Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lúzer

    veterán

    válasz Antigabo #1676 üzenetére

    ájjj de gonoszak vagytok :)) :C

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • Antigabo

    tag

    válasz Antigabo #1678 üzenetére

    Átnéztem közben a Norton Ghost 12 súgóját ahol szépen elmagyarázza a pipák jelentését
    bár konkrétan az én esetemre nem utal.
    Én most úgy gondolom hogy egyik pipa sem kell az alsó kritikus 3 közül.
    ...drive active...
    origi.disk.sign...
    restore MBR
    Egyéb javaslat vki. ?

    Szégyen a tudás - de hasznos !

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Antigabo #1679 üzenetére

    Öt üres négyzet sorrendben:

    1. Ebben az esetben főleg a DVD meghibásodását ellenőrizhetnéd vele, elhagyható. (Más esetben kellemetlen lehet, amikor menetközben megakad a visszaállítás és ott áll az ember egy félig felülírt oprendszerrel például.)

    2. Helyreállítás után egy checkdisk, ahogy tetszik.

    3. Nem kell aktívként megjelölni a második partíciót.
    4. Nem kell lemezaláírást felülírni, mivel ugyanazt írná vissza.
    5. Nem kell MBR-t visszaállítani, mivel ugyanazt írná vissza.

    De ilyen rendszerduplikálást talán még nem csináltál, ilyenkor ennyi nem elég, hogy az ember klónozza a partíciót és beírja a boot.ini-be a második partíción lévő oprendszert. Hacsak a Ghost 12-ben nincs valami automatizmus, ami belekavar és megoldja.

    Ugyanis így hiába bootol a másik rendszer, az első partícióról fog használni ezt-azt, például ugyanaz lesz az Asztal is (felhasználó könyvtára stb.) Ennek oka, hogy a Windows a registryben tárolt C: betűjelnek megfelelően továbbra is az első partícóról működik, részben. Mivel nyilván a registry is 1:1-ben klónozva lett, de ez így nem jó, ebben az esetben.

    A keveredésről meggyőződhetünk, ha a klónozott rendszerben megnézzük:

    A problémát úgy lehet rendezni, hogy indítás előtt a másolt rendszer regisztrációs adatbázisában fel kell cserélni a két betűjelet. Ekkor azt fogjuk tapasztalni, hogy bootolás után a másik oprendszerben a második partíció lesz a C: meghajtó, ez pont így jó, gyakorlati szempontból is.

    Tehát az első oprendszerben Regedit indít, HKLM kijelölése.

    Fájlmenü, Struktúra betöltése. Tallózás a D: meghajtóra:

    D:\WINDOWS\system32\config\SYSTEM

    A SYSTEM egy registry-fájl, ezt kell megnyitni. A Regedit kér egy egyedi kulcsnevet, bármit beírhatunk. Utána ezen a néven fogjuk megtalálni a HKLM alatt. Kizárólag a választott név alá betöltött struktúrát szabad, illetve kell módosítani, vagyis a második oprendszer kulcsát.

    Ott:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

    \DosDevices\C: átnevez: \DosDevices\X:
    \DosDevices\D: átnevez: \DosDevices\C:
    \DosDevices\X: átnevez: \DosDevices\D:

    Tehát ezzel a másolt oprendszerben a C: és D: betűjelet felcseréltük, persze az első partíciónak más betűjelet is adhatunk, ha úgy jobban tetszik. A második viszont legyen C:

    A másik rendszer indítása után ellenőrizni kell a kiosztott betűjeleket (Sajátgép, Lemezkezelő), továbbá a környezeti változókat (fenti fotó szerint), hogy helyreállt-e minden.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Antigabo #1687 üzenetére

    Ghost régebben még csak a boot.ini-hez nyúlt, automatikusan (és helyesen) kihagyta a lapozó- és hibernációs fájlt, úgylátszik már a registrybe is. Ami nem hátrány, amíg jól csinálja. Csak régebben is előfordult, hogy nem jól találta el az adott szituációt, így pont a felhasználó ellen dolgozott. Én jobban szeretem inkább magam irányítani a dolgokat.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák