Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz rétisün #304 üzenetére

    Persze, hogy nincs, ha ott nézed, ott talán soha nem is volt. Ez a webhely évek óta úgy működik, hogy lent feltüntetik az éppen aktuális fájlnevet, vagyis jelenleg:

    Hiren's Bootcd 7.9.iso

    Utána ezt neked kell megkeresni: Google.

    A CD javarészt illegális tartalommal bír, több nagy szoftvercég szemében is véres rongyként üldözött, ezért saját tárhelyén nem igazán tárolhatja a készítője. A megtalálási lehetőségét persze csak elméleti szintű érdekességként említem, nekem természetesen eszembe sem jutna letölteni... :) és akinek a gépén fontos a legális tartalom, csak magára vessen, ha mégis letölti...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kissgy04 #742 üzenetére

    A Ghost már 7 éve is megcsinálta ezt (mármint a darabolást) több CD-re. Nagyon csodálkoznék, ha nem tudná manapság is, DVD-re, legfeljebb én még nem próbáltam.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz atala #747 üzenetére

    Nem-bootolásnak különféle tünetei vannak, amiből a bootfolyamat ismeretében következtetéseket lehet levonni.

    "Nem akar bootolni", ez szinte semmit nem mond. Találgatni lehetne legfeljebb. Van például egy klasszikus klónozási probléma, talán arról van szó.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz atala #749 üzenetére

    Hálókártya szokott kiírni ilyet a BIOS képernyőre, mármint olyan kártya, amely támogatja a hálózatról történő bootolást.

    Beállítástól függően, amikor a merevlemezről indítás csődöt mond, a BIOS megkísérli hálózatról bootolni a gépet, persze itt az sem sikerülhet. DHCP szerverre vár, hiába. (A hálókártya eltávolítása esetén ez az üzenet elvileg nem jelentkezhet.)

    Tehát itt simán egy PATA vinyót kellene bootolni, ehhez tisztázni kell a bootolhatóság feltételeit, legyen aktív partíció például, legyn működő MBR-kód és boot-kód.

    A Javítókonzol fixmbr parancsa az MBR indítókódot, a fixboot parancs pedig az aktív partíció boot-kódját javítja (szerencsés esetben). De az MBR-kódot a partícionálás is rendezi, így külön fixmbr általában felesleges.

    Az aktív partíció első szektorában található boot-kódot a klónozás nyilván 1:1-ben áthozza, de más indítási pozíció lévén, szükségessé válhat a módosítása.

    Másik alaplappal nem mindig indul el egy mentés, kékhalál, bármi lehet. De sikerülhet is, jó esetben újratelepíti az eszközöket, ez több körülménytől függ.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Prosector #752 üzenetére

    Ghost 12-t én nem használtam, ha ez egy Windowsban futó Ghost, talán kerülni kellene.

    Soha nem díjaztam az árnyékmásolós módszert (vagyis amikor az oprendszer futása közben klónoznak.)

    A klónozó program fusson CD-ről, floppyról, DOS partícióról stb, szerintem ez a tiszta ügy.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #754 üzenetére

    A bootolhatóság feltételeihez tartozik persze másfelől nézve a megfelelő BIOS beállítás, de ez gondolom értelemszerű, azért nem is tértem ki rá.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz atala #758 üzenetére

    Ebben nincs semmi ésszerűség, én műszaki emberként talán másképp gondolkodom, de szeretem megtalálni a problémák valódi okát. Már csak azért is, hogy későbbi önszívatások elkerülhetők legyenek.

    Teljesen mindegy, hol van egy fájl és természetesen a Ghost-nak sincs ilyen előírása.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Jadro #765 üzenetére

    A Rendszervisszaállító is szokott törölt fájlokat menteni a (rejtett) System Volume Information mappába.

    Esetleg Norton Protected lomtár?

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Chili7 #798 üzenetére

    Úgy szokták, de nem kell CD feltétlenül. Nekem volt egy időben olyan felállás, hogy a legelső egy DOS partíció volt.

    Az első menüpont valójában DOS indítást jelent, csak át van nevezve Ghost-ra (1. partíció).
    Utána két XP választható (2. vagy 3. partíció). 4. partíció: adattárolás.

    Ghost választása esetén bejött egy DOS menü:

    1. DOS Ghost.exe indítása
    2. Auto Restore: parancsfájl indítása, amely azonnal, automatikusan felülírta az egyik XP-t, egy a vinyón tárolt image fájlból (Ghost parancssori vezérlés útján).

    Félreértések elkerülése végett, a DOS Ghost természetesen NTFS-t is kezel (a ghost.exe tartalmazza az NTFS drivert is).

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz korn #836 üzenetére

    Fórumokon gyakran ajánlják az ISO buherátor programokat ilyen célra, épp itt a Prohardveren is van egy másik topik stb. sok helyen láttam. Egyszerűbbnek tűnik, aztán szívnak vele. Én alapból másképp közelítem meg a kérdést.

    Láthattad, az IsoBuster szépen mutatja a bootimage-et. Simán jobbklikkel ki lehet menteni (akár egy kész CD/DVD lemezről is, tehát nem csak ISO fájlból).

    Utána indítok egy íróprogramot, bootolható lemezt választva megadom a bootimage fájlt, ahogy illik, ennyi. Esetleg meg kell adni bizonyos szektorszámokat, de az íróprogramok manapság már default adják a szükséges beállítást. Emuláció típusa az image-fájl méretének megfelelő floppy, vagy pl. XP boot-CD esetében "No Emulation".

    Szóval, szerintem ez az az eset, amikor az utólagos barkácsolás helyett sokkal célravezetőbb egy új indítható lemezt összerakni. Csak azt talán sokan komplikáltabbnak hiszik, pedig valójában egyszerű.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz japy #837 üzenetére

    Aki cd-ről akar bootolni az felejtse el csak pendrive-ról lehet...

    OK, azért ne viccelődjünk... :)

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz japy #840 üzenetére

    Annyit jelent, hogy szükség van még egy CD-ROM driverre is.

    Elképzelhetetlen, hogy valami csak pendrive-ról működik. Mindent meg lehet oldani, csak tudni kell a titkát. Ez olyan, mint amikor készítek egy CD-t, a lentebb már részletezett leírás szerint. A CD bootszektorába elhelyezek egy floppy lemezképet, ami DOS-t tartalmaz.

    Ezután CD-vel elindul a gép, maga a floppy "rész" bootol (kap egy A: vagy B: betűjelet), ám meglepő módon a CD adattartalma mégsem érhető el, optikai meghajtó nem is látható, driver hiánya miatt.

    Viszont ha egy olyan floppy képét építem be a CD bootszektorába, ami optikai drivert is tartalmaz (pl. Win98 bootfloppy, emlékezzünk vissza a megjelenő váasztómenüre: Számítógép indítása CD-ROM támogatással), akkor már gond nélkül elérhető -- külön betűjel alatt --, a CD tartalma is.

    Hogy most CD-ről vagy DVD-ről beszélek, az már részletkérdés ilyen szempontból.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz japy #843 üzenetére

    Az lehet a gondja, hogy SATA, de ezt az adott alaplap is befolyásolhatja, hogy annak SATA vezérlő hardverével nem tud együttműködni. Feltehetően ezért mondja rá, hogy "no valid".

    További kellemetlenség, hogy nem CD, hanem DVD, ami a Millenium bootlemez DOS CDROM driverének nehézséget okozhat. De a Ghost.exe maga is tartalmaz drivereket, úgyhogy nem mindegy, milyen változatot használsz.

    Megfelelő driver, illetve Ghost verzió kérdése gondolom, sok időt el lehet szórakozni vele, de én legalábbis ilyet nem mernék kijelenteni, hogy nem lehet.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #844 üzenetére

    Esetleg a BIOS-ban is lehet nézelődni, Natív SATA mód kikapcsolása például, akkor elvileg ATA eszközként mutatkozik a meghajtó.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz korn #848 üzenetére

    A leírásban külön nem részleteztem, illetve úgy gondoltam, értelemszerű, vagy legalábbis számomra természetes. Amikor készítünk pl. egy SP2 integrált bootCD-t, annak van egy rejtett bootszektora, valamint ott vannak a gyökérben a mindenki által látható adatok.

    Tehát új lemez készítésekor megadom a bootszektort, valamint felpakolom a lemezre mappákat/fájlokat is természetesen.

    Hogy az Acronis lemezen elrejtették az adattartalmat, erre nem gondoltam, mivel olyat közelelről még nem láttam (hasonló trükköt máshol esetleg). De én is megvizsgáltam volna alaposabban, hiszen 2048 byte csak a bootszektor (pont mint az XP/2k CD esetében), önmagában nyilván kevés.

    Gyakorlatilag úgy szoktam, hogy az IsoBusterrel kicsomagolom a többi adatot is egy külön mappába, és külön a bootszektort.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz korn #848 üzenetére

    A Hiren's boot CD-ről is ki lehet menteni az Acronis, Ghost programok DOS változatait. Ennek legalább kétféle módja van: *.uha tömörített fájlokat láthatunk a CD-n, ehhez WinUHA nevű program található a neten.

    Másik lehetőség, amikor elindítunk egy programot a Hiren's CD-n, az kicsomagolódik a RAM-drive-ba. A programból kilépve ott is marad. Ezután "M" bill. (Menü), választunk egy DOS fájlkezelőt (vagy akár a MiniWin98-at) és a ramdrive-meghajtóról kimásolhatjuk a kívánt *.exe programot a vinyóra.

    Utána az felhasználható DOS-ban indítva, illetve előbb egy mouse.com (DOS egérdriver) indítása célszerű, hogy legyen egér is.

    A WinME DOS egyébként nem a legideálisabb, nem minden programmal kompatibilis, problémás. Win98 bootlemez sokkal jobban megfelel ilyen célokra.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz X@b3e #870 üzenetére

    Csak ott a bökkenő, hogy a DOS Ghost.exe tartalmazza az NTFS drivert is, sőt egyéb eszközmeghajtókat, SCSI, optikai, meg ami kell ilyenkor. SATA meghajtót is lát(hat), főleg amikor az a BIOS-ban eleve látszik, megfelelő kompatibilis beállítás esetén. Ebben az esetben a BIOS ugyanúgy mutatja a SATA meghajtót, mint egy szabványos IDE vagy SCSI eszközt.

    Ha SATA kártyát használunk, az alapból úgy van kitalálva, hogy a BIOS felé SCSI-nak mutatja magát, a kompatibilitás érdekében.

    Úgyhogy a DOS tökéletesen alkalmas ilyen szempontból, nem azon múlik.

    Régebben például (Ghost 6 környékén?) NTFS támogatás nem volt integrálva, de ez csak annyit jelentett, hogy fájlszintű másolásra nem volt lehetőség, így persze nem tudta kihagyni a lapozó- és hibernációs fájlt sem, ezáltal nagyobb lett az image fájl.

    Szektorszinten bármilyen ismeretlen partíció klónozható volt már akkor is, legyen az Linux stb., mivel ilyenkor közömbös a fájlrendszer. A Ghost az általa ismert fájlrendszereket fájlszinten viszi át, hacsak nem kényszerítem szektorszintű munkára (beállítás vagy parancssori kapcsoló útján). Egész merevlemez klónozása szektorszinten történik, illetve ennek vannak még további részletei is (ld. dokumentáció).

    De a Ghost 2003 nem a legjobb választás, mivel az évszámmal jelölt verziók egyfajta "Home" változat, régi is.

    A 8.3 stb. számokkal jelölt verziók vállalati környezetbe készültek, több képességgel rendelkeznek.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #930 üzenetére

    Két külön program van ilyen célra: Acronis True Image (klónozó) Acronis Disk Director (partícionáló).

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #934 üzenetére

    Elképzelhető, hogy nekilát valóban 1:1-ben, vagyis szektoronként pontosan lemásolni a partíciót. Ghost-nál is kétféle üzemmód van, amint már emítettem: szektorszintű klónozás vagy fájlszintű másolás. Hogy mikor melyik, az dokumentálva van, illetve részben befolyásolható is.

    Ha létrehoznál inkább egy új üres partíciót (ami elvileg lehet formázatlan vagy formázott is, mérete pedig annyi legyen, hogy az adatok elférjenek, vagyis nem lényeges a pontos méret), majd utána klónozni (klónozni, mivel én magyar emberként nem ismerek olyan szót, hogy clónozás, sőt ezekre különösen allergiás vagyok, egyszerűen nem is létezik ilyen szó: vagy magyarul írunk valamit, vagy angolul, a kettő keveréke nincs), talán belekezd egy fájlszintű másolási folyamatba, ami hátha gyorsabb. Azért fogalmazok ilyen bizonytalanul, mert én a Ghost-ot ismerem jobban, az így szokott viselkedni.

    További kérdés persze, hogy milyen meghajtósebességet érzékel, miért annyit, milyen eszközdrivert használ? SATA eszköz lehet PCI kártyán, ami SCSI eszköznek számít (látszik), ha pedig alaplapi cucc, akkkor BIOS-ban kompatibilis beállítással elérhető, hogy látszólag IDE eszközként legyen jelen, úgyhogy talán ez a része sem mindegy.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #938 üzenetére

    Hogy nem ismerem, az azért túlzás. Kipróbáltam többször is, de számomra szimpatikusabb a Ghost.

    Továbbá elég jól ismerem az ilyen típusú programok működési logikáját, valamint az is tény, hogy szektorszintű írásnál jóval lassabban működnek a dolgok. Például olyankor is, mikor egy lemez szektorait (adatmegsemmisítés céljából) feltöltöm nullákkal. Az is elég lassú. Itt azután adódik bizonyos különbség attól függően, hogy Windows vagy DOS-alapú programot használok (lemezkezelési sebesség).

    Tehát amikor én azt mondom, hogy valamit nem mondok biztosra, az attól még lehet 99 %-ig biztos. Csak tudod, egy precíz műszaki ember néha ilyen hülyén gondolkodik: 99 % az nem 100 %. Tehát ilyen téren nekem elég szögletes a gondolkodásom, ezt a sokéves tapasztalat alakítja így. (Mármint nem kimondottan számítógépek kapcsán, hanem elektronikus áramkörökkel foglalkozom, ami idővel az ember gondolkodására is kihat, fizika törvényei, meg ilyesmik.)

    Mindamellett érdekes mellékzöngét érzékelek a megjegyzésedben: nézd, egyáltalán nem fontos nekem itt átadni a tapasztalataimat -- nem is kell megköszönni természetesen --, hiszen önként, hobbyból írtam.

    De tényleg bocsi, hogy megszólaltam, csak talán elfelejtettem, hogy most a Prohardveren vagyok (színvonal -- tisztelet a kivételnek...).

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #945 üzenetére

    Ezért is utaltam rá, hogy valóban elnézésedet kell kérnem, amiért csak a dolgok -- általam tapasztalt -- működésére világítottam rá (mintegy rávezetésképpen, avagy ötletet adva) ahelyett, hogy teljeskörű támogatást nyújtottam volna számodra. (Amúgy jól vagy ilyenkor?)

    Nyilvánvalóan rosszul esett, hogy véletlenül igazam volt a "klónozással" kapcsolatban, ezért tetted azt a megjegyzést, vak is látja. Nyilvánvalóan nevetséges, no comment...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #948 üzenetére

    Jaja, nem kellett volna belekezdeni. Gondolod, nekem nem fárasztó, ilyen gyerekes szintre lemenni, pusztán mert közölni mertem egy egyszerű, vitathatatlan tényt?

    Tudtam előre azt is, hogy rizikós a dolog, hiszen soha nem lehet tudni, milyen jellem a másik, mennyire kezeli felnőttként a dolgot. De az ember mindig reménykedik...

    Most nem jött be, én szégyellem magam helyetted is... és egyáltalán nem vagyok boldog.

    Nem ezért járok egy fórumra, szerencsére ritkaság is ilyenekkel találkozni, inkább megköszönni szokták, néha még a rossz választ is. Vagyis pusztán a fáradozás tényét.

    Magadfajtákat kedveljük egy bizonyos másik fórumon, ne tudd meg, mit kaptál volna a fejedre, a #945-ös arcátlanságodért...

    Ha részedről lezártad, akkor jó lenne, ha -- felnőtt módra --, tartanád is az adott szavad, és most már valóban nem szurkálódnál hátulról.

    Végezetül pedig részemről: ...szívesen.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz nfsu17 #954 üzenetére

    Következőképp működik:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

    A registryben itt láthatók a lemezazonosítók, amelyek NT alapú Windowsnál betűjelek és meghajtók egymáshoz való kötéséhez használatosak. Amennyiben első indításnál a régi HDD is a gépben van, az XP az azonosító alapján megtalálja a régi rendszerpartíciót és azt hiszi, hogy még mindig az a C: meghajtó, noha a SATA-ról történt a bootolás. Ebből mindenféle keveredés következik, mégha látszólag működik is az oprendszer.

    Amennyiben a régi vinyó nincs jelen, a rendszer új betűjeleket oszt ki, ennek során a MountedDevices kulcs azonosítói újrakreálódnak. Az új kiosztás során a C: betűjelet az aktív partíció fogja kapni, tehát a cél így elérve. (SATA 1. partíció legyen aktív természetesen.)

    Később már nem gond, ha bekerül a gépbe a régi HDD is, mivel a C: betűjel már hozzá van kötve a kívánt partícióhoz.

    Nem mellékes egyébként, hogy a SATA vinyót beszerelve, régi XP-t bootolva, a SATA driver még klónozás előtt bekerül a rendszerbe, mert enélkül a SATA vinyó bootolása közben kékhalál lenne a jutalom.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz nfsu17 #956 üzenetére

    Akkor eszerint a SATA driver már rég telepítve van a rendszerbe.
    3. SATA nem zavar, csak majd azt kell beállítani boot-eszköznek.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz nfsu17 #958 üzenetére

    Én legalábbis a SATA kártyámhoz vagyok "szokva", annak saját driver kell.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz majse #1048 üzenetére

    Ghost 12-vel még nem volt alkalmam foglalkozni (szükségem sincs rá igazság szerint), de DOS Ghost megoldást csináltam valamikor. Nem rejtett partícióval, hanem egy "rendes" DOS partíciót készítettem a lemez elejére.

    Először bejött az XP bootmenü, itt három különálló partíción lévő oprendszerből lehetett választani. Az első valójában DOS. Ha azt választottam bejött a második képernyő:

    Itt az első menüpontál a Ghost program indult, a második menüpont pedig a Ghost parancssori lehetőségeit kihasználva azonnal felülírta az egyik Windows partíciót, a 4. partíción tárolt image fájlból. Gyakorlatilag helyreállítás gombnyomásra, persze úgy is be lehet állítani, hogy előtte még rákérdezzen.

    A DOS lényegében egy win95 bootfloppy vinyóra másolásán alapult, még az io.sys-be is belepiszkáltam hexeditorral, hogy a fenti kék képernyőn pár szót átírjak, de ez a működéshez nem létszükséglet.

    autoexec.bat

    @echo off

    goto %config%

    :ghost
    mouse.com
    ghost.exe
    GOTO END

    :restore
    ghost.exe -clone,mode=prestore,src=1:4\backup.gho:1,dst=1:2 -RB
    GOTO END

    :efdisk
    efdisk.exe
    GOTO END

    :vc
    mouse.com
    LH vc\vc.com
    GOTO END

    :end

    echo ╔═════════════════════════════════════════════════════╗
    echo ║ Parancsok ║
    echo ║ ║
    echo ║ GHOST: Ghost 2003 ║
    echo ║ RESTORE: Auto restore ║
    echo ║ EFDISK: Efdisk ║
    echo ║ VC: Volkov Commander ║
    echo ║ EDIT: DOS Text Editor ║
    echo ║ DE: Disk Editor ║
    echo ║ BOOTPART: Bootpart ║
    echo ╚═════════════════════════════════════════════════════╝

    config.sys

    [menu]
    menuitem=ghost, Ghost 2003
    menuitem=restore, Auto restore
    menuitem=efdisk, EFDISK
    menuitem=vc, Volkov Commander
    menudefault=ghost,15
    menucolor=7,1

    [ghost]
    device=display.sys con=(ega,,1)
    country=036,852,country.sys
    install=mode.com con cp prepare=((852) ega.cpi)
    install=mode.com con cp select=852
    install=keyb.com hu,,keybrd2.sys

    [restore]

    [efdisk]
    device=display.sys con=(ega,,1)
    country=036,852,country.sys
    install=mode.com con cp prepare=((852) ega.cpi)
    install=mode.com con cp select=852
    install=keyb.com hu,,keybrd2.sys

    [vc]
    device=display.sys con=(ega,,1)
    country=036,852,country.sys
    install=mode.com con cp prepare=((852) ega.cpi)
    install=mode.com con cp select=852
    install=keyb.com hu,,keybrd2.sys

    [COMMON]
    DEVICE=HIMEM.SYS

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz valory #1319 üzenetére

    Ha jól emlékszem, az a Ghost egy WinPE alapú boot CD-vel működik, emiatt elég lassú a betöltődése is, meg nem is szimpatikus az egész. Nem úgy működik, mint egy "normális" klónozó program. Visszaállítási pontokat készít a vinyóra, noha Rendszervisszaállító a Windowsban is van, persze kicsit másképp.

    Nem tanulmányoztam alaposabban (értsd: nem pazaroltam rá több időt), nekem legalábbis ennyi épp elég volt belőle.

    Viszont aki kedveli a klasszikus DOS Ghost felületet, de ahhoz mondjuk nem ért, hogy házilagosan DOS boot CD-t fabrikáljon (noha nem bonyolult), szerintem azok számára kézenfekvő megoldás a Hiren's boot-CD. Kétségtelen, lopott anyagokat tartalmaz, de feltételezem, a Ghost 9-et sem vásároltad (bár nem tudhatom...).

    Akinek esetleg problémája akadna a hozzászólásom tartalmával, próbálja meg észrevenni, hogy nem adtam letöltési linket, vagyis nem terjesztek warez anyagot, írni viszont talán csak szabad egy számítástechnikai témáról...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Jazz #1336 üzenetére

    Én Total Commanderrel is szoktam mentést/visszaállítást csinálni. Mikor, hogy áll jobban kézre.

    Program Files\
    Documents and Settings\
    WINDOWS\
    boot.ini
    Bootfont.bin
    NTDETECT.COM
    ntldr

    Fenti listát is TC-vel másoltam ide (ha valaki esetleg nem ismerné ezt a képességét). Az egészet összetömörítem zip-be, ha kell, visszamásolom. Tömörítés előtt a Dllcache tartalmát általában ürítem, esetleg a Driver Cache-t is (méretcsökkentés).

    Persze ehhez szükséges egy másik oprendszer is. Régebben a két első partíción tartottam 1-1 Windowst, így egyikből könnyen lehet javítani/cserélni a másikat. Mostanában valahogy kevesebbet szórakozom ilyesmivel, ezért csak mobilfiókban, egy régi 4,3 GB vinyón tartok egy XP-t, szükség esetére. Bármikor betolom, bekapcsolom, reboot, és rögtön ez indul, még a BIOS-ban sem kell piszkálni, mivel előrébb van a boot sorrendben.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Gyúrma #1360 üzenetére

    Ez mindig az adott program működésétől függ, hogyan írta meg a készítője. Egy összetettebb, bonyolultabb program, ami mélyebben nyúl a rendszerbe (pl. Office) nem fog működni önmagában.

    Egyszerűbb programok viszont igen. Én régóta törekszem az egyszerű, önmagában is működő (portable) programok használatára, amit külön a D:\Programok mappában tartok, és a Windows cseréje után máris működnek.

    Van, amelyik első indításkor létrehozza a registryben a szükséges bejegyzéseit, van amit regisztrálni kell, esetleg egy regfájl lefuttatásával ez meg is oldható. Van, amelyik fájlokat igényel a System32 mappában, vagy máshol (Application Data, Common Files stb). Van, ami a saját mappájába ment minden szükséges adatot, beállításokat, akár leveleket is (POP Peeper, POP Tray stb.).

    A Total Commander *.ini fájlok ott tarthatók, ahol én akarom, a uTorrent sajátossága, hogy először a saját mappájában keresi a beállítási és torrent fájlokat, ezért egyszerűen oda kell másolni, így megkerülhető az "Application Data". A Nero 6 is könnyen megpiszkálható, Nero 7 már nehezebben, de a neten arra is van megoldás. Ez csak néhány példa, láthatóan mindenkinek magának kell kitapasztalni a kedvenc programjai működését.

    Vagy letölthetők kimondottan portable programok is, ami már alapból fel van készítve:

    http://portableapps.com

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tzolo #1365 üzenetére

    A partíciókhoz kötött betűjelek a registryben tárolva vannak:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

    Ez kellemetlenséget okozhat a klónozott Windows indításakor, amennyiben a számítógépben jelen van a régi partíció (eredeti rendszer) is. Pl. bootol a második partíció, de a Windows mégis az első partíció Doc&Settings mappájában tárolt profilt fogja betölteni, Asztali elemeket stb. Mivel az van C: meghajtóként beazonosítva, így olvassa ki a registryből.

    Ezek a kellemetlenségek teljes mértékben elháríthatók, némi tapasztalat birtokában.

    Ettől független téma, hogy az aktivációs fájlokat el lehet menteni (WPA.DBL, WPA.BAK) és újratelepítés után be lehet tenni a friss rendszerbe, ettől az ismét aktivált lesz. Persze csak azonos hardveren. (Ezek a fájlok a hardverhez kötöttek). Ebből következően az eljárás legális, MS által dokumentált.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tzolo #1369 üzenetére

    Van egy magyarul beszélő Ghost video, másik fórumon mentettem, feltöltöttem:

    http://signal.uw.hu/oktatofilm.rar

    (Nem mintha ebből tanultam volna a Ghost kezelését, hiszen az elég egyszerű, csak gondoltam, másnak még jól jöhet.)

    De ha már ott a Windows több partíción, én Total Commanderrel is hamar elintézem az ilyesmit. Pl. boot a második Windowsba, majd tömörített másolatot készítek az első Windowsról. Ugyanezt fordítva is meg lehet csinálni. Visszaállításnál a saját helyére minden további nélkül vissza lehet másolni mindegyik mentést. De ha mondjuk az elsőről készült mentést a második partíción szeretném feléleszteni, már trükközni kell.

    Ennek lényege, hogy a MountedDevices azonosítókat érvényteleníteni vagy törölni kell, vagy átnevezni (felcserélni a betűjeleket). Regedittel át lehet nyúlni a másik Windows registrybe (offline Regedit), ennek is megvan a módja.

    Ha az azonosítók törlését választom, első boot során a Windows újraosztja a betűjeleket, a C: betűjelet is. Ami leglényegesebb ezt az aktív partíciónak adja, amit ki lehet használni oly módon, hogy a második partícióra klónozott XP első indításakor a második partíciót aktívként kell megjelölnöm, legalább az első indítás idejére, míg megkapja a C: betűjelet és letárolja a registryben. Később az aktív jelet vissza lehet rakni az első partícióra és az ottani ntldr/boot.ini segítségével történhet a multiboot.

    Ízelítőként talán ennyi, aki számára ez nem világos, három partícióról három mentést készítsen és mindegyiket csak a saját helyére másolja vissza, ha nem szeretne kavarodást.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Drizzt #1374 üzenetére

    A boot-image, amit az íróprogramok kérnek ilyenkor, tömörítetlen, szektorszintű másolat. Átírhatod a kiterjesztést, amilyenre akarod, vagy kiterjesztés nélkül is elfogadja némelyik program.

    Az IsoBuster által kimentett boot-image is csak egyszerű szektormásolat, egy vagy több szektorról (512 byte és többszöröse), vagy akár 1-2 floppy-lemeznyi méretben.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz chungee #1384 üzenetére

    A fotó szerint sajnos logikai meghajtón van a Windows, ami azt jelenti, hogy a rendszerindításhoz szükséges fájlok (ntldr stb.) ott nem lehetnek. A számítógép mindig primary partícióról indul, ami itt a 8 MB-os bootpartíció, vagy inkább Lemez 0 meghajtón található, mivel az van előrébb a boot-sorrendben, bár itt lehet bizonyos kavarás.

    A képen látható "Rendszerindítás" felirat megtévesztő, a Windows egyfajta hülyeségéből adódik, ebben az esetben csupán arra utal, hogy ez a Windows könyvtár partíciója. Logikai meghajtó nem lehet a számítógép boot-partíciója, mivel az MBR-kód csak primary partíciót bootol.

    A zöld keret jelzi a kiterjesztett partíciót, a világoskék sáv a logikai meghajtókat, sötétkék az elsődleges partíció.

    Az ntldr és társai átmásolhatók a Windows saját partíciójára, boot.ini módosítandó, utána következhet a klónozás az új vinyó elsődleges partíciójára. Ha nem bír elindulni, a szokásos MountedDevices probléma elhárítása szükséges.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Attesz #1382 üzenetére

    BIOS-ban IDE kompatibilis módba kellene állítani a SATA vezérlőt, ezután jó esetben látja a DOS, ezzel együtt a Ghost is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz spirit007 #1400 üzenetére

    Én nem erőltetném ezt a disk to disk módszert, esetleg azonos méretű vinyóknál. De ha már így történt, XP CD-vel bootolva Javítókonzol, a fixmbr és fixboot parancsokat kellene kiadni. Előfordul, hogy ettől rendbejön.

    Ha nem, az XP telepítőt el lehetne indítani, de a telepítés meg is szakítható. Elég, ha láthatóan működik bootolás. Utána csak a partíciót felülírni a Ghost segítségével.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz spirit007 #1403 üzenetére

    Segítő szándékkal fellépő fórumozót nem illik figyelmeztetni, hogy olvashatna figyelmesebben. Még akkor sem, ha valóban baromságot ír. Vagy lehet udvariasabban is beszólni.

    Én megtanultam olvasni, már majdnem 40 évvel ezelőtt, mikor gyerekfejjel unalmamban, kisvárosunk kis könyvtárát majdnem kiolvastam. Amellett bárki tévedhet is, nincs abban semmi különös. Egyébként is az volt oda írva, hogy "Copy My Hard Drive", ami szó szerint értelmezve megfelel a Disk to Disknek. (Hard Drive = Disk.) Akkor meg mit is okoskodunk?

    Úgyhogy a többi már nem is érdekel, amit írtál. Azt meg nyilván tudom, hogy ez itt a Prohardver, ez pedig a prohardver színvonal. Alapvetően soha nem bírtam ezt a helyet. Persze akkor mit is keresek itt? Mert amikor nagyon ráérek, néha visszatérek ide, de általában hamar meg is bánom.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz karczt #1653 üzenetére

    http://support.microsoft.com/?id=249321

    A cikkben említett Win2000-nél kissé másképp jelentkezik, de XP-nél így is szokott, oka ugyanaz.

    Megoldásra több lehetőség van, ahogy le is írják például az fdisk /mbr parancs törli az MBR-lemezaláírást, vagy lehet törölni a registry MountedDevices kulcsát, vagy nem kell egész merevlemezt másolni, hanem csak partíciót. De még így is adódhat probléma, amennyiben a Windowsnak van lehetősége beírni az MBR-szektorba, márpedig van, mivel sokan sajnos Windowsban telepített programokkal próbálnak szerencsétlenkedni, holott a futó rendszertől független megoldásokkal kellene klónozni egy oprendszert.

    A Windowsos bénázást én egyébként egy nagyon láma dolognak tartom, de a "mai fiataloknak" már gáz a DOS, akkor szívjanak... Nem csak DOS van persze, WinPE vagy Linux-alapú megoldások tárházából lehetne válogatni.

    Így meg a C: meghajtóról átrakod, aztán a Windows "csodálkozik", hogy hirtelen nem a C: meghajtón találja magát, ezért aztán nem bír elindulni. Nem komoly gond egyébként, mindennek közös oka a registryben eltárolt betűjelek (ami kapcsolódik az MBR-bejegyzéshez), csak ezt kell jól átlátni.

    Az nem ellenérv, hogy mondjuk egy Acronis esetleg megcsinálja, mert a beépített lámatámogatás véletlenül megoldja, van ilyen. A Ghost 14 meg talán legellenszenvesebb, amit én láttam, a szokásos házi célokra van annál jobb Ghost is:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_(software)

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hun005 #1655 üzenetére

    Ugyan írják róla, hogy rendelkezik Expand/Shrink funkcióval is, de az nem erre való.

    Vannak más programok, amivel a 160 Gigás partíciót összébb húzhatod, majd a vinyó elején létrehozhatsz egy kisebb méretű (aktív) partíciót a rendszernek, ahová már bármelyik klónozó programmal átrakhatod a Windowst. De az ilyen átméretező programok használata kockázatos, adatvesztés is lehet belőle, elvileg csak teljes adatmentés után szabadna alkalmazni bármelyiket.

    Másik lehetőség, hogy nem nyúlsz a partícióhoz, hanem simán bemásolod az adatok közé a Windows könyvtárait és a gyökérben található kis (rejtett) fájlokat. Így ugyan keverednek az adatok a rendszerrel, ami nem előnyős, de van akinek így is jó. A másolás természetesen offline történik, másik számítógép vagy boot-CD stb. segítségével.

    De előfordulhat, hogy nem bír elindulni, "Hiányzó Ntldr" hibaüzenetet dob, annak ellenére, hogy az Ntldr nem hiányzik.

    XP SP2 után már javított boot-kódot ír fel a rendszer, formázás vagy a fixboot parancs alkalmazása során. Ez a javított kód biztosabban megtalálja és indítja az Ntldr kernelindító programot, így ilyen hibaüzenet kevésbé fordulhat elő. Vagyis nem mindegy, eredetileg milyen oprendszer formázta a partíciót.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz creed30 #1657 üzenetére

    DOS Ghost-tal megoldható, sőt talán mégjobb DVD nélkül, a laptopoknál is bevált módhoz hasonlóan, merevlemezen tárolt image segítségével.

    Én egyszer kialakítottam egy olyan rendszert, hogy volt egy külön DOS partíció legelől, bootmenüből lehetett választani. A Ghost parancssori opcióit felhasználva volt egy olyan menüpont is (ezt neveztem el "Auto restore"-nak), ami nem csak azonnal elindította a programot, hanem automatikusan felülírta a 2. partíciót 4. partíción tárolt akármi.gho fájlból. Megfelelő paraméterezéssel azt is be lehet állítani, hogy a Ghost kérjen-e még egy utolsó megerősítést, vagy írja rögtön.

    A fotón azért látszik két XP, mert nyilván két XP volt (a 2. és 3. partíción).

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz creed30 #1659 üzenetére

    Hogy nem lehet, azért az túlzás, számítástechnikában ilyen kijelentéseket tenni eléggé kockázatos. Ghost 8.5-tel nekem működik, DOS-ban, CD/DVD-n.

    Ghost 11.5-tel (ez van most az aktuális Hiren's CD-verzión) nem megy, mivel tallózáskor nem akarja látni a CD tartalmát.

    Megnéztem az Acronis DOS változatát is, ez egy atis.exe nevű fájl, amit a Hiren's boot CD-ről is ki lehet menteni. Ugyanez a gond vele: amikor szeretnék visszaállítani bármit, optikai meghajtó nem látszik, így csak merevlemezről lehet tallózni. Annak ellenére, hogy be volt töltve a megfelelő DOS driver. De mentést tudtam csinálni, merevlemezre.

    Ghost-nál ilyen probléma nincs. A Windows 98 boot-CD indítószektorát használtam, ez egy floppy méretű image, ami a DOS-t és a CD-drivert tartalmazza, ugyanakkor DVD-kompatibilis. Mivel egy DVD-meghajtó firmware remélhetőleg eleve úgy van kitalálva, hogy DOS-ban kompatibilis legyen a szabvány CD-meghajtókkal, inkább az optikai SATA-porttal lehet gond, de ahhoz is van driver (gcdrom.sys). HDD SATA-port nem gond, amennyiben az a BIOS-ban IDE-kompatibilis módra van állítva, vagy PCI SATA-kártyát használ valaki (az pedig kompatibilitási okból szabvány SCSI-nak mutatja magát a BIOS felé, így a DOS is látja).

    Tehát a Windows 98 CD-szektort lementettem (IsoBuster), majd megnyitva (WinImage) a rajta lévő DOS fájlok közül módosítottam:

    config.sys
    autoexec.bat
    findcd.exe

    Hozzáadtam:

    mouse.com (egér nélkül kényelmetlen lenne a Ghost a használata, de lehetséges)
    mouse.ini (ezt nem jó kihagyni, mert floppyra ugyan megírná a mouse.com maga is, de CD-n íráshiba lesz emiatt)

    Töröltem:

    extract.exe (helyhiány miatt)

    Végül az egészet összeraktam a PowerISO programmal, CD gyökerérében elhelyeztem egy GHOST mappát, abban egy GHOST.EXE fájlt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #1660 üzenetére

    Miközben reprodukáltam, becsúszott egy kis elütés, a 4. fotó helyesen:

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz creed30 #1662 üzenetére

    Pedig nem is vagyok "számteknikus", főleg amikor inkognitóban tévészerelőként járom gyanútlan emberek otthonait. :) Szóval, ezek valójában bárki által elsajátítható dolgok, néha hosszabb leírni, mint elvégezni.

    A Win98-at nem kell helyettesíteni, az így elkészített DOS-alapú CD vagy DVD bármilyen partíció visszaállítására, sőt mentésére (persze utóbbit csak HDD-re) is alkalmas. Teljesen mindegy, milyen operációs rendszer, fájlrendszer, illetve adatok vannak a merevlemezen.

    Hogy egy Win98 setup CD DOS-magját választottam, részletkérdés. Lényegében ez egy DOS bootfloppy, ami be van építve a gyári Win98 CD-be, elég univerzális, sokmindenre használható. Külön szolgáltatása (a régebben közismert boot-floppyhoz képest), hogy indulásnál még egy HDD/CD választómenüt is felkínál (5. kép), ez egy JO.SYS nevű fájlnak köszönhető.

    Tehát itt a DOS csak a Ghost futtatókörnyezetét képezi, oprendszer. Viszont a Ghost ettől függetlenül NTFS, vagy bármilyen partíciót kezel, mivel ez a képesség a Ghost.exe programba van beépítve.

    A próbákat elvégeztem egyrészt virtuális gépen, ami a képeken is látható (VMware) és az ISO fájlokat úgy használja, mintha lemez lenne. A Ghost mappa mellé *.gho image fájlt is elhelyeztem, amit a virtuális gépre fel is írtam. "Valódi" gépen annyit csináltam, hogy újraírható CD-re tettem, de a Ghost betöltődése után kivettem a lemezt és beraktam helyette egy DVD-t. A Ghost rendesen "látta" rajta a fájlokat, a merevlemezt ezúttal nem akartam felülírni vele.

    De ha letöltesz egy Hiren's boot-CD ISO-t (9.8 az aktuális verzió) azon egyrészt DOS és MiniXP is van (utóbbi egy WinPE alapú oprendszer), a Windows programok között pedig a Ghost32 is megtalálható.

    Ezt DVD-re is fel lehet írni, az ISO maga csak 160 MB, úgyhogy előbb bele lehet még olvasztani egy-két Ghost image fájlt is. Elvégezhető vele a mentés is, HDD-re.

    A Hiren's boot-CD használata illegális, amennyiben a rajta található programok licenszével nem rendelkezik valaki, a rend kedvéért hozzá kell tenni. Ezt én nem tudhatom, hogy itt ki, milyen licenszekkel rendelkezik. A lemez letöltésében sem segíthetek, segít a Google.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hamilton_01 #1668 üzenetére

    Újraindítás után, a Windows betöltődése előtt kellene elvégeznie a feladatot, csak valahogy nem sikerül beírnia magát a bootfolyamatba. Ennek számos oka lehet, amit így nehéz kitalálni, pláne én nem is használom ezt a programot. Viszont lentebb valaki már berakott egy linket:

    http://www.whatsabyte.com/P1/create_cd.htm

    Az így elkészített boot CD-vel bizonyára megoldható. Vagy gondolom, a Hiren's boot CD is hamar rendezné a kérdést, mivel azon is ott lapul az Acronis True Image, a DOS programok között.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz neva2000 #1672 üzenetére

    Másik fórumon itt volt szó a SATA optikai meghajtó problémájáról:: [link]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tomi_18 #1674 üzenetére

    Esetleg meg kellene nyomni az "ANY KEY" billentyűt, hátha...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Antigabo #1679 üzenetére

    Öt üres négyzet sorrendben:

    1. Ebben az esetben főleg a DVD meghibásodását ellenőrizhetnéd vele, elhagyható. (Más esetben kellemetlen lehet, amikor menetközben megakad a visszaállítás és ott áll az ember egy félig felülírt oprendszerrel például.)

    2. Helyreállítás után egy checkdisk, ahogy tetszik.

    3. Nem kell aktívként megjelölni a második partíciót.
    4. Nem kell lemezaláírást felülírni, mivel ugyanazt írná vissza.
    5. Nem kell MBR-t visszaállítani, mivel ugyanazt írná vissza.

    De ilyen rendszerduplikálást talán még nem csináltál, ilyenkor ennyi nem elég, hogy az ember klónozza a partíciót és beírja a boot.ini-be a második partíción lévő oprendszert. Hacsak a Ghost 12-ben nincs valami automatizmus, ami belekavar és megoldja.

    Ugyanis így hiába bootol a másik rendszer, az első partícióról fog használni ezt-azt, például ugyanaz lesz az Asztal is (felhasználó könyvtára stb.) Ennek oka, hogy a Windows a registryben tárolt C: betűjelnek megfelelően továbbra is az első partícóról működik, részben. Mivel nyilván a registry is 1:1-ben klónozva lett, de ez így nem jó, ebben az esetben.

    A keveredésről meggyőződhetünk, ha a klónozott rendszerben megnézzük:

    A problémát úgy lehet rendezni, hogy indítás előtt a másolt rendszer regisztrációs adatbázisában fel kell cserélni a két betűjelet. Ekkor azt fogjuk tapasztalni, hogy bootolás után a másik oprendszerben a második partíció lesz a C: meghajtó, ez pont így jó, gyakorlati szempontból is.

    Tehát az első oprendszerben Regedit indít, HKLM kijelölése.

    Fájlmenü, Struktúra betöltése. Tallózás a D: meghajtóra:

    D:\WINDOWS\system32\config\SYSTEM

    A SYSTEM egy registry-fájl, ezt kell megnyitni. A Regedit kér egy egyedi kulcsnevet, bármit beírhatunk. Utána ezen a néven fogjuk megtalálni a HKLM alatt. Kizárólag a választott név alá betöltött struktúrát szabad, illetve kell módosítani, vagyis a második oprendszer kulcsát.

    Ott:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

    \DosDevices\C: átnevez: \DosDevices\X:
    \DosDevices\D: átnevez: \DosDevices\C:
    \DosDevices\X: átnevez: \DosDevices\D:

    Tehát ezzel a másolt oprendszerben a C: és D: betűjelet felcseréltük, persze az első partíciónak más betűjelet is adhatunk, ha úgy jobban tetszik. A második viszont legyen C:

    A másik rendszer indítása után ellenőrizni kell a kiosztott betűjeleket (Sajátgép, Lemezkezelő), továbbá a környezeti változókat (fenti fotó szerint), hogy helyreállt-e minden.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Antigabo #1687 üzenetére

    Ghost régebben még csak a boot.ini-hez nyúlt, automatikusan (és helyesen) kihagyta a lapozó- és hibernációs fájlt, úgylátszik már a registrybe is. Ami nem hátrány, amíg jól csinálja. Csak régebben is előfordult, hogy nem jól találta el az adott szituációt, így pont a felhasználó ellen dolgozott. Én jobban szeretem inkább magam irányítani a dolgokat.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hamilton_01 #1684 üzenetére

    Mi nem jó, amiket írtam kipróbáltad? Hiren's CD-n lévő DOS Acronis sem tudja, vagy be sem bootol a CD?

    Image-konverterről én nem tudok, de a .tib fájlokat remélhetőleg ki lehet csomagolni, mint ahogy Ghost-hoz is van a Ghost Explorer. Acronisnál is van Explorer, mint a fotón is látható (én nem használtam még):

    http://www.whatsabyte.com/P1/create_cd.htm

    Az adatok megvannak, csak ki kell pakolni egy partícióra, ez többféle módon is elérhető.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hamilton_01 #1692 üzenetére

    Partition Tools-ban az Acronis Disk Director van (Partíciókezelő pogram).

    Backup Tools-ban az Acronis True Image van. Nem mindegy. De előfordulhat, hogy egy gépen nem működik rendesen a Hiren's CD DOS-része, valamilyen inkompatibilitás miatt.

    mikor beteszem a boot-cd-t elindul de nem ismeri fel a mentést.

    Nem tudom, itt melyik boot CD-re gondolsz, sikerül-e betallózni a mentést, vagy már az sem jön össze, vagy mi az, hogy "nem ismeri", miben nyilvánul meg? Programverzió kompatibilis azzal a verzióval, amivel a mentés készült?

    Én Windowsban kicsomagolnám a *.tib fájlt egy mappába vagy egy üres partícióra (másik HDD-re stb.) utána ettől függően jöhetne a következő lépés.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hamilton_01 #1696 üzenetére

    Ghost partícióról tud lemezképet készíteni, ezért ilyen célra valamilyen tartalékvinyó egy partíciója lenne a legalkalmasabb. Bár a Ghost 14 mappákat is tud menteni, de nem tudom, erre megfelelne-e, én nem kavarnék azzal.

    A Hiren's CD van viszont egy Mini XP, amivel a D: meghajtó egy mappájába kicsomagolt tartalmat helyre lehetne állítani a C: meghajtóra. (Nem biztos, hogy a Mini XP-ben C: betűjel alatt találod.)

    A gyökérben lévő rejtett fájlokat (ntldr, boot.ini, ntdetect.com) legjobb nem piszkálni, nehogy utána "Hiányzó ntldr" hibaüzenet jelentkezzen.

    A Windows könyvtárait kell törölni, vagy csak átnevezni:

    Documents and Settings\
    Program Files\
    WINDOWS\

    Átnevezésnek annyi előnye van, hogy probléma esetén vissza lehetne még térni hozzá, persze ehhez hely is szükséges.

    Utána fel kell másolni a .tib fájlból származó Windows mappákat.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák