Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Úgy látszik, felszívódtak az audioszakik... :(

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • krila

    tag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Csáá! Meggyöttem.

    Nem fogjátok elhinni........ :O

    Elpusztult a gépem....most új alaplap meg winyó dohog a vízhűtés alatt, Hát ilyen dolog a túláram.

    De meg kell mondjam kellemes meglepetést okoztatok nekem kedves barátaim.
    Mikor itt hagytam a topicot, azt hittem nem találtam meg a hagot a GENIUS tulajok szívéhez, kicsiny monológommal. Már látom tévedtem.:B

    Köszönöm a kitartó érdeklődéseteket.

    Na a kívánságlista.

    1:képek.....(előző winyó) nesokára lesz weben, teljes sorozat munkafázisokkal együtt.
    2:műgyanta. GYK. :U nemprofi barkácsolóknak!!! Lehet kapni olyan formátumú gyantát ami egy rúdban van előre formázva. Mintha gyurma lenne frankón! Nem folyik, nem csepeg. Pont mint a PATTEX gél volt csak gyantába. le kell vágni egy szeletet, akár a szalámiból. Nem kell izgulni a keverési arányok miatt. Mellesleg megjegyezném, nem nagyon kell tökölni a mai gyantáknál a maguk 1:1 -es kev aránya mellett. Mondjuk odacsapsz 1-1 kávéskanálnyi anyagot egy eldobható műanyaglapra. keveréshez én speciel gyufaszálat szoktam használni. És ajánlatos gumikesztyűben dolgozgatni.Összegyúrni, betőmködni csak a gyurma állagút lehet, de valszeg ez kissé kezelhetőbb formátumot jelent, mint a mézszerűen folyékony cucc!!!


    Gyantából majdnem mindegy , hogy mifélét veszel. Spéci, drága dolog nem kell, hiszen nem a ragasztóhatását akarjuk kihasználni, hanem a tőmítőképességét.
    Amire viszont érdemes ügyelni az a kötési idő! lehet kapni ragacsot 5 perc bedolgozási idővel is (bedolgozási idő= ameddig felhasználhatod a masszát teljes ragsztóképesség megmaradása mellett) utána 10 perccel már használatba vehető a vele kezelt motyó! Én álltalában 10-15perces ragaccsal dolgozom, mert mindíg eszembe jut valami amit jó lenne még átkenni vagy megragasztani.

    Amit sokan nem tudnak!!!! A műgyanták hézagkitöltési képességét lehet javítani. (kissebb résekbe is be lehet juttatni) akkor, ha melegíted. Na, de max, csak 60-80 celsius fokig, mert magasabb hőn elpusztul a ragacs. Hajszárító recommended!
    Ezzel az eéjárással edzeni is tudod a rag keverékedet, (magasabb hőmérsékleten szilárdabbra köt, és a 15-perc helyett nyugodtan használhatod kb 5 perc után is )

    A ragasztóim zömét a KÁTAY vasedény üzletben veszem. de bármilyen barkács boltan beszerezhetőek. PL még a tesco-ban is ( BOCS a reklám miatt)

    HANGSZÓRÓBOLT lásd korábbi írásaimban. Bajcsy Zs. út . Skálától indulsz, a bal oldalon méc 8-9 perc gyalog!

    HÁROM AZ EGYBEN BT (megen bocs a reklama-ert) télleg minden kapható, mi szem szájnak ingere!

    Kedves Quinlan! Köszönöm a részletes felderítésedet, Bevallom férfiasan, én csak azokat a lukakat tömítettem le amit hallottam szuszogni. nekem elég volt a gyönyörhöz. :)) Kábelekre most nem tudok költeni.... Ugye. (drága ez az epox lap, meg a seagate winyó) de ami késik.....

    JA!!!!!!!!!!! A vattával csak vigyázni! mert nagyon lefojthatod a basszus sugárzó mozgását, miáltal a benne lévő tekercs megsülhet ( léghűtésű a szentem :C ) Ha valaki kérdené: igen csináltak már vízhűtésű hangszórót is :))


    ÉS ami még lemaradt: NAGYON SZÍVESEN!!!! külön öröm, hogy másnak is bejött!

    itt a tel számom, ha valaki nagyon nem boldogul: 20-4737531

    [Szerkesztve]

Aktív témák