Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz borix #81118 üzenetére

    Én mindenben hiszek (kábelek/dugók/alátétek stb), de abban nem hogy a router (lanon) ki tud hatni a hangminőségre. A lanon/routeren átmegy az adat és a végpont elvégzi a dekódolást. Ha gyenge a végpont hibajavítója, akkor tudom csak elképzelni, hogy egy némileg "zajosabb" jelet rosszabbul/nehezebben tud feldolgozni, mert esetleg a router sok/több hibát visz a rendszerbe. "Normális" elektronikáknál szerintem nem számít a router minősége.
    Egy példa: hálózati lejátszót használok (Pioneer N70A). Ha közvetlenül az USB aljzatába dugom az SSD-t, semmivel nem szól jobban, mint Windows10/JRiver/DLNA hálózatról, pedig egy gagyi UPC-s routerem van már évek óta. Na jó, a LAN kábelem FTP CAT6, 8 méter hosszban. Tehát inkább a kábel számít, vagy ha nem kábel, hanem wifi, akkor lehetőleg zenéhez mellőzzük a vezeték nélküli módokat, mert ott azért sok disznóság előfordulhat a router "hasában". Wifi stream esetén, bizony lehetnek meglepetések, főleg nagyobb felbontások esetén... de csak szerintem. :)

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák