Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
maestro87
őstag
Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e meg, de tudna valaki ajánlani egy olyan programot ami képes a képek széleit automatikusan levágni?
Pontosabban:
Beszeretném szkennelni a családi fotókat (egyszerre 4-et, 5-öt), de nem szeretném egyesével levagdosni a széleket. Egyszer mintha olvastam volna, hogy létezik ilyen szkenner, ami ezt automatikusan megcsinálja, na de nekem szkennerem van, csak progi kellene hozzá.Előre is köszi!
-
gaby666
tag
válasz
philoxenia #35 üzenetére
talátam egy progit, még a fekete fehér képeket át is lehet szinezni!
-
gaby666
tag
Huuuuuuuuuuu de komoly!
-
A való életben ez nem úgy működik mint a CSI - Miami helyszínelőkben. Itt nem lehet minőségromlás nélkül nagyítani.
Egy egyszerű képnézegető/képszerkesztő szoftverrel (InfranView) át lehet méretezni a képeket, nagy felbontásba, de a minőség az nem fog javulni. Gauss vagy Lanczos móddal érdemes kísérletezni (ez a lehető legjobb).
Ha egyszerű logók, akkor úgy is meg lehet csinálni, hogy nagyfelbontásra méretezed, importálod a képet egy képszerkesztőbe, ott pedig újrarajzolod vektorosan [Illustrator] (vagy pixelesen [Photoshop]). -
gyurci76
csendes tag
sziasztok!!!
egy fontos segitség kéne. Egy olyan progi kéne ahol nagyméretű felbontásúvá tudok tenni logókat bemutató céljára... nagyon jó minőségi képekké!!!!
HELP!!! előre is köszi -
"Na mi van?" - Kedd, munkanap...
Nem lehet mindig elvárni hogy egy nem kiemelt topikban hamar választ kap az ember a kérdésére.
Nincs olyen program, ami egy kattintára a régiből új fotót varázsol, dolgozni kell a képekkel.Javaslom a Photoshop próbaverzióját (ha jól emlékszem 30 napig használható). Az Adobe ftp-jéről le lehet tölteni. [link]
Régi fényképek retusálása: Tut1, 30 tutorial
-
gaby666
tag
na mi van?
-
gaby666
tag
ja, most nézem milyen nagy itt a forgalom!
-
gaby666
tag
Nekem olyan progi kéne ami a régi képeket(1975) ujjá tudja "varázsolni"!
-
Brian_RL
aktív tag
Még jó, hogy rátaláltam erre a topicra. Pont a napokban gondolkodtam, hogy kb fél évnyi adat gyűlt össze, és le kellene formáznom a vinyóimat.
Nekem Dtomi megoldása tetszik. 4 gigánként ki fogom írni, ami kell, és rámentem a külső vinyóra is (500Gb). Excelben vezetem majd mi hova került. Szerintem ez elég hatékony módszer lehet -
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #22 üzenetére
Igen, tudja, szerintem nagyon szepen feldolgozza a rawokat. (Persze JPG-vel is lehet benne dolgozni, de RAW-ra van kitalalva.) Jok a video tutorok es egy parszaz oldalas szepen illusztralt manual is van hozza szoval tenyleg csak ajanlani tudom (kar, h nincs PC-re)
Nem rossz otlet.
-
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #19 üzenetére
A PSP kepszerkeszto, inkabb a Photoshop "ellenfele" mint az Aperture. De eddig valoban nem ereztem ilyesmi hianyat, gondolom ez Lightroommal is igy lenne.
-
madgie
titán
Nagyon jó katalogizáló a Photo Mechanic is, kár, hogy drága az is...
(viszont a web export része bravúrosan jó)
-
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #17 üzenetére
Igen, ennyiert szerintem abszolut megeri! Csak en sajnos nem vagyok diak.
Ugyhogy az Elements johet szoba, mert Macre nincs PSP.
-
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #15 üzenetére
Nekem ugy elsore jobbnak tunt a Paint Shop Pro vagy Elements a tobbinel de ez csak elso benyomas, a tobbiek tudnak ezt igazan megmondani.
"A kedvezményt azon diákok vehetik igénybe, akik
- hivatalosan akkreditált magyarországi állami- vagy magánintézményben, egyetemen, főiskolán, nappali vagy esti tagozaton folytatják tanulmányaikat, és rendelkeznek diákigazolvánnyal;- általános- vagy középiskolában folytatják tanulmányaikat, és rendelkeznek diákigazolvánnyal."
-
philoxenia
MODERÁTOR
Az Aperture az eleve kiesik nekem, csak a programért nem veszek mac-et, amit képszerkesztésben az olcsók tudnak, azt tudja a PhotoFiltre is, vagy az XnView, IrfanView. A Gimpet sajnos nem nagyon tudom még kezelni. Persze nyilván a CS-t sem tudnám.
A CS3 milyen feltételekkel vehető meg 30k-ért? A fiam középiskolás. -
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #13 üzenetére
Ezek kozel sem tudjak azt amiket leirtam.
Igaz, h a dobozos Lightroom 90 ezer forint, de az Adobe weboldalan 300 euroert megvasarolhato ami 70 ezer. Az Aperture 46 ezer, ha diak vagy 25.
A Photoshop CS3 sztem felesleges otthonra 2-300 ezerert, ott a PS Elements ami 27 ezer, vagy a PSP ami 30. A diakok a PS CS3-at is megvehetik 30 ezerert ha azt szeretnek. Es kepszerkesztoknel tenyleg vannak ingyenes alternativak, PhotoFiltre, Picasa, Gimp.
De az Aperture-re es a Lightroomra nem tudok alternativat es nekem megerte az arat az Aperture, kurvajo program. (Ja es meg nem ereztem hianyat mellette kepszerkesztonek, tehat azt nem vettem, de most letoltottem az Elements trialjat es probalgatom majd, h mit tud.)
-
philoxenia
MODERÁTOR
Persze, vannak itt gondolom mások is mac-kel, csak nekem a Lightroom se érne meg például 90e-t , a CS -ekről nem is beszélve. Aki nem profi, vagy nem gazdag, annak az ilyen progik horrorárban vannak, ha a PS vagy a LR árát obiba vakuba fektethetném....
Szerencsére azért sok ingyenes progi is van, ráadásul home használatra legtöbbször elég is a tudásuk.[link]
-
Cassidey
senior tag
válasz
philoxenia #10 üzenetére
De. Azert irtam, h videok erdekesegkepp es h olyasmi mint a Lightroom.
Csak Lightroomrol nem talaltam se videot, se irni nem tudok rola mert nem hasznalom. Plusz meg az is lehet, h nem csak nekem van Macem.
-
Cassidey
senior tag
A topic inditasa ota megtalaltam a megoldast mindenre: Aperture.
(Ugyanolyan elven mukodik, mint a Lightroom.)
A sok konyvtar es mappa helyett baromira leegyszerusiti a kepek tarolasat, kereseset, nem kell menteni es tarolni RAW-ot, JPG-et, PSD-et.. Igy nez ki a folyamat:
- kamera bedug, a raw fajlok importalom az Aperture Librarybe egy uj project-be, itt project nevnek datumot szoktam megadni esetleg nemi tamponttal (pl.: 2008.06.22 - Opera fesztival)
- vegigszaladok a kepeken, csoportosan-egyedileg is keywordoket kapnak, amikre konnyeden kereshetek. Nagyon sok keyword van tampontkent alapbol a programban de barmennyi uj is hozzaadhato termeszetesen
- csillagozom a legjobbakat, ezeket feldolgozom, kb minden megvan az Aperture-ban ami szukseges, pl levels, WB, edge sharpening, monochrome mixer, crop, straighten tool stb
- ha szukseges egy kep tovabbi szerkesztese, akkor megnyithato Aperture-bol Photoshopban pl, ha befejeztuk a munkat eleg egy save-t nyomni, es lathatjuk a master mellett a feldolgozottat psd formatumban, mintha aperture-n belul szerkesztettuk volna
- ha szukseges a jpg nyomunk egy exportot, megadjuk hova tegye es keszCsak igy nagy vonalakban.
Ami nagyon tetszik pl a kereses Aperture-on belul, beirom pl, h portre, es villamgyorsan elottem van az osszes, bejelolhetem, h csak az 5 csillagosakat mutassa es valogathatok. Kerhetem az osszes 55mm-en vagy iso400-on keszult kepet stb.
Erdemes belenezni ezekbe a videokba, gondolom a Lightroom is tud ilyeneket de az nekem annyira nem allt kezre, h nagyon.
Fototarolasban es feldolgozasban ez a tokeletes megoldas szerintem.
ps.: ja es archiv. Kulso vinyora, ill dvd, de valoszinuleg a dvd-t egy ido utan elfogom hagyni. Dvd-re pl kiirom a megfelelo projecteket, es minden ugyanugy hasznalhato es keresheto mintha a gepen lenne.
-
zsiga667
addikt
Én csak dátumozott és elnevezett könyvtárakba mentem a Dokumentumok/Képek-en belül (pl. 2006-10-29 PH! Fotóstali), illetve az egész le van mentve egy másik vinyóra is a gépen belül.
Az igazán fontos képeket (családi nyaralás, esküvő, meg ilyesmik) pedig kiírom 2 példányban DVD-re, amiből az egyik a szekrényembe kerül itthon, a másik meg tűzálló páncélszekrénybe a város másik végébe.Konkrétan katalogizálásra nem pazarlom az időm, kb. ezer évente egyszer keresek elő valami régi képet, akkor meg kibírom azt az 5-10 percet amíg megtalálom.
-
larpi
tag
Kb 5éve fotózom digitális géppel. Már az elejétől kialakult az a szokásom hogy az eredeti JPG később RAW felvételeket válogatás után, amit megtartok kiírom CD-re. DVD-re még nem merem mert ha megsérül sok kép elveszik.Exelben vezetek egy táblázatot ami tartalmazza a képek föbb EXIF adatait + saját megjegyzést. Most tartok ott hogy tervbe vettem a 2003-mas
CD-k újra írását. Még nem találtam hibásat, de az ördög nem alszik.
A feldolgozott képeimmel már lazábban bánok. Készítek CD-re, DVD-re összeállításokat, pl: kirándulásokról, utazásokról, családi eseményekről és persze a "művészi" felvételeimről.
Ezek nyilvántartása már lazább.
2 éve tettem egy 160GB-os winyót a számítógépbe a fotók részére. Ezen van minden azóta készült és feldolgozott kép. Természetesen az eredetiek CD-n is. -
Mercutio_
félisten
Erre van valakinek 5lete?
-
tbs
addikt
A bemásolás dátumával megegyező nevű könyvtárba ömlesztem a képeket. Ha jellemző a téma, akkor a dátum után még a téma nevét is odaírom.
...
Processzálás.
...
Az eredmény képek egyedi nevet kapnak, téma szerint. "Makró" jellegű pl. kozel_... kezdetű lesz. A főbb(?) jellemzők még a fájlnévbe kerülnek, majd a fálj beutazik egy "mutato" nevű könyvtárba. (portre_..., taj_..., stb. pl. kozel_virag_sarga_pok.jpg)
Pillanatnyilag (~4 év digit működés, ~10e meghagyott expó után) a "mutato" könyvtárban 211 kép van.
Eredetit (korábban jpg, mostanában raw) nem törlök. A feldolgozás paraméterei az eredeti kép mellett maradnak.
Minden képcucc egy "szerverfarmon" lakik. 2 szerver, éles, aki dolgozik nekem nap-mint-nap, és egy offline backup "tetemes" fizikai távolságban, napi egyszeri szinkronizálással. A szerverekben hotspare vinyós tükrök laknak, kb. 1T/szerver kapacitással. A szerverpark adottság. Munkához. A képek nyers adatai ~40G-t foglalnak. Utolsó bit akaratlan szerver-adatvesztésem ~8 éve volt, logikai probléma miatt. Nem írok dvd-re képet.
-
ThufirHawat
senior tag
Épp tegnap gondolkodtam, hogy kellene egy ilyen topic.
Én havi bontásban tartom a képeimet. Minden hónap egy alkönyvtár, amin belül van egy RAW és egy PSD alkönyvtár. (Na meg egy tmp ahová a raw konvertáltak, de még photoshop előttiek kerülnek.) JPG képeket csak a weblapomra gyártok, de mivel ezek egy lementett Photoshop rutinnal készülnek a PSD-kből, így JPG-et nem tárolok sehol.
A havi mappákat lementem külső drive-ra (500GB), illetve kiírom DVD-re is. Természetesen fent maradnak a merevlemezemen is (300GB) Mivel a külsőt csak havonta 1-2 alkalommal kapcsolom be, így ez is eltart majd egy darabig.
Havi 4GB az átlag termés.
A RAW képeket a pályázatok miatt tartom, rangosabbakon nem indulhatsz nélkülük. A PSD file-okat mentés elét "flettenelem", nem tartom meg külön a rétegeket. Sosem nyúlok bele utólag, ha egyszer kész.
-
Dtomi
őstag
Én 4 gigánként kiírom DVD-re és külön egy speciális ASUS tárolóban tartom őket 2évente újraírom így nem lehet probléma egyszerűen ráírom mi van rajtuk. Vinyón soha nem tárolok képeket, csak maximum amin aktuálisan dolgozok 3 éve megadta magát a vinyóm és bizony majd' 10giga pótolhatatlan kép ugrott. Raw-ban soha nem fotózok nem látom semmi értelmét még mindíg. Ezért 1 DVDre elég sok kép ráfér, nincs velük probléma, és biztonságos is.
-
pacorro
aktív tag
Jó téma, egyre fontosabb a digitális állományok korában, szerintem megérdemel egy külön topicot.
Leírom, hogy én hogyan csinálom.
Szinte mindig raw+jpg kombinációt fotózom, a fileokat sorszámozott mappába másolom (ezen belül elkülönítem a rawokat a jpg-ktől), azokat nagyjából 4-5 gigányi blokkokba, amik szintén sorszámot kapnak. A nagy blokkot csak sorszám jelöli, a kis könyvtárakat sorszám plusz rövid témaleírás. A rosszabb képeket ezután törlöm, de csak azokat, amik biztosan használhatatlanok. A jobbaknál kibontom a raw file-t, módosítom, amit esetleg kell, és elmentem egy külön könyvtárba (általában minden nagy blokkon belül van egy válogatás a jobb képeknek). A legjobb képek külön mappába kerülnek, hogy gyorsan átláthatók legyenek.
A képeket már eleve egy 500 gigás külső winchesterre veszem, azon is alakítom, és ennek a tartalmát időnként archiválom egy másik 500 gigás külső winchesterre. Nem túl gyakran DVD-re is írom az összegyűlt anyagot. -
Cassidey
senior tag
Ezen gondolkodom mostanaban, h mi lenne a legjobb megoldas. Ha egy nagyobb fotozas alatt telekattintunk egy 1-2 gigas memoriakartyat (RAW-ban gondolkodom), akkor az 20 utan mar eleg nagy adatmennyiseg. Ezeket meg feldolgozzuk, konvertaljuk jpg-be, ez nagyon sok helyet foglal, es kellene ezekrol egy backup, hiszen amig a zenek, filmek potolhatoak, addig a kepeink nem.
Szoval egy kis kozvelemenykutatas.
Keszitetek biztonsagi mentest? Milyen adathordozora? Mit mentetek el? A nyers RAW-ot, a feldolgozott RAW-ot, jpg-t? Es milyen idokozonkent?
Hogyan katalogizaljatok a fotoitokat? Hasznaltok vmilyen szoftvert, vagy egyszeruen bemasoljatok egy kepek mappaba a memoriakartyarol a dolgokat ugy ahogy van?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- AKCIÓ! Beszámítás! Intel Core i9 13900K 24 mag 32 szál processzor garanciával működéssel
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest