Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BigBear

    senior tag

    Végigolvastam Anandék tesztjét, s ahogy láttam, az Indilinx vezérlőre épülő meghajtók gyak. ugyanazok belülről. (Pl. OCZ Vertex, Patriot Torqx, G.Skill Falcon, Super Talent UltraDrive stb.)
    A kérdésem épp erre irányulna. Láttam, a Corsair is kihozta a maga Indilinx alapú meghajtóját, az X sorozatot. Gondolom akkor várhatóan ez is ugyanazt takarja mint a fentiek. Találkozott már valaki vele esetleg?

  • BigBear

    senior tag

    válasz Almaslepeny #3032 üzenetére

    Intelt vegyél.
    Nekem van egy Corsair X64-es (ez egy a millió Indilinx vezérlős SSD meghajtók közül, szinte ugyanaz mindegyik) és egy G2-es 80-as Intel. Nos, épp most raktam ki a gépből a Corsairt. (Nem dobom ki persze, csak 2 SSD nem igazán kell egy gépbe - kivéve persze ha valaki RAID rendszert akar, de ahhoz meg illenék 2 egyforma. Majd megy a másik masinába rendszernek.) Nem azért mert rossz, csak az Intel tapasztalatom szerint jobb. Azon ül a rendszer és tökéletes.
    A Corsair is jó persze, semmi baj vele, az elméleti írási sebessége nagyobb is mint az Intelé, de gyakorlatban, "érzésre" az Intel jobb.
    Hozzáteszem, nem sokat tesztelgettem, talán 1x lefuttattam a tesztprogramokat és úgy döntöttem, majd használat mellett kiderül mi is az igazság. Nos, nem véletlenül dícsérik az Intel SSD-it.
    Imádom a Win7 indulást. Persze a bootfolyamat nem lett gyorsabb (amíg felismeri a dolgokat a gép), de onnan, hogy win7 töltődés, nincs 1 másodperc az asztal. Furcsa és állat egy dolog. Szokásos windows indulás, kis töltike, csík, majd egyik pillanatról a másikra áll a rendszer, programok betöltve, semmi utólagos várakozás a desktopnál, hogy a vírusírtó meg ez meg az betöltődjön.
    Nem tweakeltem semmit. Úgy használom mint egy normál winchestert. Sokan emlegetik, hogy swap meg temp dolgokat más meghajtóra, indexelés kikapcs, stb. de könyörgöm, nem épp ez a lényege? Ha azokat máshová teszem, ugyanúgy kotorászni fog a win a hagyományos winchesteren, semmi előnyöm nem lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • BigBear

    senior tag

    válasz Adam86 #3049 üzenetére

    Inkább az Intel.
    Hiába nagyobb az OCZ Apex, de egyrészt egy régebbi meghajtóról van szó, másrészt Jmicron vezérlős, ami inkább kerülendő. Bár amennyire tudom, ezek gyakorlatilag úgy épülnek fel, hogy egy Jmicron raid vezérlő kezel 2 60G-s Jmicron vezérlős tömböt, s emiatt gyorsabb mint a sima Jmicron-os darabok, de így sem az igazi.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák