Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    problemam, hogy idonkent fagy a gepem
    elsotetul a kep, megall a hang, minden halott, kikapcsologombra nem regala (ha nyomvartom sem), csak reset-re
    a gep egy 733-as p3, az alaplap ismeretlen (everest sem, mas sem segit), annyit tudok, hogy az eszaki hid-on van egy ''aska'' felirat, a chipset pedig i815g
    integralt vga (ezt hasznalom), integralt hang, illetve van meg egy pci-os rtl8029as halokartya a gepben (ez utobbi hibatlanul mukodott mas gepekben eveken at)
    van meg benne 128 sdr sdram is, amin ~15 orat futott a memtest mindennemu hiba nelkul (csakugy, mint ahogy az ubcd-n megtalalhato prime95 is orakig ment a gepen, szinten hiba nelkul)
    a gepen egy winxpsp2 van, beepitett win tuzfallal, a rezisztens alkalmazasok tobbnyire kimerulnek a dyndns updater-ben (ugyanaz a verzio fut egy masik sp2-es gepemen, szinten folyamatosan es semminemu hibat nem okoz)
    probaltam mar a windoze sajat vga driverevel, illetve az intel oldalarol lerangatott i815-os driverrel is, az eredmeny ugyanaz
    illetve probaltam masik vga-val is (pci-os s3 virge) a helyzet nem valtozott
    a fagyas rendszeretelen, ha egyszer elindult, eleg soka birja, viszont utana csak nagyon sokadik alkalommal indul el
    futo win eseteben, amennyire megfigyeltem, mindig olyankor all le, mikor egy alkalmazast teljes kepernyosre allitok, vagy visszaallitom ablakba (semmi komolyra nem kell gondolni, egy totalcommander, vagy egy ie ilyeten atmeretezeserol beszelek)
    indulo win pedig vagy a bejelentkezo kepernyo elobukkanasakor, vagy a bejelentkezest kovetoen hal meg
    minden esetben ugyanugy tortenik a fagyas, kep elmegy, minden leall
    a hiba fennal csokkentett modban valo inditaskor is, es vga mod engedelyezesekor is
    esemenynaploban nincs semmi, kekhalal nincs (azaz lehet, hogy van, de nem latni)
    probaltam az energiagarazdalkodast is letiltani, mert olyasmi modon megy el a kep, hogy kikapcsolja a monitort (pontosabban olyan, mint mikor suspend allapotba kerul a kepernyo)

    van valakinek barmi otlete, hogy mi okozhatja a hibat, mit probaljak?

Új hozzászólás Aktív témák