Hirdetés
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ny.janos
tag
válasz
noorbertt
#41397
üzenetére
Szia!
A feladat minden részlete nem világos számomra, de amit értettem:
Alapelvként azt mondanám, hogy a hónapokat semmi esetre sem tenném külön lapra, mert utána azokból bármilyen összesített adatsor kinyerése problémás.
A név oszlop választéklistához az adatérvényesítés menüt kell használnod. Ehhez külön lapon az A oszlopban egymás alá felvenném a helyedben a neveket. Az A1 cella értéke legyen a fejléc (Nevek). Ezt követően jelöld ki az összes nevet tartalmazó tartományt A1-től, majd alakítsad táblázattá /kezdőlap – stílusok – formázás táblázatként/ (ezzel a későbbiekben ha új nevet veszel fel, akkor az adatok munkalapon – ahol dolgoztok – automatikusan választhatóvá válik ez az új név is). Jelöld ki a létrehozott táblázatot, nyomd le a Ctrl+Shift+F3 billentyűkombinációt és a felső sorból hozz létre egy névtartományt. Ezt követően az adatok munkalapon a név oszlopot jelöld ki, majd az adatok – adateszközök – érvényesítés menüben a lista elemet válaszd, majd a forrásnál egy egyenlőségjel írása után F3 billentyűt követően válaszd ki a „nevek”-et.
Beírva oszlop: ez számomra nem világos, hogy itt mi a feladat. Egy másik oszlop értéke alapján automatikusan kell felvegye az igen/nem értéket, vagy kézzel töltöd ki, esetleg erre a két válaszra szeretnéd korlátozni az adatbevitelt?
Dátum: excelben képlettel automatikusan csak az adott napi dátumot (vagy abból számított értéket) tudsz írni. Ha arra van szükséged, hogy az érték ne változzon, ahhoz makróra lenne szükséged (ebben nem tudok segíteni). Viszont a Ctrl + 0 billentyűkombináció a kitöltéskori dátumot írja a cellába és nem változik meg. Ha ezt a billentyűkombinációt használod, akkor nincs szükséged makróra.
Kördiagramm: több infóra lenne szükség (nekem legalábbis biztosan), hogy értsem mit szeretnél, és ötletet tudjak adni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- Beszámítás! Lenovo Legion 5 15ACG6 165Hz Gamer notebook -R7 5800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB W11
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 Fe
- Sosemhasznált! HP OmniBook 5 i3-1315U 8GB 512GB 16" FHD+ Gar.: 1 év
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Fferi50

