Új hozzászólás Aktív témák
-
flash-
veterán
Valaki képben van azzal hogy varandosoknak milyen vitamint kell nem kell szedni?
Azert itt is megoszlanak a velemenyek jód, vas, kalcium szedésénél 🤔
(folát az alap) -
coco2
őstag
Sziasztok!
Próbálok utána kotorni, milyen tápanyag tartalom van a kókusz rost anyagában, amit hazai "őshonos" tápanyagok forrásban ritkán fordul elő - túl azon, hogy a kókusz maga
Valaki tipp, merre találok tápanyag listás analízis blogokat?
Előre is köszönöm
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
JoinR
őstag
Kreatinra van valakinek bevált márka, ami jó ár/érték arányú?
-
inf3rno
nagyúr
Ketogén diétával kapcsolatban tudnátok írni, hogy milyen recepteket használtok, mit érdemes követni étterem, bevásárlás terén, hogyan érdemes rákészülni, ha valaki először próbálkozik vele?
Buliban hasznos! =]
-
flash-
veterán
sziasztok
hétfőn megyek laborra elotte 6 oraval szabad enni utoljara de mit egyek?ugyanis mostanaban lassu az emesztesem...nem akarom hogy addig bennem maradjon..zab? vagy inkább szendvics? egyeb?
-
inf3rno
nagyúr
Nem használt semmit a rezveratrol és az N-acetilcisztein, vagy nem azonnali a hatása. A végén úgy tűnik, hogy bármi is okozta, egyik napról a másikra magától elmúlt. Még egy kicsit érzem, de közel sem annyira, mint eddig. Érzésre vagy valamelyik vezeték volt eldugulva (hasnyál, epe), és kidugult, vagy valamilyen gennycsomó képződött ezek környékén, ami kifakadt. Szóval akár az is lehet, hogy nem is IBD-ről van szó. Megyek majd gasztros orvoshoz, de valszeg már semmit nem fog találni vérképen. Talán a tükrözés kimutatja.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Közben megjött a rezveratrol, napi 500mg-ot szedek majd, illetve mellé N-acetilciszteint 800mg-ot. Pusztán a savanyúkáposztától és a probiotikumtól már valamennyire visszahúzódott a gyulladás, de önmagában nem tűnik elégnek.
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Probiotikumoknál a hatásos dózis IBD-nél sem az, amit a dobozra írnak, ami olyan 2*10^9 CFU (colony forming units) annál, amit szedek. Néztem pár cikket, amik szerint inkább 10^10 - 10^12 CFU tartomány a jó, illetve 2*10^10 CFU, amit a gyakorlatban is kipróbáltak. Szóval úgy a tízszeresét kell bevinni az ajánlott dózisnak, hogy hasson. Külön érdekes, hogy ráírják, hogy ne lépje túl az ajánlott mennyiséget... [link] [link]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Meglett közben a cikk, vagy valami hasonló. [link] Azt írja, hogy sok esetben az IBS-t a búzában található fruktán okozza, és nem a glutén, szóval nem IBD-ről van szó benne. Viszont közös pont lehet a diszbiózis. A glutén mentes diéta nem megoldás IBD-re eszerint a cikk szerint, kivéve persze ha cöliákiás betegről van szó. [link]
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
A gyömbér, kurkuma nem oldja meg nálam. A savanyú káposzta viszont nagyon jól működik probiotikummal kombinálva. Csak annyit csináltam, hogy rizs + sült savanyú káposzta + Vitaking probiotikum. Azt hiszem a tejsav megöli a rossz mikrobákat a savanyú káposztáról, a probiotikus mikrobák (Lactobacillus, Bifidobacterium) bírják a tejsavas közeget és tudják fermentálni a káposztát meg a rizs rezisztens keményítőjét is, úgyhogy jóval több esélyük van kolonizálni így a belet, mintha káposzta nélkül szednék probiotikumot. Szóval eddig úgy néz ki, hogy a reggeli zabkása és az ebédhez savanyúkáposzta + probiotikum, vacsorára vagy desszertnek nyers mangó (Pennys a legjobb ár-érték arányban) ami a legjobban működik nálam. Egyik sem csodaszer, de azért észrevehetően jobb tőlük.
A zabbal kapcsolatban nem tudom megmondani, hogy miért ennyire hatékony. Valószínűleg a rost tartalma miatt. Van benne még egy csomó cink és vitamin is, bár azokat amúgy is szedem, nem számítanak sokat azt hiszem, talán a 25mg cink naponta bőven elég. Szemben a zabbal a teljesőrlésű lisztes dolgok nekem nem váltak be, puffadtam tőlük főleg ha zsíros, olajos dolgokkal kombinálták. A legdurvább nálam a sajtos pogácsa és a lángos. Bizonyos kutatások szerint a gluténnek szerepe van az IBD kialakulásában, de láttam olyan cikket, ami szerint nem is a glutén, hanem a búza egyik rostja, ami a puffadást okozza búzás ételeknél. Sajna az a cikk elveszett. :S [link] Most tartom a glutén és tej mentes diétát kb. egy hete, de eddig olyan rohamosan pozitív hatásról nem tudok beszámolni. Az már világos volt eddig is, hogy a laktózt a rossz mikrobák fermentálják, és elképzelhető, hogy laktóz érzékeny is vagyok, úgyhogy a tej nem jó. Ezt tapasztaltam is, azonnal belobbanik a gyulladás főleg a folyékony tejtermékektől, de még a kefirtől, lágy sajtoktól, félkemény sajtoktól is. Egyedül a kemény sajtok pl. parmezán, amit bír a rendszer.
Próbáltam még az áfonyát, de kérdéses, hogy mennyire jó, mert túl közel ettem a savanyúkáposztához. Majd kipróbálom külön is. Elvileg a bogyós gyümölcsöket érdemes fogyasztani az antioxidáns tartalmuk miatt, de csak hosszú távon van pozitív hatásuk, sokkal valószínűbb, hogy a tejsav hatott azonnal.
Rendeltem még egy csomó dolgot, nem sokára megérkeznek. Amit még nem rendeltem be, de kipróbálok, ha minden kötél szakad az a pitypang lé. [link] [link] Csak állatorvosi boltokban található [link], és a levelében van a legtöbb antioxidáns, emberi használatra viszont csak gyökér kivonatot árulnak, ami valszeg sokkal kevésbé hatékony és persze sokkal drágább. [link]
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Kipróbáltam a szárított mangót, nincs az a pozitív hatása nálam, mint a nyers mangónak vagy nem ettem eleget belőle. Állítólag a mangó és a gránátalma jó IBD-ben. A friss mangónál tapasztaltam is ezt. [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Kipróbáltam még az említett savanyú káposzta levet, ami magas tejsav tartalma miatt lehet jó, és esetleg jó mikrobák Lactobacillus és Bifidobacterium lehetnek benne. Egyelőre még bizonytalan, hogy mennyit segít, illetve nekem egyszerűbbnek tűnik, ha savanyúkáposztát veszek, aztán azt rágcsálom savanyúságnak. Érdemes lehet kombinálni Gal rost komplex-el és a fentieket tartalmazó Probiotikummal, pl. Vitaking, Jutavit. Hosszú távon szerintem az lehet cél ezzel, hogy lecseréljük a diszbiózist okozó és gyulladást fokozó bélflórát valami jobbra. Én legalábbis most ezzel próbálkozom, de elmegyek valamikor tükrözésre, csak rohadt drága a jó orvosoknál.
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Egyelőre, ami könnyen elérhető, és működik nálam az a zabpehely leöntve rizstejjel éjszakára a hűtőbe, banán karikákkal. Sokkal jobb, mint a főzött zabkása, és néhány óra után enyhült tőle a gyulladás. Próbáltam a kocsonyát is a kollagén miatt, de vegyesek az eredmények, ha segít is a regenerációban, akkor sincs azonnali hatása. Tegnap rendeltem omega3-at, szőlőmag őrleményt, rezveratrolt, N-acetilciszteint. Meglátjuk, hogy mennyit számítanak. Ezen kívül most glutén mentes hetet tartok, szedek cinket, D-vitamint, B-vitamint, C-vitamint, rost komplexet, de egyik sem hoz áttörtést.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Nem tudok róla. A tudományos cikkeket általában angolul publikálják, kivéve Kína, Oroszország. Vagy legalábbis én csak Google Scholarban szoktam keresgélni, a magyar cikkeket meg inkább az egyetemek oldalain lehet megtalálni.
A káposztafélékre is sok jót írnak, a brokkolira is, a gabonák meg hüvelyesek megítélése viszont elég vegyes és faj függő. Fűszerekkel hogy állsz? A mustár, fahéj, gyömbér amikről jókat olvastam, meg a gyakorlatban is beváltak nekem. Próbálok minden ételt levédeni valamilyen fűszerrel legalább nyomokban, nekem legalábbis úgy tűnik, hogy a rossz mikrobák vannak elszaporodva, és azok okozzák a gyulladást, aztán ez a módszer valamennyire bevált, csak hosszú távon nehezen tartható, amikor eszik a csokikat előttem.
Egyelőre én sem találtam még jó és olcsó magyar rezveratrolt. A másik jó forrása a japán keserűfű valami invazív növény, aminek a hajtásai ehetőek, de invazív volta miatt nem lehet beszerezni, csak ha belefut az ember valahol a természetben.
Köszi! Utána olvasok ezeknek.
Buliban hasznos! =]
-
Maximum1
őstag
Magyar tanulmány nincs is?
Itthon ezek kaphatók, számomra ismeretlen gyártók termékei, lehet kintről kell beszerezni a tutit.
Írj ha vettél valamelyiket, én is kipróbálom.
Nekem a káposzta lé, probium7 amik szoktak segíteni, rossmanos nekem nem jött be.
Gyulladásgátlónak a gyömbér is jó, ezt felütöm 0,75liter vízzel és napközben megiszom.
Van kurkumás is, de emlékeim szerint az már zavarta a gyomrom.[ Szerkesztve ]
-
inf3rno
nagyúr
Én nem sokára kipróbálom a rezveratrolt a bélgyulladásomra. Az utóbbi néhány napban irodalmaztam, és még rengeteg dolgot találtam, ami segíthet, de már régóta nézegetem ezt a csoda táplálékkiegészítőt. Esetleg van valakinek bármilyen tapasztalata vele?
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
Mivel még nincs étrendes topik vagy egy kicsit összefolyt az életmód és a fogyós topikokkal, ezért úgy döntöttem, hogy létrehozom.
Itt kizárólag étrendi tanácsokról és tapasztalatokról lesz szó. A tanácsok nem minősülnek szakember által nyújtott dietetikai tanácsadásnak. Érdemes a tanácsokat kutatási eredményekkel alátámasztani, vagy legalább leírni, hogy ez a tapasztalatom az adott étrenddel kapcsolatban, mint adott betegséggel, tünetekkel érintett vagy fogyni vágyó, esetleg a dietetikusom ilyen étrendet adott, szerintetek?!
Érdemes megjelölni a célt, ha valaki étrendi tanácsot kér vagy étrendet osztana meg, pl. fogyás, bizonyos betegségek elkerülése, kezelése, stb. Pl. nekem provokálják a paradicsomos ételek a refluxomat, ezért nem fogyasztom őket, vagy a fogyáshoz a kalória számlálás vált be a legjobban, illetve a zsíros, cukros ételek elkerülése, x kutatás szerint a gombák fogyasztása csökkenti a bélgyulladásos tüneteket, ezért érdemes beemelni őket az étrendbe, stb.
Étrendkiegészítőkről, probiotikumokról ugyanúgy lehet írni ide, sőt kimondottan témába vágnak.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]