- Hamarosan automatikusan települ a Microsoft 365 Copilot
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Az év végé érkeznek az AV2 kodek specifikációi
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Azonnali fotós kérdések órája
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
-
PROHARDVER!
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Mlnr To'm #8491 üzenetére
Szia!
Majdnem ugyanilyet raktam most én is össze. Annyi különbséggel, hogy Sempron proci van benne kétmagosítva.
Szerintem bőven jó arra amit leírtál, sőt, mivel én csak HTPC célokra akarom használni, arra még túl erős is. (Ezért fordult meg a fejemben, hogy talán másikat rakok össze ha ezt elviszik.
).
Más: A linkelt konfignál mértem fogyasztást. Ahogy már korábban is írtam, idle 40-41W, load 80-81W körül. Ha minden csontra van hajtva prime95+furmark a vga-nak) akkor 91W.
Ezt a 350Wos TFX táppal mértem, nem ismerem a hatásfokút, de kiindulva a hasonló méretű ATX tápokból úgy tippelem, hogy 40-90W között nem lehet jobb 65-70%-nál.Találtam közben egy kisebb, szép, de még mATX-es paneltápos házat - igaz slim dvd-vel, de valamit fel is kell adni.
Szóval a paneltáp 120W-os, ami bőven elég. Külső tápnak viszont valami kisebb/olcsóbbat néztem volna, ha felesleges egy drága 120W-os.
Szóval azt számolgattam, hogy a 90W 70%-os hatásfokkal 63W, ami egy vélhetően sokkal jobb, 90% vagy afeletti paneltáppal konnektorból "csak" 70W. tehát egy 75-90W-os táp is elég lenne. Ill. még lehetne húzni a fogyasztáson, visszavenni 2.7GHz-ről a procit 2.4 körülre, feszt is tovább csökkenteni. Plussz ez a max load volt, 100% prociterhelés mellett csak 80W-ot evett, HD film közben 50-60W-ot, tehát így kihajtva sem lenne, lehet, hogy a 75W is bőven elég lenne.
80-90W-ossal nem kellene sakkozni, azokat 6-8k között látok, 75W-ost viszont 3k-ért is találtam...
Vélemény? Ill. egy amiben nem vagyok biztos: a külső tápon is van gondolom veszteség... csak nem tudom mennyi. (mivel általában passzívak gondolom sok nem lehet...)
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- BestBuy topik
- Hill Climb Racing 2 bemutató (Android, iOS)
- Linux Mint
- Háztartási gépek
- Vivo X200 FE – fenséges méret
- Villanyszerelés
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Videó stream letöltése
- Bittorrent topik
- Hamarosan automatikusan települ a Microsoft 365 Copilot
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3292
- Bontatlan egérpad Razer Sphex V3 (RZ02-03820100-R3M1
- MINI PC HP PRODESK 600 G2 G3 G4 G5 i3 és i5 6-9. gen gar. Budapest MPL Foxpost
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3500
- ASUS TUF Dash F15 - 15.6"FHD 144Hz - i7-11370H - 16GB - 1,5TB SSD - RTX 3060 6GB - Win11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest