Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz ROBREGGAE #725 üzenetére

    Ebben elég messze vannak egymástól a játékosok, kevés a passzlehetőség, posession-nel próbálj meg inkább valami hasonlót:



    A két DMF maradjon hátul (defensive) és ha lehet akkor valami olyan legyen amelyik kicsivel gyorsabb (szélsőhátvéd típusú) pl Alaba-Kimmich, Kante-LLorrente stb.

    Ha az ellenfél wide taktikát alkalmaz (lezárja a középső passzsávokat és a szélen támad), vagy egyéb módon megbont szélről, akkor kicsit szélesteni kell a szerkezeten és a szélsőkre deep line-t tenni:



    Ha szélső támadó (LWF,RWF) esetleg counter target LMF/RMF van az ellenfélnél akkor nem elég a deep line LMF/RFM, szélső védőt érdemes betenni, és többnyire defensive instrukcióval (én azzal indítok, aztán ha nincs veszély akkor leveszem a defensive-et) illetve ha egy DMF van az ellenfélnél akkor AMF-ekkel bekettőzöm, valamint sokszor a DMF-eket CMF-re váltom, és az egyik CB-re offensive megy, emiatt támadásnál DMF-ként funkcionál, valahogy így:



    Illetve ezek ellen a torz 4-2-3-1-ek ellen (3 CB, 2 DMF, 1 Wingback, + támadógyémánt) diagonális 4-4-2-t szoktam játszani, hole player Mbappe-val a Wingback helyén:



    Posessiont általában csak LBC ellen játszom, mert máshol nemigen működik, LBC ellen viszont jó, mert nem támadja agresszíven a labdát, emiatt könnyű passzolni. Amúgy nagyon statikus a possession, üresbe helyezkednek a játékosok hogy lehessen passzolni addig oké, viszont az alakzatbontás így nulla, illetve ha az ellenfél támadja a labdát nagyon gyorsan odaér, hiába áll üres területen a passzot fogadó játékos, és ott gyorsan kell passzolni, és ha nincsenek bemozgó játékosok akkor többnyire labdavesztés a vége, jön a kontra azt kapod a gólt. Ezt még lehet azzal kompenzálni, hogy létszámfölényt próbálsz kialakítani az ellenfél 16-osa előtt, és akkor lesz üres ember, csak ott nagyon gyorsan kell dönteni, mert szűk lesz a hely és többnyire ha nem egyből passzolsz vagy lősz akkor vége a dalnak. Még sokszor enélkül is, hiába van meg a szabad játékos, meg jól irányzod a passzot, simán az ellenfélnek adja a labdát.

    Emiatt inkább QC-t szoktam játszani még LBC ellen is, csak defensive-re rakom a csapat mentalitását, és olyan felállást választok, hogy hátul legyen létszámfölényem (többniyre 5-ös lánc, 1 dmf, 1 orchestrator). Így tudom járatni a labdát hátul, az ellenfél csatárai fáradnak miközben üldözik, és egy nagykeresztlabdával sokszor ki lehet használni, hogy eltolódik. Na meg sokszor megunják, hogy nincs náluk a labda és megpróbálnak letámadni, olyankor meg mindig vannak rések.

    Többnyire ez működik, sok helyzet nincs, de legalább az ellenfélnek se nagyon van, mert hátul van a csapat zöme és nem tud létszámfölényt kialakítani, se kontrázni. Kivétel amikor a gép elintézi, össze vissza pattogó nyomorékoskodásokból, ellenfél lábáda ütött, passzolt, vagy sikertelen felszabadításból odajutó labdából kapom a góljaim 90%-át.

Új hozzászólás Aktív témák