Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz Clemi #1570 üzenetére

    Azért nem adnám fel a helyedben még teljesen a dolgot, mert Békásmegyer elég közel van a Széchenyi-hegyi adóhoz, szerintem kéne tudnod megfelelő jelet fogni még szobaantennával is.

    A helyedben megpróbálnám még ezt egy pár nappal vagy akár héttel késöbb is, addigra esetleg javulhatnak az esélyek a vételre, sőt talán lesz több adó és valodi HD-s müsorok is.

    Addig is leírom ide a tapasztalataimat a vétellel kapcsolatban hátha segítenek neked vagy másnak.

    A helyszin: Budapest, Dél-pest XX. kerületében egy társasház jól árnyékolt ;) földszinti lakása.

    A konfiguráció: Avermedia Volar HX tuner, Thomson ANT 85 szabályozható erősítős (max. 36dB) szobaantenna.

    A kiíndulási alap:
    Az antennát használom analóg vételhez is, de csak az Rtl-Klub-ot tudom belőni olyanra, amire azt mondom, hogy már majdnem jó minőség. A TV2 és az m1 esetében nem tudok szellemképmentes, éles képet beállítani.

    A tapasztalatok:

    1. Nagyon sokat számít, hogy hol van az antenna a lakáson belül. Nálam pl. a nappaliban sokkal jobb az analóg vétel, mint a dolgozószobában, ahol a digitális vételre szükségem van. A nappaliban ugyanis elég egy ablakhoz közel lévő erősítő nélküli antenna ahhoz, hogy mindhárom analóg adó egész jó képminőséget produkáljon. Pedig a két helységet csak egy gipsz fal választja el egymástól.

    2. Meglehetősen nehéz a megfelelő antennapozició megtalálása, mert néhány centis elmozgatás, elfordítás is 0 jelet eredményez nálam, szóval meglehetősen durva a váltás a jó minőségű jel és a semmilyen jel között.

    3. Az antenna beállításához nagy segítség volt a TSReader program, ami jelzi a jelerősséget/minőséget. Nálam ez az érték: 67 / 99% ott ahová most az antennát tettem. Úgy látom ez bőven elég a vételhez, de 50 körüli jelerösségnél is megtalálta a két hírcsatornát. Budapesten a 802Mhz-et kell megadni a TSReader-ben a Duna HD-t is tartalmazó mux teszteléséhez.
    [TSReader Lite letöltés]
    [leírás a használathoz bzoley fórmutárstól :R]

    4. Számít a polarizáció íránya is, ami lehet függőleges vagy vizszintes. Ha ez nem jól van beállítva az antennámon, akkor megint 0 a jel. Nálam a függőleges a megfelelő.

    5. Erősítés nélkül nálam egyáltalán nem talál jelet ott, ahol erősítővel stabilan müködik a vétel.

    6. Az erősítő általában nem a max.-ra tekerve adja a legjobb eredményt, meg kell találni azt a mértéket, ahol még a hasznos jelet és nem a zajt erősíti. Ez nálam kb. 3/4 állásnál van.

    [ Szerkesztve ]

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz Clemi #1570 üzenetére

    Ha eladnád a 3200H kártyádat én vevő vagyok rá!

    ⭐ Stella

Új hozzászólás Aktív témák