- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Vezetékes FEJhallgatók
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen monitort vegyek?
- Elülsőtápos E-ATX toronyházakkal jelentkezett a Geometric Future
- SSD kibeszélő
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
superg
senior tag
Nem értelek .Ez egy monitor +tv.Lehet ugyanúgy használni tv-nek pc nélkül.Ezért van benne digi meg analóg tuner is.Meg a fenti példák is azt mutatják hogy analógot még nem hagyják ki.Régebben az ilyenekbe csak analóg tuner volt nyilván mostanság jöttek mellé a digi tunerek is
[ Szerkesztve ]
-
Kernel
nagyúr
Mellesleg nem véletlen nincs rajta analóg videóbemenet sem.
Hogyne lenne, SCART, kompozit szerepel az adatok között.
Egyébként ami elsősorban TV, a monitorfunkció pedig csak másodlagos, az számítógépes munkára nem biztos, hogy hosszabb távon kielégítő, bár igényektől is függ, árkategóriától, minőségtől.
Amit viszont elsősorban monitorcélra gyártanak, az jobban ki van élezve arra. Kezdve a dönthető talppal, általában mattabb felületű kijelzővel, ami kevésbé tükröz, felbontás nagyobb, oldalarány is eltérő lehet (16:10 például) vagy egyéb minőségi paraméterek.
Tuner lehet utóbbiban is, de a TV fogalmához manapság még szorosan kötődik az analóg tuner is, ezért főleg a nyugati típusú, nem túl okos vásárlóval azt nem nagyon lehet, vagy érdemes megtenni, hogy a gyártó TV-ként adja el, mégsem analóg-képes. Tulaj hazaviszi, nem működik, köpködi a gyártót.
De nem is nagyon érdemes, mert szó szerint a tuner vagyis hangolóegység (általában egy fényes, árnyékolt doboz a készülékben), ami a nagyfrekvenciás jelet feldolgozza, analóg és digitális jelnél közös, nem véletlenül látható ezeknél a közös antennabemenet. Itt történik a jel előerősítése és keverése egy helyileg szintetizált frekvenciával, a kettő különbsége a középfrekvencia (KF). A processzor által vezérelt frekvenciaszintézer végzi lényegében a hangolást, vagyis a csatorna kiválasztását.
A KF-jel további erősítés után kétfelé ágazik az analóg és a digitális demodulátorra. Az így kapott alapsávi jel digitális oldalon a multiplex, amiből még ki kell kódolni a kívánt műsort.
Analóg oldalon előáll az alapsávi kompozit videojel és intercarrier hang KF. Utóbbit még demodulálni kell, a kompozitjelet pedig a színdekóder bontja RGB-komponensekre.
Ami itt a lényeg, hogy az analóg alkatrészek költsége manapság már önmagában sem jelentős, pláne amikor ezeket eleve integrálják a digitális processzorba, szinte elenyésző, az egész készülék árához képest.
Tenyérnyi LCD TV-t látni esetleg, amiben csak digitális tuner van, de ott jobban érthető is, hogy igyekeznek minimalizálni, pláne egy olcsó kínai terméknél. Tehát itt maga a "digitális tuner" elnevezés szakmai szempontból kicsit felemás, de aki ért hozzá, úgyis tudja, miről van szó, laikusnak meg úgyis mindegy.
Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC v6 , R5 5500 , RX 5700 XT , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Gamer PC v5 , i7 10700 , RX 6700 XT 12GB , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 1TB HDD , 240 víz
- Corsair Vengeance RGB PRO SL 16GB POSTA AZ ÁRBAN!
- Eladó Lenovo Legion Slim 5 16IRH8 gamer laptop
- Samsung S22 256GB garanciális újszerű állapotban eladó!!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest