Új hozzászólás Aktív témák

  • szajmon

    csendes tag

    Nos, végére jutottam az SD kártyákkal való küzdelemnek. A korábbiakban írt csere trükk az átlagos esetekben elegendő. Nagyobb játékok esetén előjön egy újabb probléma. A nagy játékok/alkalmazások nagy mennyiségű felhasználói adatot is termelhetnek. Hiába van a játék az SD-n, létrehozhat annyi adatot, ami megint televágja a rendszerterületet. Ezeket az adatokat már nem olyan egyszerű átvinni. Elkezdtem kidolgozni egy megoldást, de rengeteg kézimunkával, és sok buktatóval járt. Szerencsére időben ráleltem a play-en egy appra, ami pont azt csinálja amit én is el akartam érni. Gondolom, aki fejleszti, ugyanúgy végigment ezeken az akadályokon. Szóval, ha mindent át akarunk vinni a külső SD-re, akkor ez az app jelenti a megoldást. Külső-belső SD cserére sincs szükség. Leírom, de csak címszavakban, különben nagyon hosszú lenne.
    Így is elég macerás. Aki belevág, előtte mindenképpen olvassa végig a következő leírást, aztán gondolja át még egyszer!

    Elsőként vissza kell állítani az eredeti külső-belső sorrendet, azaz az eredeti boot-ot. (Vagy nem módosítani, ha még gyári.) A korábban összedobott pakkba betettem egy ilyen visszaállítót is. Lásd: 86. hsz!
    Én factory reset-et is csináltam. Igaz, sokat kísérleteztem, és nem akartam, hogy valami hibás beállítás megzavarja a folyamatot. Másrészt egyszerűbb tiszta lappal kezdeni.

    Tehát, van egy DPS IQ7 gyári ROM-mal, boot-tal. Emulált SD: belső, mikroSD: külső

    Először is root-olni kell: Kingo Root
    Aztán kiszedni a mikroSD-t, és pl. a MiniTool Partition Wizard Home Edition 8 progival ketté kell particionálni a kártyát. Szükség van ugyanis egy kisebb Linux (ext4) partícióra is. Én létrehoztam egy primary 10GB-os FAT32-est, és utána egy primary 4GB-os ext4-es partíciót. A 4GB már elég kell legyen az adatok tárolására. 1,6-ot kapásból el is használtam :) A Windows nem támogatja, ha a cserélhető adattárolón több partíció van, de ezzel nem is kell foglalkozni.

    Ezután vissza kell tenni a mikroSD-t a kütyübe, és boot. A létrehozott ext4-es Linux partíció nem fog látszani, de no para! Most jön a lényeg. A Link2SD, majd a Link2SD Plus app. UTÓBBI Fizetős, de megéri, és szükséges az appok adatainak mozgatásához.
    Innentől a Link2SD-vel mindent meg lehet csinálni. Mindenek előtt megkérdezi, hogy milyenre formáztuk az imént azt a második partíciót. Én ext4-re, így azt adtam meg. Az app megtalálta, és használatba vette. Ezután már lehet is mozgatni az adatokat a külső SD-re. A program visszalinkeli a külső SD-ről az adatokat az eredeti helyükre, így az Android azt hiszi, hogy valóban ott vannak. Nem érdemes ész nélkül minden progit átvinni! Érdemes az átvitel után tesztelni. Nekem pl. a Google Earth veszett lassú lett tőle. Mert nagyon sokat ír-olvas a cache-ben. De pl. a "mumusom", az Angry Birds Go flottul megy.
    A Link2SD rengeteg egyéb dologra is képes, amire most nem térnék ki.

    A fentiekből látszik, hogy némi ismeret szükséges a lépések elvégzéséhez. Nem árt tudni, ha tisztában vagyunk azzal, mit is csinálunk. Ami szintén fontos, hogy a lehető leggyorsabb mikroSD-t kell használni.

Új hozzászólás Aktív témák