Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fm!

    tag

    válasz galdani #5150 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem Inspiron 1720-am van kb. 1 hónapja, olvastam, hogy többeket érdekel a dolog, így leírom a tapasztalataimat. Először is a gép:

    LCD 17.0" Widescreen WXGA+ (1440x900) TFT Display
    Intel Core™ 2 Duo T7500 Processor (2.2GHz,800MHz,4MB L2 cache)
    Microsoft Operating System Genuine Windows Vista Business
    2GB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM [2x1024]
    nVidia GeForce™ Go 8600M GT with 256MB DDR2 dedicated graphic memory
    160GB (5400RPM) SATA Hard Drive
    8xDVD +/- RW including software
    Dell™ Wireless 1490 802.11a/b/g Mini-Card - Europe
    Dell™ Wireless 355 Bluetooth 2.0 Module (up to 3Mbps) with Enhanced Data Rate
    6-cell Lithium-Ion Battery (85 WHr)
    Colour Choice Alpine White with Gloss Finish & Int. 2.0 mp web camera
    3 év szerviz garancia

    Eredetileg 9 cellás aksit szerettem volna, T7300-as procival, meg is rendeltem 1 hónap vacilálás után boldogan, kaptam is rá 6 hetes határidőt, nem annyira boldogan. :) Viszont rá két napra hívtak, hogy a fenti gépet valaki nem vette át, nem-e kell nekem, mert akkor másnap nálam is lenne. Öröm, bódottá, "hogynekéne, mikor utaljak" kérdés feltéve... :) Olcsónak nem nevezném a gépet, bruttó 400-at kellett érte pengetni, de SZVSZ megérte.

    Tapasztalatok:

    A gép maga iszonyat gyors, de persze jól néznénk ki, ha nem így lenne. A videókártyáról annyit, hogy a Company of Heroes: Opposing Fronts simán megy 1400x900-ban, más játékot egyelőre nem próbáltam. A kijelző természetesen a matt, így bárhol teljesen jól látható, bár a függőleges látószöge lehetne jobb is, nekem megfelel.
    A billentyűzet kialakítása érdekes, szerintem szokni kell (ez az első dell gépem), pl. a Home, End, Insert, Dell :D billentyűk érdekes helyen vannak, ill. nincs Pause. :) De gépelésre nagyon jó, nem fordul elő az, hogy a tapipadot megnyomod közben, így elállítva a kurzor pozícióját (mint az előző gépemnél).
    A Vista-val megküzdöttem, jelenleg nyerésre állok, de a jövőt még nem tudhatom. :) Volt egy nagyon idegesítő jelenség a gépnél, mégpedig az, hogy amikor gépeltem, a karakterek csak 1-2 másodperc múlva jelentek csak meg a képernyőn. 2 hét volt mire rájöttem, hogy a PCMService nevű szolgáltatás csinálja ezt, kilőttem, egyelőre semminek sem hiányzik, most már tökéletes a dolog.
    A másik probléma a több képernyős megjelenítés volt, mégpedig hogy a filmeket én projektorra lövöm ki nem kicsit megnövelve a filmélményt. :) Viszont a gép nem volt hajlandó képet adni a VGA kimenten, csak clone módban, ami nekem ugye nem jó ebben az esetben. A megoldás érdekes, jópár gép előtt eltöltött óra után jöttem rá, hogy ha elindítom a Dell Media Centert, akkor tökéletesen működik ez is, még ha utána ki is lépek a programból. Érdekes, könnyen lehet, hogy ez nem is a gép hibája, hanem a projektoré, de mindegy most már ez is megy, innentől kezdve nekem mindegy. :P
    A Vista-nál még megcsináltam a helytakarékossági beállításokat, így egész kevés helyen elfér, lesz hely a sorozataimnak. :) A gép különben alapból két partícióra van osztva, a D: egy 10 GB-os RECOVERY partícióra (szerencsére nem volt még rá szükség), van is rajta még 7 giga hely, jó lesz mindenféle telepítő tárolására.

    Ha van még kérdés, ne kíméljetek!

Új hozzászólás Aktív témák