Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano
    titán

    Pontosítva: USA-ban két fázis van bekötve a háztartásokba, split-phase, azaz az eltolt fázisban. A két fázis között 240V van. A jobb megértéshez egy video itt: YT

    Az általad linkelt videóban 1:59-nél levő rajz pontosan azt mutatja, amit mondtam.
    Köszönöm.

  • BB9000
    senior tag

    Az amcsi hálózat olyan (a hétköznapi lakásokban), hogy 240 voltos leágazás van, aminek a közepét is bevezetik. A lakás biztosítéktábláján ott van mind a három vezeték, és ha kis teljesítmény kell, akkor fele feszültségre kapcsolják, ha meg nagy, akkor a teljesre.
    Egy fázist kötnek be, ami 240 volt, aminek ott van a közepe is.

    Pontosítva: USA-ban két fázis van bekötve a háztartásokba, split-phase, azaz az eltolt fázisban. A két fázis között 240V van. A jobb megértéshez egy video itt: YT

  • Cyberboy42
    senior tag

    Amúgy meg van a megoldás. Az AI-val kell terveztetni energiatakarékos AI gyorsítót első körben, minden más feladatra meg már azt tessenek használni :DDD
    Amúgy ha már villamos hálózatban vannak és lehet szabályozni a fogyasztást "ríltájm", akkor meg miért ne, legalább, ha túltermelés van, elfogyasztják, lehet jobban megéri, mint bitcoin-ra elfűteni.

    semmi köze a feszültségnek, pláne a háztarásokban lévő 120-240V halózatnak, az energia, illetve a felhasznált és felhasználható mennyiségű energia közt.

  • bambano
    titán

    A 230-240 volt az usa-ban általában nem natív egyfázisú 230-240V mint európában és az ausztráloknál / új zélandiaknál / dél koreaiaknál, meg a többi ilyen feszültséget használó országban, hanem "Split-Phase" azaz két 120V-os fázisból állítják elő, és általában villanytűzhelyhez klímához szárítógéphez építenek ki 240V-os "Split-Phase" aljzatokat az usa-ban, utóbbi időben nagy teljesítményű PC-khez is építenek ki "Split-Phase" aljzatot az usa-ban, mert a nagy TDP-jű procikhoz vga-khoz a 120V nem elegendő a stabil működéshez.
    Szóval de, ragaszkodnak az usa-ban ahhoz hogy egy fázison csak 120V legyen. Persze lehetséges hogy egyes nagy cégek adatközpontjaik építésekor elérték hogy saját trafót kapjanak ami biztosítja az egy fázison natív 240V-ot, és a nálunk szokásos 3 fázisú 400V ipari áramot, mindezt nyilván az ott szokásos 60Hz mellett.
    A probléma az usa-ban szerintem az hogy a lakossági áramfogyasztást még mindig nagyon nagy részt 120V-os fázisokon szolgálják ki, ami sokkal nagyobb áramerősséget igényel, mintha 230-240V-on tennék ezt. Az mondjuk igaz ha egy egy lakótömbben áttérnének 240V-os fázisokra akkor a lakásokat épületeket át kellene kábelezni / újraszerelvényezni ami nagyon nagy munka sok idő és pénz.

    Az amcsi hálózat olyan (a hétköznapi lakásokban), hogy 240 voltos leágazás van, aminek a közepét is bevezetik. A lakás biztosítéktábláján ott van mind a három vezeték, és ha kis teljesítmény kell, akkor fele feszültségre kapcsolják, ha meg nagy, akkor a teljesre.
    Egy fázist kötnek be, ami 240 volt, aminek ott van a közepe is.

  • attilav2
    őstag

    de minek emelnék meg a 240 voltos hálózatukat 230 voltra?

    a cikkhez: a gugli meglépte, amit korábban írtam egy topicban...
    :)

    A 230-240 volt az usa-ban általában nem natív egyfázisú 230-240V mint európában és az ausztráloknál / új zélandiaknál / dél koreaiaknál, meg a többi ilyen feszültséget használó országban, hanem "Split-Phase" azaz két 120V-os fázisból állítják elő, és általában villanytűzhelyhez klímához szárítógéphez építenek ki 240V-os "Split-Phase" aljzatokat az usa-ban, utóbbi időben nagy teljesítményű PC-khez is építenek ki "Split-Phase" aljzatot az usa-ban, mert a nagy TDP-jű procikhoz vga-khoz a 120V nem elegendő a stabil működéshez.
    Szóval de, ragaszkodnak az usa-ban ahhoz hogy egy fázison csak 120V legyen. Persze lehetséges hogy egyes nagy cégek adatközpontjaik építésekor elérték hogy saját trafót kapjanak ami biztosítja az egy fázison natív 240V-ot, és a nálunk szokásos 3 fázisú 400V ipari áramot, mindezt nyilván az ott szokásos 60Hz mellett.
    A probléma az usa-ban szerintem az hogy a lakossági áramfogyasztást még mindig nagyon nagy részt 120V-os fázisokon szolgálják ki, ami sokkal nagyobb áramerősséget igényel, mintha 230-240V-on tennék ezt. Az mondjuk igaz ha egy egy lakótömbben áttérnének 240V-os fázisokra akkor a lakásokat épületeket át kellene kábelezni / újraszerelvényezni ami nagyon nagy munka sok idő és pénz.

  • bambano
    titán

    Lehet hogy ezek az áramellátási gondok azért vannak amerikában mert mindenáron ragaszkodnak ahhoz hogy egy fázison csak 120V legyen ? Ha megemelnék 230V-ra a 60Hz megtartása mellett(hogy a generátorokat ne kelljen cserélni), akkor az már egész jó megoldás lenne. Ezt braziliában egyes régiókbam meglépték, 60Hz megtartása mellett, valamint dél koreában is megemelték 120V-ról 230V-ra, 60Hz megtartása mellett, az egész országban. A brazíliaihoz hasonló regionális feszültségemelés az usa-ban is járható út lenne. Tehát ha az usa szabvány 60Hz hálózatot használó országok egy részében meglépték a feszültségemelést a duplájára egy fázison, ezt az usa-nak is illene végre lekövetnie.

    de minek emelnék meg a 240 voltos hálózatukat 230 voltra?

    a cikkhez: a gugli meglépte, amit korábban írtam egy topicban...
    :)

  • attilav2
    őstag

    Lehet hogy ezek az áramellátási gondok azért vannak amerikában mert mindenáron ragaszkodnak ahhoz hogy egy fázison csak 120V legyen ? Ha megemelnék 230V-ra a 60Hz megtartása mellett(hogy a generátorokat ne kelljen cserélni), akkor az már egész jó megoldás lenne. Ezt braziliában egyes régiókbam meglépték, 60Hz megtartása mellett, valamint dél koreában is megemelték 120V-ról 230V-ra, 60Hz megtartása mellett, az egész országban. A brazíliaihoz hasonló regionális feszültségemelés az usa-ban is járható út lenne. Tehát ha az usa szabvány 60Hz hálózatot használó országok egy részében meglépték a feszültségemelést a duplájára egy fázison, ezt az usa-nak is illene végre lekövetnie.

  • Amúgy meg van a megoldás. Az AI-val kell terveztetni energiatakarékos AI gyorsítót első körben, minden más feladatra meg már azt tessenek használni :DDD
    Amúgy ha már villamos hálózatban vannak és lehet szabályozni a fogyasztást "ríltájm", akkor meg miért ne, legalább, ha túltermelés van, elfogyasztják, lehet jobban megéri, mint bitcoin-ra elfűteni.

Új hozzászólás Aktív témák