Hirdetés

Aktív témák

  • Dive

    csendes tag

    válasz guest #18 üzenetére

    Hali,
    őszintén szólva nagyon irigyellek ha 1 éve tényleg 50K-val töltesz... :-) A DHCP-hez nem értek, ehhez no comment.
    Viszont több barátom tapasztalata (igaz, nem mindenki chello-s, az egyik pl. a 16. ker.-ben MATÁV kábelneten nyomul) hogy a kábelnet sebessége függ az időponttól, tudom ennek a letöltési helyhez is köze van. Tehát sokan este ki sem tudják használni a chellot, mert alig vánszorog. Amúgy katt ide!
    http://goliat.c3.hu/mrtg/bix-upc.html
    Itt tisztán látszik a chello (erős) leterheltsége. Főleg az alsó, éves grafikonra hívom fel a figyelmet. Ezzel valamit kéne kezdenie a chello-nak.
    Amúgy eszembe jutott valami, de lehet hogy hülyeséget írok: egy chello-nál dolgozó valaki azt mondta nekem, 200 fős node-ok (csomópontok) vannak, és ha jól emléxem a kábel sávszélességéből erre a célra 8 egész valamennyi Mbit használható fel (ez van előfizetőnként lekorlátozva max 512kbit-re), ha tehát mind a 200 előfizető netezik, 40kbit-re csökken az egy vonal sávszélessége. Ha nem jól írom ezt, ne fikázzatok légyszi, inkább javítson ki valaki! Főleg lakótelepen lakók számoltak be ilyen csökkenésről.
    Az ADSL tényleg nem oszlik meg mások közt, tehát a 384+64kbit-et csak én használom(nám) max. akkor esik le ha a letöltési hely túlterhelt.
    Ajánlom az Index idevágó fórumait, sok chello-s sír hogy soxor használhatatlan, Guest te mázlista vagy :-) (Vagy Chello-protekciós :-))))))

    Várom a véleményeket!

Aktív témák