- Gaming notebook topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Projektor topic
- LCD, plazma és projektoros TV-k hibái
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Forrmell.enn
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
hibavissza #18 üzenetére
Fényerő és kontraszttal részben igazad van, a részben csak azért van ott, mert ha elég mély az adott monitor fekete szintje, akkor egy olcsóbb műszer már nem tudja megbízhatóan megmérni, így a kontraszt érték sem lesz valós. Persze ips és va paneles monitorok esetében ez nem gond, ezeket megmérik ezek az eszközök is (ha nem miniledes a készülék).
A consumer monitor általban igaz, majdnem mindegyik monitornak van olyan képmódja amiben gyárilag deltaE 3 körül mozog az átlagos eltérés, sőt van amikor alacsonyabb, ez consumer célra tökéletes, de consumer szinten úgy általában, meg úgysem ebben a képmódban használják a tulajok, hanem valamilyen kiemelt módban.
A deltaE 6 eltérés borzasztóan sok, nézhetetlen, mármint annak aki kalibrált képhez van szokva, aki nem annak meg mindegy, mert lehet deltaE 12 mellet nézi és teljesen boldog vele. Ami szintén nem gond, mert mindenki használja úgy ahogy számára örömet okoz és ahogy Neki a legjobban tetszik.
Abban az esetben valóban jobb lehet az eredmény bármiylen colorimeterrel, ha gyárilag nagy a deltaE eltérés, ha kicsi akkor már óvatosan. Illetve, mint ahogy fentebb is írtam, bizonyos fekete szintig a gamma görbét szépen meg lehet velük javítani.
Új hozzászólás Aktív témák
- EA Sports WRC '23
- Formula-1
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Gaming notebook topik
- ASUS routerek
- Óvatosak a németek, de megadóztatnák az online óriáscégeket
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB AeroCool Strike-X 500W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Beszámítás! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- Csere-Beszámítás! Asus Számítógép PC Játékra! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest