Hirdetés
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Plazma TV topic
- Ami Kínában OnePlus Pad Pro, az errefelé mégis csak Pad 2 lett
- Milyen TV-t vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
Azért nem gazdasági egység a BTC mert egy fiat eszközre van szükség, hogy az árakat ki lehessen fejezni.
De mi olyan tulajdonsága van egy fiat eszköznek, amely ezt igényli? Mert nekem úgy tűnik, ez az egyetlen ok az, hogy adott országokban széles körben elfogadják. Miért ne lehetne ugyanez BTC-nél is meg?
Az, hogy a HUF és az USD is fiat eszköz, itt egyszerű konverzió történik.
Arra kívántam utalni, hogy az olaj ára is a $-hoz van kötve, és a forintban kifejezéshez kell az aktuális HUF->$ árfolyam is, ami ugye nem fix, és nem az olaj értékétől függően változik.
Ezért nem is BTC-vel fizetnek azok akik valójában BTC-vel fizetnek. Huh ezt nagyon nyomorékul fogalmaztam.
Valójában egy fiat is értéket közvetít elsősorban(/kizárólag?), egy normális szék elkészítése mondjuk egyenlő egy magas szintű ismereteket igénylő szellemi munkából 2-3 órával, ez forintban ma kifejezve legyen mondjuk 10000 egység. A jelenlegi elterjedtségét kivéve miért ne lehetne ezt az értéket BTC-vel is közvetíteni?
Egy termék ma kerülhet 1 BTC-be holnap pedig 0.5 BTC-be ha a pénz annyit mozog.
Igen, kicsi a market cap. A HUF is ingadozik, persze kisebb mértékben. Ha esetleg a BTC szélesebb körben elterjed, feltehetőleg kisebb lesz az ingadozás, mert kevésbé kell más pénznem értékéhez viszonyítani. Nem egy kész termék.
A BTC a világ összes devizájához képest deflálódik. Ez nem árfolyamkülönbség, hanem defláció.
Igen, ez a tulajdonságaiból (kötött számban létezik), és a jelenlegi speciális helyzetéből adódik (a gazdaság egészét tekintve marginális szerepe van), ami, ha esetleg eljut oda, meg fog szűnni, vagy legalábbis mérséklődik, addig is, számolni kell vele.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Napelem
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- PlayStation 5
- Router gondok
- Az AI gáz: megfullad a Föld a fosszilis fogyasztástól
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 83%
- Corsair SF1000 ÚJ // Számla // Garancia //
- 200db SZETT! REFURBISHED - DELL Docking Station WD19S + 130W töltő
- 205 - Lenovo Legion Slim 5 (14APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 (FOGLALVA)
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



