Hirdetés

Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz benzol #1 üzenetére

    Szóval akkor CAD-2D olcsón:

    Ahogy írtál abból azt veszen ki hogy nem vagy elvakultan teljesítményhajhász de ügyelsz az egészségedre.

    proci: ha elfogadható p4-et akarsz akkor a 2,4es (533FBS) proci a minimum ami kb. 40k bruttó és nem is sokkal gyorsabb mint egy 20k alatti 2100+os AthlonXP

    alaplap: itt ajánlanám nem spórolni túlzottan. Intel platformra Intel845PE vagy SiS648; MSIből mind a kettő 23k (648MAX-L és 845PE MAX) körül van. AMDhez KT400 megintcsak MSIből 18k körül (KT4 Ultra) esetleg belevághatsz az Nvidia Nforce2 chipsetbe is, ABITból már 22k körül van (NF7).

    ram: tényleg az 512MB az ésszerű (esetleg később bővíteni). Vegyél márkásat. Szerintem elég a PC2700 (333MHz) 17k de a PC3200 (400MHz) sem sokkal drágább 19k.

    vinyó: biztos hogy elég lesz a 40es is de mostanában 20k körül már kapható 80as, azzal sokkal jobban jársz mert csak 5k-val drágább és kétszer akkora.

    videokártya: most sokan megköveznek de én mostanában tényleg nem nagyon látok Matroxot (pedig hajdan volt egy G200asom - szerettem nagyon). A másik dolog meg az hogy szerintem nem is nagyon érdemes megvenni... A mostani ATI kártyák már közelítik a Matrox szintet 2Dben és az Nbvidia se rossz. Én a helyedben egy radeon-t vennék valami komolyabb gyártótól, mondjuk Gigabyte-t esetleg Sapphiret. Mivel Neked nem kell komoly 3D teljesítmény ezért a 9000et vagy a 9100at ajánlanám 64MB RAMmal, 20k alatt már kijön.

    monitor: tényleg nem kell 19es? ;) 17eseből az egyik legjobb ár/teljesítményű a Samsung 765MB 50k körül, csupa jót hallani róla. LGből a hasonló F700P már 60k fölött van de kicsivel 60k fölött láttam DTK 995-FLAT-ot igaz nem tudom milyen a képcsöve de 1600×1200 at 75Hzen tudja.

    egér: nekem MS IntelliMouse Optical van 5programozható gomb nagy kényelmes diszkrét (jól érzékelhető mikor létet egyet) szimmetrikus design. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Kellően magas és megtámasztja a tenyeremet, a legtöbb hardcore CounterStrike-os ilyet használ vagy Logitechet :) a precizitás és kényelem miatt. Jobb boltokba ki vannak rakva a rágcsálók tapizásra, nézegesd és tapogasd meg őket valahol. Szerintem MSból és Logitechből válogass a Geniusok nekem nem jöttek be (kemény gombol, latymatag görgő).

    Kellhet még valami ház mondjuk Codegen 9k körül vagy DTK 15k körül.

    Ha AMD-t veszel és nem vagy otthon a tuningban akkor kérj meg valami ismerőst hogy értelmes keretek között tuningolja a gépet. Mivel a RAMod alapból 166MHz-re (vagy 200ra) van(lesz) gyártva, ezért a prociti is érdemes 166MHz-es FSBvel hajtani. Legjobban akkor jársz ha veszel egy 1700+os AthlonXPt (14k) és 10-11 szer 166on futtatod, ez olyan 1600-1800 MHz körül van, itt még mindenféle feszemelés nélkül atomstabil (esetek 99%ában). Hűtéshez egy Spire FalconRock II elég 3k esetleg egy plusz ventillátor a házba, így még nem lesz túl hangos.

    árakhoz a www.macigomp.hu árait néztem, a többi bolt is hasonló.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Aktív témák