Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyufy

    csendes tag

    válasz lumpy92 #4620 üzenetére

    Én úgy fogalamznék: a legjobb ingyenes.
    ===
    A hibaüzenetre van megoldá;, keresd: agyrágóbogár-t Ő a fejlesztő.

  • agyrágóbogár

    csendes tag

    válasz lumpy92 #4620 üzenetére

    Ha a progi indítása után a "hiba: rossz ssget mód karakterlánc" szöveget írja ki, akkor az a gond, hogy magyar az AutoCAD. Ezt könnyen orvosolhatod, csak egy alsó aláhúzást kell beraknod: a lispben rákeresel az "ALL" szóra és kijavítod "_ALL"-ra. Majd elmented és újra betöltöd.
    Ez csak egy alap lisp, javaslom, mindenkinek aki használja, hogy bővítse, javítsa saját és a közműszolgáltatók kénye-kedve szerint. Pl. a távközlési vezetékeket már úgy kérik, hogy külön jelenítsük meg szolgáltató szerint. Én már csináltam külön egy távközlési lispet, amiben a főbb távközlési társaságok benne vannak, azokat külön rétegre leválogatja, külön vonaltípussal. De ha az ország másik felénél van egy másik szolgáltató amivel még nem találkoztam, akkor azzal ki kell egészítenem a lispet.
    Azt tudom mondani, hogy ezzel egy e-közműves állományból kb. 3-6 óra alatt lehet olyan térképet készíteni, ami elfogadható (feliratok nélkül).
    A átmérők, anyagminőségek sajnos amúgy is elég hiányosak, vagy nem elég pontosak (pl. csak műanyag van megkülönböztetve, ami pl. vízvezetéknél elég kevés, jó lenne tudni, hogy az PVC, vagy PE).
    A másik gond a távközlési alépítmény - földkábel dologgal van. Ahány szolgáltató, annyi féle képpen értelmezi, hogy melyik rétegre rakja a nyomvonalakat (hi1/hi2, vagy elh_mod: földkábel /alépítmény). Ezt sajnos külön meg kell nézni az adatokban és úgy módosítani a lispet.

Új hozzászólás Aktív témák