Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bgergo1984

    csendes tag

    Sziasztok,

    nagyon rég foglalkoztam már a mediaplayer-nas, stb kérdéssel, viszont úgy tűnik kihívás van. Amit szeretnék:, hogy a meglévő laptop (ami mediashare+torrent kliens gyakorlatilag) és wd tv live kombót integráljam egy eszközbe ami:
    - stabil, megbízható. problémamentes media lejátszás (zene+filmek nyilván)
    - megbízható torrent kliens.
    - ssh szerver (ezt talán tudom mellőzni, max megoldom valami 10 usd-s kütyüvel.
    Minimum 5 évre tervezek vele, nem célom évente cserélgetni az eszközeim :)
    - van 2-3 2,5'-es és egy 3,5'-os HDD-m, ha lehet, ezeket is használnám tovább-esetleg háttértárnak.

    Ahogy én látom 3 kategória van:
    - Androidos aliexpress és társai. Ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim+ gar-támogatás hiánya
    - Raspberry Pi gondolkodtam rajta, hogy építek egyet (jó lenne NES-Sega emulatornak is )
    - Mede8er, Popcorn: A popcorn-t még a régi időkből ismerem: Ezek árban húzósabbak, de gondolom cserébe van támogatás, és talán stabilabb.

    Érdemes beruházni egy drágábbra, vagy a kínai cuccok is tökéletesen működnek? Árban próbálok rugalmas lenni, ha cserébe találok működő megoldást, és kiválthatom a notebook-ot és a wdtv-m :) (max 50-70e)

    Köszönöm előre is!

  • bgergo1984

    csendes tag

    Sziasztok,
    jópár éve is itt segítettetek, akkor rpi3 lett a megoldás, most azonban már elég drága lett az rpi4.
    Az rpi3-at szeretném homeassistant-ra használni, ezért kellene egy új médiaplayer. Elvárás nagyon alap: Kodi (kodi add-on okkal, RealDebr., Nes-Snes Emulatorok stb.). 4k, akármilyen csillivilli hang nem szükséges. Talán ami jó lenne, ha CEC működne, vagyis a tv távirányítóval működne a mediabox, ez rpi-nél elég kényelmes volt. Mit ajánlotok Kodi-ra, ami megbízható és talán lesz rá - vagy a mögötte lévő OS-re support mint a libreelec esetében. Köszi előre,

Új hozzászólás Aktív témák