Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    válasz bacus #1900 üzenetére

    "A gond szerintem az, hogy a flag eléri a 3-at, ahhoz meg már nincs semmi sem rendelve."
    Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni a while-s kódommal, hogy látszólag ne lefagyást kapjak?

    A cél:

    Adott egy gyártósori oktatóterem, egy mintagyártósorral, ahol alkatrészeket csavaroznak össze.

    Lóg az ember szemmagasságában egy csavarbehajtó, a munkaasztalon befogatod az alkatrész alját, majd rárakot a tetejéd, rázársz egy mehanikát amin 6 db csavarhely van. Beleejted a kis csavarjaid és csavarozod, a megfelelő sorrendben.

    Kb egy pár A4-es oldalra van leírva az adott munkaállomás használati utasítása és az oktatók szóban tanítgatják az újoncokat. Csak megadott sorrendben húzhatod be a csavarokat, mint ahogy egy autó kerékcsere esetében sem sorban, hanem átlósan húzod meg a csavarokat.

    Hiába van felszámozva a csavarlyuk, vagy mondják el az oktatók, vannak olyan lelkes újoncok, akik azért sem így csinálják.
    Sajnos mellőzném az olyanokat, hogy itt userhiba van. Van, viszont nem tudom felülbírálni a felsőbb vezetői döntéseket, amik pedig a következők voltak. Tegyük vizuálisan is láthatóvá az elvégzendő munka menetét....

    Innen indult el egy csapat abba az irányba, hogy rendeltek okosszemüveget, majd diasorozaton vetítik az ember "szeme elé" az eddig papír formában történő oktatási anyagot....

    Én viszont egyenlőre raspberryzek és arduinozok/nék....6 db nfc tag-et helyezek a 6 csavarlyukhoz, egy olvasót a csavarbehajtóra. Amint a csavarlyuk közelébe ér, olvassa a tag-et, kijelzőn (és hangjelzéssel) visszakapom az értéket.... persze későbbi cél, hogy ezt a fajta szövegkiíratásos kijelzést vigyem át az android alapú okosszemüvegre, de azt hagyjuk....itt már az alapoknál buktatókba ütköztem :D

    Persze ezek egyenlőre nem élesben mennek. Pénz van, embert aki ért hozzá nincs, így kaptam pár cuccot, hogy "legózzak".
    Engem is motivál, mert érdekel, aztán ha kisül belüle valami, talán mást is motivál az eredménye....

    Persze ha már így kérdezed mi a cél....

    A másik irány amibe el szeretnék mozdulni, egy olyan viselhető kesztyű megvalósítása, amin kis akksi, nfc olvasó van, ami wifin/bluetoot/xbee-n kommunikál egy raspberry-vel. Minden egyes gyártósori terméken már vagy vonalkód, qr-kód vagy lehetséges nfc tag is felkerül a tiszta nyákra, mielőtt végigmegy egy alkatrész beültetétsen. A legvégén embereket alkalmaznak kézi beolvasókkal, akik rögzítik a darabszámot egy-egy ládában szállítás előtt, amit SAP-ba tolnak be.

    Viselhető kesztyűvel ezt váltanám ki. Beolvasnám már a munkadarab megérintése közben a terméket....

    Szóval ötletek vannak, csak tanakodnom kell a megvalósításon :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák