Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlyrArkhon

    senior tag

    válasz kezo0 #27496 üzenetére

    na akkor most innen oda távgyógyítunk :)

    1) semmit nem kell telepíteni ahhoz, hogy bemenjen a play áruházba a telefonnal.
    2) ott a 'saját alkalmazások' részen szépen kiirja az összes saját alkalmazást (értelemszerüen azok érdekelnek most minket, amik telepítve vannak)
    3) szépen, _egyesével_ minden saját alkalmazásra rá kell nyitni, akkor behozza az alkalmazás play oldalát.
    4) ott a beállításra rányomva alul előugrik az automatikus frissités ablak, vélhetően benne egy pipával. Na ezt a pipát kiszedni.
    5) visszanyíl és nyitás a következő progira.

    Amikor végigment, biztos lehet benne, hogy (legalábbis a saját, szabályosan letöltött) appok nem fognak automatice frissitést indítani (és így elfoglalni a helyet, amit szabadítunk).

    6) rendszerbeállítások/alkalmazások
    7) a következő appra rányomunk például: Térkép
    8) Itt elöször megnyomjuk az 'Adatok törlése' gombot
    9) Ha végzett, akkor a 'Frissítések eltávolítása' gombot
    Ha kell még 'szabad hely', akkor a 7-9-et tetszőleges további olyan programokkal elnyomhatjuk, amik biztos nem sinylik meg, pl google szövegolvasó, gmail, hangkeresés stb.
    Ezekben biztos nincs semmi olyan frissités vagy adat,aminek hiánya azonnali gondot okozna.
    Ha a HELY a probléma, akkor ezzel a trükkel biztos szabadítható annyi, hogy akár a spotify visszatehető legyen, akár az airdroidot fel lehessen rakni.

    airdroid: a telefon és asztali gép összekötésére szolgáló eszköz, ami elég széles betekintést enged a telefonba, file-ok másolására használjuk elsősorban, de alkalmazások is pakolászhatóak, helyeket is korrektül kiírja, és ami a legfontosabb, nem csak wifin, hanem neten keresztül is müködik! Kvázi úgy tudod nézegetni a telót, mintha a kezedben lenne (vagy közvetlen összedugva azzal a géppel, ami elött ülsz), tudsz róla file-okat törölni, rá másolni, meg még ezer dolgot, ami a mi szempontunkból most lényegtelen.

    Kettősség: Egészen más a helyzet, ha (pongyolán fogalmazva) a telefon tárhelye, vagy memóriája fogyott el, és amiatt nem frissülnek a dolgok, nem könnyű, de nem lehetetlen egyiket sem előidézni.
    Sokszor összezavarodik, mi is a 'belső tárhely', 'telefon memória' - ezek most az 'androidul' írt szavak, és jellemzően (asztali gépes öreges hasonlattal) fizikai tárhelyet takarnak. Akár a teló sajátját (egyben vagy kettőben), akár az SD kártyát, akár mindkettőt, ez már csak particionálás kérdése. Ellentétben a (megint csak androidul) RAM-mal, ami meg a belső memóriát. Ismét csak pongyolán fogalmazva: az egyik esetben jellemzően ADATOT kell törölnünk, a másik esetben jellemzően APPLIKÁCIÓT kell törölnünk, vagy legalábbis jelentősen karcsúsítanunk.

    Egy telefonról mondhatja azt a kézbentartója, hogy '45 MB szabad hely van a mobilján', de ebből én, akihez harmadkézből jut el az infó, sose fogom megtudni, hogy hol ez a 45 mega, a kettő (három) közül.
    Kezemben egy teló, azt írja az egyik ablakban: belső tárhely: 1,7 GB foglalt, 823 MB szabad.
    a másikban meg azt, telefon-memória: 7,2 GB foglalt, 7,7 GB szabad.
    Tehát erre a telóra nyugodtan fogok telepíteni bármit is? Hát nagyon nem, mert ezzel szemben a harmadikban a RAM: 383 MB foglalt, 85 MB szabad.

    Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Új hozzászólás Aktív témák