Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz junkpod #32149 üzenetére

    Nem ok nélküli magabiztosság ez, hanem tapasztalatból adódó, mint írtam, itt annyira nem voltam jelen, de ez nem azt jelenti, hogy noob lennék, nem ez az első médialejátszóm, régebben rpi-vel is toltam, még valamikor a frodo- gotham kodi idejében. A felületet és a beállításokat ismerem annyira, egy nulláról indított kodi nekem a távval is pár perc, hogy menjen, az itthoni hálót meg kompletten magam építettem- konfiguráltam, a szerverem is saját építés, de nyilván ennyi hozzáértéssel is éri az embert meglepetés. Nyilván eltérő készülékek, más, frissebb kiadások okozhatnak gondot, ezért is kérdezek. A végleges megoldás megvan, bár az eredeti hibára nem jöttem rá, a kábelek, router, minden jó, a box egy szobával arrébb, másik kábellel közvetlenül a routerre kötve (alapesetben közöttük van még egy gbit-es switch, ami okozhatna gondot) is ugyanazt csinálta,

    -De hogy a megoldásról is beszéljek, mint írtam, a tmbd helyett a filmes mappa információs kiegészítőjeként tegnap felkerült a universal movie scraper, valójában jobb, mint a sima tmbd, mert akár filmenként is tud tmds-imdb-stb stb forrásokból dolgozni, de akár hátteret is lehúz a fanart.tv-ről, stb stb. Tegnap volt a fél teszt, le is frissített 40 valahány filmet, amióta fent van, "távoli kiszolgálóhoz nem tud csatlakozni" felirat nem volt. Reggel kikölcsönöztem még 5 filmet, nas mappájába bekerültek, boxot egy órával később bekapcsoltam, az első film a főmenü megjelenésétől számítva 7 másodpercen belül ott volt borítóval, leírással, nem számoltam, de nem volt egy perc, mire a 47-ből 52 film lett.

    Nem értem én sem, a tmbd magában miért nem megy, gondoltam arra, hogy esetleg ezeket az infókat a kártyára írja, hiszen a nas mappájában nincs ilyen fájl, de erre vonatkozólag nem találtam semmi állíthatóságot, a neten sem volt infó. Nem tudom, mi volt a baja, de ha a másik megy hibátlanul, talán csak nem kábel, router, switch, portforward, user error lesz. Utóbbi nem lenne kizárható, de az, hogy a másik hibátlanul megy, miközben részletesebben kell hozzá beállítani, csak nem erre utal. PL azt, hogy ezek a leírás- borító fájlok hova íródnak, még mindig nem tudom... :B

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák