Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz varmi2 #46183 üzenetére

    Egy útmutató ennél jóval több, mint ahogy leírod. Elsőként hol találom ezt a beállítást? Az AMD oldalán egy Wattman nevű szoftverre hivatkozik az "amd gpu voltage control" kifejezésre keresve. Ilyet nem találok a jelenlegi driverben (22.1). Egy útmutatóban benne lenne ez is és ajánlatot tenne esetlegesen 3rd party szoftverre. Leírná, milyen kockázatokkal jár a dolog és mire kell figyelni állítgatás és az ezt követő tesztelés közben. Bemutatná, hogy amennyiben naplózódik a beállítás és az utána bekövetkező esetleges hibák, akkor azt hol keressük és hogyan értelmezzük. Egy útmutató javaslatot tenne arra, hogy milyen lépcsőkben állítgassuk a feszültséget ahhoz, hogy a kártya által gyárilag, esetlegesen tuning esetén stabil maradjon a rendszer. Ami remek extra, ha esetleg a szerző ismeri az adott gpu család kiadásait (release), ahhoz kapcsolódóan van-e megjegyzés a feszültségszabályozást (és tuningot, bár az nem ezen bejegyzés tárgya) illetően, de ez utóbbi már csak érdekesség :-)
    Annakidején a PC GURU-ban egy OldMan nevű jóember osztotta meg a tapasztalatait hasonló területen, bár ő jellemzően cpu-kat tuningolt (és árult a boltjában). Magam cseréltem biost már vga-n, amelyben először egy szoftverrel beállítgattam a kívánt órajeleket, amelyek már szoftveresen állítva is működtek előtte, így nem volt szükséges a külön tuning. Patcheltem biost új mikrokóddal, hogy fusson a desktop deszkában egy xeon, amely művelethez remek leírás tartozott. Egyszóval nem idegen a dolog, de a leegyszerűsítésektől mindig félek, jobb szeretem, ha szájbarágós és mindenre kiterjedő egy leírás. A 20+ számítógéppel eltöltött év (Plus4 nem számít bele :) ) megtanított arra, hogy mindig van valami, amire az ember nem, vagy kevesebb figyelmet fordít és ott bizony lehet hibázni. Mivel a vga, amit használok, 2020 nyarán még csak harmadába került, nem szívesen költenék el egy ilyen nagy összeget egy hibás, nem létező vagy félreértelmezett dolog miatt. Röviden(?) ennyi :R

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák