Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #5192 üzenetére

    - az új cache jó dolog, és 7nm-en .. ( nem 5nm! )
    - "Feb 2022 launch" -re jósolja a következő AMD cpu generációt.
    (feltételezem, hogy valami belsős infó alapján, Ian Cutress a kevésbé blöffölös fajta elemzők közé tartozik)

    Elég érdekes felvetés. 2022-re tényleg zen4-et "ígértek". Persze nem kell minden szegmensben elindulnia. Viszont ha ez a Vermeer-X/Milan-X még csak 2022 elején rajtol, akkor hogy lesz ebből még abban az évben zen4?

    Szerver szinten egy Milan-X is szép előrelépést jelentene mindenképp.

    On the performance, we’ve seen L3 cache depth improve gaming performance, both for discrete and integrated gaming. However, increased L3 cache depth doesn’t do much else for performance. This was best exemplified in our review of Intel’s Broadwell processors, with 128 MB of L4 cache (~77 mm2 on Intel 22nm), wherein the extra cache only improved gaming and compression/decompression tests. It will be interesting to see how AMD markets the technology beyond gaming.

    Nem nevezném L4$-nek. Én azt olvastam róla, hogy tényleg 3D kiterjesztése a L3$-nek, vagyis nem egy újabb szint, csak a L3$ címzésének egy új dimenzió. Ezzel érdemben valószínűleg nem csökken a késleltetés sem - pont az új dimenzió miatt.
    A Lisa SU által említett 2TB/s úgy jön ki, hogy 3x akkora az egész L3 komplexum sávszélessége.

    Ezzel együtt nyilván nem fog mindent gyorsítani.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz S_x96x_S #5192 üzenetére

    > - "Feb 2022 launch" -re jósolja a következő AMD cpu generációt.
    > (feltételezem, hogy valami belsős infó alapján, Ian Cutress a kevésbé
    > blöffölös fajta elemzők közé tartozik)

    rákérdezett:
    "Confirmed with AMD that V-Cache will be coming to Ryzen Zen 3 products, with production at end of year."
    https://twitter.com/IanCutress/status/1399766139769602058

    Az Intel ellen valamit ki kell állítani ..

    Közben az interneten már találgatják a termékelnevezést:
    "Ryzen 5950XT Pro Hyper V-Cache RX edition"

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #5192 üzenetére

    Feb 2022

    a dátum - noha későbbi, mint amit én reméltem - nem irreális,.sőt.
    A Vermeer megjelenéséhez képest 15 hónap - a szokásos termék-megjelenés-intervallum.
    Lisa Su azt mondta a kísérleti zen3V-re, hogy év végén kerül gyártásba. Onnan még biztosan pár hónap, mire termék lesz.

    De vajon milyen termék?
    Szerverbe nagyonis lenne értelme, ott bármilyen formában megfizettethető. =>Milan-X (Talán nem is nagyon lenne szükség v-cache nélküli termékre.)

    Viszont abból lenne értelme vajon új szériát csinálni, ha egyébként csak a legdrágább 8-12-16 magos darabokra kerül rá? Na nem mintha sok 8 magosnál kisébb zen3 létezne a piacon. Viszont egy olyan új széria, ami nagyobb drágulást hoz - mert a texhnológia drága - mint amennyi előnyt biztosít, az megint fölháborodást fog kelteni. Persze tudom, így is el fog fogyni.

    Na de mindegy, nem is ide akartam kifuttatni, hanem az időzítésekhez. Ha ez az AMD 2022Q1-2023Q2-ig tartó terméke (ide értve a Vermeer-X és Milan-X is) akkor miért mondta Lisa Su, hogy eltökéltek az 5nm-es termékek 2022-ben való megjelentetését illetően?

    Persze sokminden lehetséges. Pl:
    - 2022 hosszú, a zen4 indulhat akár 2022Q4-ben is és még akkor is 2022. Azt gondolnám, hogy ez talán inkább a DDR5 és az 5nm elérhetőségétől függ, mint attól, hogy kész van-e. A Milan-X a meglevő alaplapokba akkor is remek drop-in-replacement lenne, ha egyébként egyszerre jelenne meg a Genoaval.
    - én továbbra is azt remélem, hogy a 7nm-es (AM4) termékek olcsóbb változatként még pár évig a piacon maradnak. Ennek némileg ellentmond az, hogy a zen4-ről meg épp azt rebesgetik, mégsem emel magszámot.
    - egy kísérleti terméket láttunk. A végleges 2022-ben megjelenő megoldás épülhet éppenséggel már zen4-re - újabb meglepetést okozva. Nem jött megerősítés arra vonatkozólag, hogy ez volna a Warhol
    (Én erre látok legkevesebb esélyt)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák