Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Petykemano #4892 üzenetére
> Én nem állítom, hogy tüzetesen átnyálaztam,
sok elemzés megjelent a neten ..
még ez[1] is érdekes lehet - legalábbis alaposnak tünik ..
részekre szedett videók és bővebb értelmezés.
[1] https://stratechery.com/2021/intel-unleashed-gelsinger-on-intel-idm-2-0/> nem arról van szó, hogy az intel ...
> bárki számára felhasználhatóvá teszi az x86/AMD64 utasításkészletetvalamennyire az AMD custom chipes szolgáltatásának másolása lehet ..
( mint a konzoloknál. PS5, XBOX )
Vagyis rugalmasabbak lesznek .. odafigyelnek a vevők speciális igényeire is.
és pár apró dolgot beletesznek,
vagy ami egyszerűbb .. összetokoznak.az X86/A64 szabad licenszelését viszont az AMD bevonása nélkül nehéz megoldani.
( habár nem ismerem a jogi részleteket .. de a 64bites rész az AMD érdeme. )Én a felhőszolgáltatók igényei alapján már X86 + ARM chipeket látok összetokozva.
és akkor rugalmasan - a kereslet alapján - bootoláskor vált X86 vagy ARM között.
Chipletes technológiával nem olyan nehéz megvalósítani.Ami érdekes az a szemléletváltás .. ha az Intel nem változik és nem figyel oda a rétegigényeknek tünő valós problémákra .. akkor azok az ügyfelek máshol keresnek megoldást. Jobb esetben az AMD .. és akkor az X86-on belül marad ..
de ha átvált az ARM-re akkor nehezebben lehet visszacsábítani.És itt az Apple - elég nagy tanulópénz.
Az ügyfelek már nincsenek annyira kiszolgáltatva, vannak járható alternatívák ..
és ha a CLoud-os ügyfeleket is elveszíti, akkor az Intel tényleg a Nokia sorsára jut.persze még sok részlet nincs kidolgozva.
stratechery: "Intel isn’t out of the woods, to be sure: what will the company charge for using x86 IP, and exactly how much will it let its customers mix-and-match said IP? You can bet that all of the people still dedicated to building and selling Intel chips will demand prohibitively high prices and strict restrictions; that, though, is why Intel Foundry Services being a separate organization is so critical, and it will be up to Gelsinger to prevent old Intel from scaling the wall."
-
-vitya-
őstag
válasz
Petykemano #4892 üzenetére
"A kereslet most (is) nagyon nagy a nem leading edge gyártástechnológiák iránt és az intel bevételt tud szerezni a 14nm kínálatából. Hiszen azt azért el lehet mondani, hogy az Intel 14nm a nem leading edge gyártástechnológiák közül a legjobb.
A nyitás vonatkozhat erre, hogy (jobban) felkészítik a 14nm-t külső megrendelők igényeire."
Na ez az, ami miatt változtatni kell többek között az eddigi titkolózó hozzá álláson is. Ha továbbra sem hajlandók elmondani, vajon mennyi tranzisztor fér bele 1mmˇ2 -be, akkor ebből a nyitásból semmi sem lesz. Szóval hamarosan kiderülhet a nagy titok, vajon mennyire jó is az Intel féle 14nm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus G752VS Gamer laptop eladó!
- Makulátlan iPad Air 5 (M1 chip) 64GB Wi-Fi + Cellular, prémium kiegészítőkkel!
- DJI AVATA 2 Fly More Combo drón - 3 akku, garancia, FPV RC 3, sok tartozék
- szinte új iPhone 16 Plus 128GB white fehér független Apple 3 év garancia ajándék
- Samsung Galaxy A32 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 490+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman N4 FSP 700W
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- 138 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Lenovo Tab M10 HD 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest