Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #420 üzenetére

    Igen, az igaz, hogy 2 lapkás TR esetén is előfordulhat távoli elérés, de ez nyilván kevésbé égető probléma, mint memóriaelérés nélküli lapkáké.
    Ami viszont érdekes, hogy ha jól emlékszem a L3$ késleltetésekre, akkor mintha az lett volna a sima Zeppelin esetén, hogy a másik CCX L3$-éből pont ugyanannyi késleltetéssel tud olvasni, mint memóriából.

    Ezeken az ábrákon gyönyörűen látszik, milyen késleltetéseket ad hozzá a blokkon kívüliség:

    Mennyivel jobb jobb memóriával:

    Összehasonlítás:

    Én azt nem értem (és ennek megoldását várom), a következő zen verzióban, hogy a CCX-ek közötti és a lapkák közötti interconnect miért függ a memória frekvenciájától.
    Azt sem értem, hogy hogy lehetséges az, hogy ha az lokális L3$ késleltetése 45-50ns, a memória elérésének késleltetése mondjuk 60-80ns, akkor hogy lehet, hogy a szomszédos L3$ elérése 120-150ns (memóriasebességtől függően) ? Kicsit olyan, mintha a két CCX a memórián keresztül kommunikálna. (Persze nyilván nem, mert akkor lapká belüli két CCX egymáshoz képesti elérésének késleltetése pont ugyanannyi lenne, mint két különböző lapka CCX-é a a TR-ben) Az világos, hogy a elméletileg A CCX-ek között és a memória felé is az IF a kapcsolódást megoldó alkatrész, csak nem világos, hogy miért a memóriaelérés késleltetése alacsonyabb a szomszédos L3$-nél?

    Nincs ezen mit trollkodni, ezek tények, ezen ha lehet javítani kell.

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák