- Napokon belül mindenki megkapja a GeForce Now időlimitjét
- Na, milyen hardver kerül a fa alá?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- A Windows 11 nem akarja ránk erőltetni az AI applikációkat – vagy mégis?
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ricsi99
#27906
üzenetére
Leírom még egyszer, hogy itt senkit nem érdekel az Ubuntu. Próbálhatsz más disztrót, Mint, Manjaro. Az Ubuntut én sem szeretem, de arra jó, hogy telepítés nélkül, Live módban próbálkozz vele teljesen kezdőként, hiszen pont a kezdőknek készítik. Ahhoz, amit te akarsz, még feltelepíteni sem kell a gépre, elmondások szerint 2-3 hétig kell csak átmeneti megoldásnak, így nem értem mit érdekel az most téged, hogy fél évente felületet váltanak. Ami egyébként nem igaz, mert 2004-2010-ig Gnome2-őt használtak, aztán 2010-2018-ig Unity-felületet, majd most meg 2018-tól előre láthatóan egy minimum 6-8 évig Gnome3 lesz a felület, és a grafikus dizájn meg a működés nem változott a 2010-es unity-s állapotokhoz képest.
-
-
Jester01
veterán
válasz
ricsi99
#27899
üzenetére
Nem ugyanaz, disztrónként eltérő. Live rendszer alatt meg nem sok értelme van a konfig fájlt szerkeszteni mert az úgyis elveszik reboot után.
De ha úgy gondolod akkor debian alap esetén, ha nincs guis network manager izé ami felülírja akkor az /etc/network/interfaces-be kell felvenni olyasmit, hogy
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.100.1/24Persze az interface és a cím az változhat. Az /etc/sysctl.conf-ban pedig engedélyezni kell az ip forwardot a komment jel törlésével:
# Uncomment the next line to enable packet forwarding for IPv4
net.ipv4.ip_forward=1Ha mindez megvolt akkor sysctl -p és ifup eth0 majd a routernek be kell állítani egy ugyanezen a hálón lévő ip címet és átjárónak megadni a laptop címét, dns-nek pedig az internet szolgáltató dns-t vagy a 8.8.8.8-at.
-
-
-
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Kuponkunyeráló
- Napokon belül mindenki megkapja a GeForce Now időlimitjét
- Na, milyen hardver kerül a fa alá?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- PH! Darts
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Gyermek PC játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- 10 Darab ÚJ PC Játékszoftver
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- iKing.Hu Apple iPhone 17 Pro Deep Blue ProMotion 120 Hz újszerű 100% akku Apple garancia 202
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


