Új hozzászólás Aktív témák

  • killer2

    tag

    Sziasztok! Nem épp a legjobb helyre írok, de itt sok az ember és biztos van itt sok okos ember, aki tud majd segíteni.
    Jelenleg egy olyan projekten ügyködök, hogy rég nem használt XBOXomból letöltőgépet csináljak. Hardverileg pont jó, nem eszik sokat és a hangja se vészes. Átalakítani sem kell, mert softmoddolt és így fel megy rá linux. Nos most ott tartok, hogy szépen benne van egy 60GBs vinyó. Nézegettem, hogy milyen linux kéne rá, mert nincs hiány a változataiból. Végül is a DSL-re (damn small linux bár nem hinném, hgoy be kell mutatnom) esett a választásom, mert azt már tudom, hogy hogy néz ki és egy nagyon minimálisan kezelni is tudom és gyors is minimális igényekkel.
    Nem akarok nagyon sokat írni, szóval a lényegre térek. A telepítés menetéről még nem döntöttem, hogy kiírom-e lemezre vagy ftp-t átteszem a cuccot az xboxra és onnan telepítem vagy esetleg ha lehet egy PCn előre "legyártom" a vinyót és csak átteszem az xbox-ba és kész is, de van egy fontos dolog. Mivel az XBOXra ugye nem lehet billt és egeret tenni eredetileg, barkácsolni meg nem akarom a kábeleket, így csak a joystick marad virtuális bill-el. Na ez ugyebár használhatatlan. A cél az lenne, hogy az XBOX routeren van és a hálózaton egy másik gépről tudjam vezérelni (vagy akár ipodról is, az akkor menne ha VNCvel van megoldva a vezérlés, esetleg webes felületről).
    És akkor most jön végül is maga a kérdés. Ugyebár mivel ez xbox-ra van átírva, nem hinném, hogy egy rendes gépen elindulna, viszont biztos vagyok benne, hogy linuxos fájlrendszert használ. Az XBOX feladata az lenne, hogy torrentről letöltsön bármit, amit kívülről megadok neki, majd megossza azt a hálózaton, amit windows is tud kezelni és lehet rólla kívülről törölni fájlokat. A torrent kliensnél rtorrent-re gondoltam, arról sok jót hallottam, de lehet bármi, ami könnyen vezérelhető távolról és kicsik az igényei. A cél az, hogy ezeket a beállításokat egy asztali gépen meg tudjam csinálni. Az XDSL legújabb (még mindig béta de a legfrisebb DSLre épül tudtommal) csak iso-ban érhető el, szóval lehet, hogy mindenképp az xbox-ra fel kell tenni, csak az a lényeg, hogy utána (akár a vinyó átszerelésével) hogyan tudom a szükséges programokat telepíteni és beállítani,
    Aki veszi a fáradtságot és segít, azt megkérném, hogy vegye figyelembe, hogy nem értek semmit a linux termináljához és úgy egyáltalán a linuxhoz sincs sok közöm. Egyszer használtam ubuntu-t pár hétig, de ez minden. Köszönöm.

    UI: Aki jobban vágja az xboxos linux témát, az nyugodtan ajánlhat más disztrót, ami alkalmasabb a feladatra. A szükséges programokat és beállításaikat (utóbbit elég felületesen, majd utánanézek, hogy mit mire kell, ha hosszú leírni) viszont kérem, hogy írjátok, mert azokat nagyon nem vágom, hogy mik vannak linuxra és honnan lehet beszerezni, ha nincs benne az alap telepítő progi listájában.

Új hozzászólás Aktív témák