Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aslan

    aktív tag

    Üdv!

    Beleütköztem egy "számomra" érdekes problémába egy barátom gépe kapcsán, mely miatt a TI segítségeteket szeretném kérni!

    Szólt, hogy próbáljam már meg én feltelepíteni a gépére a W7 RC-t, mivel neki egyszerűen nem megy fel. Természetesen igent mondtam a kérésére és elmentem hozzá, hogy felvarázsoljuk a W7-et a gépre.

    Aztán a telepítést követően már fel is tűnt az első probléma:

    64bites W7 RC-t próbáltunk feltenni, mert a gépében lévő memória mennyisége ezt megkövetelte. (4GB)

    A telepítés befejezése és a desktop felállása előtt egyszerűen lefagy az OS és nem csinál semmit.

    Az érdekesség az volt, hogy kipróbáltuk úgy is, hogy 1GB, 2GB majd 3GB RAM-ot hagytunk a gépben és mindhárom esetben működött a cuccos, 4GB esetében egyszerűen NEM töltődött be a 64bites W7 RC. Viszont szintén 4GB RAM esetében a 32bites W7 godnd nélkül működött (de természetesen itt nem kezeli le mind a 4GB RAM-ot..... de a rendszer 32biten működött 4GB rammal.) Az én gépemben is 4GB RAM van és mindenféle gond nélkül fut a 64bites W7 RC... szóval nemértem.

    Haverom gépében próbáltunk BIOS beállításokat keresni, mely ezzel kapcsolatos lehet de nem találtunk semmi ilyesmit.... amit lehet mi néztünk el nem kizárt...

    Alaplapja: Asrock AliveXfire-eSATA2 R3.0
    CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+
    RAM: 2x 2GB DDR2 667MHz (illetve van még egy 1Gigás DDR2-es RAM modul elfekvőben)
    VGA: nVIDIA GeForce 9600GT

    A testvére gépéből is kivettünk 2 DB 2Gigás RAM modult, amit betettünk a haverom gépébe... így tulajdonképpen az alaplap maximális kapacitását, 8GB RAM-ot értük el, amit a BIOS természetesen érzékelt, de a 64bites W7 nem (aztán kiderült utólag, hogy a 64bites Vista is ugyan ezt csinálja). Szól már 4 giga ramnál is kiakad és nem tölti be a 64bites OS-t!!!

    Szóval tanácstalanok vagyunk, akinek van ötlete vagy tapasztalt már ilyet de megoldódott nos legyen szíves ossza meg ezt velünk is!

    Előre is KÖSZÖNJÜK!!!

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

Új hozzászólás Aktív témák