Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bordar

    újonc

    Sziasztok,
    Valaki használja a védettségi appot? Arra lennék kíváncsi, hogy működőképes az ötletem, miszerint készítek egy képernyőképet a QR kódról és így internet nélkül is működhet az igazolás? Valahol olvastam, hogy időkódos JWS van benne vagy mi, ez akkor azt jelenti, hogy bizonyos idő után lejár a QR kód és muszáj újra belépni az appba, hogy újat generáljon? Ha igen, mennyi ez az idő vajon?

  • bordar

    újonc

    Van aki tud képernyőmentést készíteni :)

    "A tegnapi QR-kodrol keszitett screenshotot szerencsere ma is elfogadja az ellenorzo app, tehat nem kell minden alkalommal megnyitnom az appot (a QR-kodban egy idobelyeges JWT van, de ugy tunik, 12 ora leeway legalabb van hagyva.)"

    "Amúgy a lakossági app által generált QR más adatokat is tartalmaz. Egy egyszerű Base64 dekóderrel olvasható formátumban alakítható, ha valakit nagyon érdekel. Mind a kártya mind, mind az app által generált. Amúgy JWT, ha valakit jobban érdekel.
    A különbség annyi, hogy a plasztikon rendes URL van, az app által generált esetében meg ez az ellenőrző app “alakítja” URL-é."

    Meg ő is ír erről a JWT timestampről:

    "A védettség egyébként úgy tűnik, statikus. A QR-kód egy RSA/SHA256 JWT token, benne egy timestamppel, a nevemmel, TAJ-számmal és az oltás dátumával. Az oltás típusa, vagy a "védettség" nincs benne."
    https://twitter.com/AttilaBukor/status/1392949592107462659

    Én lehet megpróbálom, mert gyakran nincs lefedettségem. Csak azt akartam kideríteni meddig lehet jó egy screenshot :)

Új hozzászólás Aktív témák