Hirdetés

Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Ati007 #215 üzenetére

    Hi,


    az én véleményem az, h nem feltétlen éri meg az 1024*768-ért kifizetni a többletet, mert ugyi most még semmi sem használja ki ezt a felbontást, és így a jelet a készüléknek fel kell skáláznia a képernyő felbontására. A kép minősége sokkal inkább a felskálázás és a progresszív képfrissítésre alakítás (deinterlacing) minőségén, vagyis a digitális jelfeldolgozáson múlik, nem a panel felbontásán. (ezt a Hazimozi.hu-n olvastam) Ráadásul 1es vélemények szerint ha lesz HD műsorjel (2012 a törvényi határidő a földi sugárzásra, kábelen lehet, h még akor sem lesz), akkor is inkább a felskálázás minősége, mint maga a natív felbontás lesz a mérvadó ... persze mindenki azt vesz, amit akar, de én úgy tervezem, h mire M.o-n HD adás lesz, addigra már nem 1024-es tévét veszek (ez csak a legkisebb HD szabványt tudja, ha jól tévedek), hanem vmi komolyabbat (1440 vagy 1980). Másrészt én már bőved boldog lennék akkor is, ha olyan minőségű lenne a tévé adás, mint amilyen képe most van a plazmámnak, ha dvd-t nézek.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Aktív témák