Hirdetés
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- Dollármilliárdokért csábított el Zuckerberg egy kínai Manust
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- Tiltott témává tenné Kína az öngyilkosságot az AI számára
- Hálózati sebességre gyúrt a Minisforum új mini-munkaállomása
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- Pánik a memóriapiacon
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- Steam Deck
- Bluetooth hangszórók
- OLED TV topic
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Bambu Lab 3D nyomtatók
Aktív témák
-
Proview
csendes tag
Köszi, ki fogom próbálni.
A progik, sajna kilőve, mert nálunk csak thin clientek vannak, azon meg semmiféle lemezmeghajtó nincs :( -
JaniS
senior tag
Üdv!
Jó ötlet, egy baj van vele, ha van tűzfal. Akkor sajnos nem biztos, hogy menni fog. (Ugyanez a probléma nálam is az otthoni gép elérésével, a dinamikus IP nem gond, a No-IP free-vel oldom meg, viszont a SOCKS5-n keresztül semelyik remote controll-al sem tudok kimenni. Próbáltam már SocksCap-et meg hasonlókat, de semmi eredmény.)
JaniS -
JaniS
senior tag
Üdv!
Hát akkor ez így nem megoldás. Mivel nem ismerem eme nemes websense működését, ezért csak kérdem, hogy az összes többi kismillió anonim proxy-hoz való hozzáférést sem engedélyezi?
Egyik ismerősöm pl. hasonló helyzetbe került és nem jutott eszébe egyetlen anonim proxy sem, míg végül bevillant neki, hogy a www.pornolize.com is tulajdonképpen felfogható ekként. Működött is, bár a megjelenített tartalomban nem volt köszönet.
JaniS -
Solarian
csendes tag
-
JaniS
senior tag
Üdv!
Lehet, hogy félreértettem a problémádat és Te azért nem érted a válaszomat.
Úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem tudsz szabadon böngészni bentről, mert valamilyen filter nem engedélyezi bizonyos címek elérését. Ha a filter csak url-t szűr, akkor lehet megoldás az anonim proxy (anonymous proxy), mert ebben az esetben pusztán azt látják, hogy ezzel a proxy-val állsz kapcsolatban (konyhanyelven). Az anonim proxy-k alapvetően arra valók, hogy ne tudjanak azonosítani ill. hogy megvédjen a káros oldalaktól (értem alatta a nem biztonságos oldalakat).
Hogy megy ez a gyakorlatban?
Először is kell egy anonim proxy szolgáltatás, lehetőleg ingyen. Úgy emlékszem a www.orangatango.com -on regisztrálhatsz magadnak egy egyhetes ingyenes hozzáférést. Ezek után az ott megjelenő http://... kezdetű ablakba írod be a kérdéses (egyébként filterezett) url-t. Ha minden oké, akkor böngészheted azt is. A működése egyszerű, a proxy tölti le a keresett oldalt és utána Te a proxy-tól töltöd le - ezért lényegtelen, hogy az url közvetlen elérése esetleg tiltott volt, mert Te közvetlenül az anonim proxy-tól töltessz.
Az SSL nem lényeges, csak arra mondtam, hogy ha esetleg valaki át akarja nézni mit töltögetsz és honnan, akkor komoly gondban lesz SSL kapcsolat (titkosított kapcsolat) mellett.
Amint mondtam a konkrét helyzetet nem ismerem, de ha csak ez a gondod, hogy tiltva van néhány url, akkor menni fog.
JaniS
Remélem így világos és nem kell a NASA-t bevonni... -
Proview
csendes tag
Értem.
De vannak nálunk különböző jogosultságú winfos belépők, és egyiken több oldalt engedélyez, a másikon kevesebbet.
Ezeket a jogosultságokat esetleg változtatni? -
Solarian
csendes tag
Hello!
A websense a központi szerveren van, és nem lehet kikerülni. Azaz: Ha van is ismerösöd/munkatársad, aki esetleg jogosult a szerverhez hozzáférni, akkor is gáz van, mert a Websense vagy megy mindenhol, vagy sehol. Vagyis: csak nálad nem lehet(ne) megszüntetni.
Üdv: Solarian -
Santses
aktív tag
ha jól értelmeztem akkor cégnél vagy...és ott szeretnél több internetes oldalt elérni???
Hát az nemfog menni mert a szerver gép (az ottani amin a hálozat megy) valószínű azon van minden oldal letiltva hogy ne netezz össze viszza hanem dolgozz...
ezellen semmit nemtucc tenni max ha benyalsz valakinél és segít neked...vagy leszeded a serveről a tiltást:) -
Proview
csendes tag
Sziasztok!
Az a helyzet, hogy bennt a cégnél szeretnék kicsit több internetes oldalt elérni, de rengetegszer egy blockpage jelenik meg, hogy ez, meg ez a téma filtered.
Lehet ez ellen tenni esetleg vmit?
thx
Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Pánik a memóriapiacon
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- YouTube
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4151, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E6530 - i5-3210M/i5-3230M I 4GB I 320GB I 15,6" I HDMI I Garancia!
- 100/100! - 0 Perc! WD BLACK SN850P 2 TB! Playstation 5
- Dell Latitude 7410 Intel I7-10810U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


