Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    veterán

    válasz Jhonny06 #2402 üzenetére

    Ha jól veszem ki az eddigiekből, a C-s világból tér át a kolléga C#-ra. Szerintem egy nyelvben sem az a legérdekesebb, hogy egy index milyen típusú és hogy tudok-e olyan algoritmust, ami kettőt oszt hatfelé és megszorozza x négyzetgyökével a szinuszát. Ettől már a suliban is herótom volt, mert a valós problémákhoz nincs köze és nem gondolom, hogy bármit lehet abból tanulni, ha a matekon gondolkodik az ember, nem a programon. :)

    Sokkal érdekesebb kérdés például az, hogy mit mikor lehet példányosítani vagy az, hogy építsünk fel egy kifejezést, mint az, hogy tömbökkel szórakozzon valaki. Nem kell mindent az IntelliSense-re bízni és nem érteni, amit leírunk, mert az sem jó, de ezt nem is mondtam. Viszont egy IQueryable kezelése sokkal hasznosabb c# tudás szerintem, mint egy tömb kezelése. Én mondjuk nem sokra mennék egy olyan fejlesztővel, aki nem tud adatbázisul, de tömbzsonglőr. Persze azért tanács a tanács, mert nem muszáj megfogadni. Ez nem baj. :)

    "Vagy azt mondják, hogy VS meg IntelliSense nélkül jegyzettömbben írj meg valamit.."

    Szerencsére ez sem gyakori valós probléma. :) Mindenki túlságosan egyszerűnek látja a C#-ot, pedig nem az. Nem a túlbonyolítástól lesz valami jó.

    martonx:
    Nem vesztettem el a türelmem, csak ennek kevés értelmét látom. Én állásinterjún a gyakorlat híve vagyok, nem a szívózásé. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák