- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen notebookot vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple asztali gépek
- Milyen TV-t vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Azonnali informatikai kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
Megmonda az MS képviselője vmi interjúban, hogy nem lehet a jövőben sem oldalra tenni, mert komplikált nekik fenntartani ilyen feature-t, és nem éri meg... Minek is, hol számít, hogy milyen az egyik legtöbbet használt DE komponens.
Meg hát ők majd eldöntik, mi jó neked. Amúgy én meg azt is szerettem vólna megélni, hogy ne csoportosítsa össze az ablakokat, hogy át tudjam őket rendezni. Vízszintesen erre persze már nincs esély.
-
Dilikutya
félisten
A Microsoft a W8-at is ugyanaddig támogatta, mint a többit. Viszont mivel mindenféle megkötés nélkül frissíthető 8.1-re, így a hardvergyártók valóban dobták, legelőször talán az AMD a mainstream vonalon. Bár érdemes is volt 8.1-re váltani, én ugyan használtam, nem is volt bajom a W8-al, de ha már ingyen van.
A start gomb visszahozása mindenesetre jó ötlet volt, a start menüt már rég nem használom, de a start gomb, főleg a jobb gombos menüje hasznosak. A leállítás/újraindítás megoldása a W8-ban bosszantó volt.
A Windows XP kivétel volt anno, a Vista sokat segített, hogy kezdetben a W7 se akarjon terjedni (pedig a W7 egy jó rendszer, hiába volt az XP megváltás a 98/ME után, egyértelműek a W7 előnyei), gondolom a Microsoft nem akar többet ilyet, párhuzamosan támogatni még egy oprendszert, miközben már az utód utóda, sőt annak az utóda is megjelent. -
joey04
titán
jó döntés. ne pazaroljanak rá erőforrást.
-
ledgeri
nagyúr
Ha nem tudod kivédeni, hogy a jövőben a nem támogatott OS-re egy újonnal felfedezett, de már nem befoltozandó lyukon valami belépjen (de pl az újabb OS az ellen, annak is a bejutása ellen védett), akkor ha még van is OS lemezeken/particiókon kódolás, akkor az a valami átjuthat a közösen látott területről, vagy azon károsíthat. Én erre gondoltam.
Ha a kettő szeparált (értsd ha az egyik fut, akkor az nem lát a másik által kezet particiókba, és fordítva, akkor van egy rizikósabb OS-ed, meg egy okés. Átjárás-blokkolás nélkül meg csak egy necces géped -meglátásom szerint.#16 fatpingvin nem foltozódó OS-en a foltozott (mert kell a natív hardver elérés), vagy a foltozott feletti foltozatlan (és a "performance hit") amire gondoltál??
-
Kansas
addikt
válasz
Dr. Akula #43 üzenetére
Azok is elég nehezen alapultak volna a nem létező LTS kiadáshoz, lévén az tudtommal Win10-ben jelent meg, előtte nem volt, és amiknek most az utsó köldökzsinórt is elvágták, azok mind a régi fix support policyn voltak, ami ugye az LTS 3 évéhez képest 5+5 év.
Plusz ezek a suport policyk nem csak a Windows-ra vonatkoznak, hanem mindem MS termékre(tudom, tudom, te nem csak az MS termékekre gondoltál). -
kár érte, kiváló ügynök volt a 007-es. hosszú évekig használtam több gépen, rc1-től kezdve 0, azaz 0 problémával, 0 "öregedési jelenséggel", stb. És persze ezerszer jobban volt összerakva, mint az utána következő 5-6 év winfoschai, kb az elmúlt 2évben mondom azt, hogy a win8-10 vonal kinőtte gyerekbetegségeit.
-
fatpingvin
addikt
az adatelemzésben abszolút semmi elméleti nincs. ez színtiszta alkalmazott gyakorlat, ha tetszik ha nem. ez a szép a statisztikában
nincs külön "elmélet", ugyanis ez maga a gyakorlat.
az viszont nem derült ki ezek szerint egyértelműen hogy mire értetted amit írtál. akkor én is pontosítok: annak címeztem a megelőlegezett elégtelent aki egy ilyen megközelítést komolyan gondol. ha ez a microsoftnáél valami mogyoró volt akkor neki, nem pedig a hírvivőnek
-
Kansas
addikt
válasz
Dr. Akula #40 üzenetére
Szerintem olvasd át újra a Microsoft support policyját, nagyon nem úgy működik, ahogy te gondolni látszol...
Eleve Win10 előtt nem is nagyon létezett náluk olyan, hogy LTSC, csak a rolling release hozta be. A legtöbb termékre most sem létezik. A fix support modell az 5 év mainstream plusz 5 év extended support. Arra jön még rá a cégeknek elérhető jó drága ESU, ha van.
Rolling release esetén a "modern support policy" van, ami 36 hónap LTS kiadásra és 18 hónap STS kiadásra.
Persze vannak kivételek meg egyéb komplikációk(pl a döntés hogy ejtik a Win8-at a Win8.1 javára), de ez nagyjából és leegyszerűsítve az alap. -
Dr. Akula
félisten
válasz
Raysen623 #32 üzenetére
Programokhoz a supportot általában LTSC verziókhoz adják, ahhoz tesztelik, ha nem azzal használod, és úgy van hiba, akkor szétteszik a kezüket.
#33Geri Bátyó: Gondolom simán csak nem akartak dolgozni már vele. Unofficial SP2 az volt, talán itt a Logouton láttam, de persze az mégse olyan mint egy hivatalos forrás.
-
Kansas
addikt
válasz
fatpingvin #37 üzenetére
Én se azt írtam, hogy ez a helyes módszer vagy hogy ne lenne jobb, csak azt hogy szerintem ez történt.
Te álltál neki magas lóról osztályzatokat szórni, meg elméleti módszertanról papolni... -
Nyersszotyi
tag
Én a Microsoftot engedtem el végleg és örökre a Windows 7 feltelepítése után. Így jártak.
-
fatpingvin
addikt
köszi, ezen legalább röhögtem egy jót...
a tudományos módszertannak van egy olyan nagy előnye hogy akkor is teljesen helytálló marad ha valami túlbuzgó marketinges vagy product designer megpróbálja elhinni magáról hogy ő majd jobban fogja tudni.egyébként ha feltűnt, abszolút nem azt állítottam hogy ez nem egy értelmezhető design decision, hanem azt hogy egy általad felvázolt helyzetben a nyers adatokból értelmezhetetlen bármifajta következtetést levonni.
-
Kansas
addikt
válasz
fatpingvin #34 üzenetére
Ez nem mérésmódszertan, nem az egyik laborod. Nem tanóra, és nem is demokrácia. Ez termékfejlesztés.
Aki eléggé akarta, az áthelyezte a tálcát, aki nem akarta eléggé ahhoz, hogy rájöjjön egy egyszerű drag'n'drop művelet működésére, annak jó volt úgy ahogy volt.
Nem érdekel, hogy ez nem felel meg a tudományos módszertannak. A gyakorlatnak megfelel. -
fatpingvin
addikt
"azért fixálták a taskbar helyzetét, mert a sokak által utált telemetria azt mutatta, hogy az emberek 99%-a ott használja"
remélem tudod hogy ez egy olyan megállapítás amiért kb bármelyik magára valamit is adó mérésmódszertan vagy statisztika gyakorlatvezető helyből írná az elégtelent.
az hogy van egy default az egy iszonyat erős biast rak az egészbe, ergo ebből kontroll nélkül bármilyen következtetést levonni az önátb*szás minősített esete. -
Geri Bátyó
addikt
válasz
Dr. Akula #30 üzenetére
Nem csak adott program. Nekem a régi gépre még valamelyik 2020-as megjött, de frissebbek már nem. Csak a hibajavításokat kapta meg a gép. Szóval menet közben simán elkezdték bojkottálni a gépemet.
szerk: Ha már Sp. Sosem értettem, hogy a Win 7-hez miért nem adtak ki egy 2. Sp-t a támogatás lejártával, ami az addigi javításokat tartalmazta volna. Érthetetlen.
-
Dr. Akula
félisten
Igazából a Win10 nevet kéne így elfelejteni, ha Service Packhoz kötött egy adott program működése (valljuk be, a 22H2-t hiába hívják máshogy, az a jó öreg Service Pack), akkor kár ugyanúgy hívni, mint az elődeit, csak a júzert zavarja meg, hogy dehát ez is Win10, miért nem megy... Akkor legyen 10.1, 10.2, stb.
-
Kansas
addikt
válasz
fatpingvin #24 üzenetére
Rosszul hitted. Az volt a téma, hogy miért nem olyan, amilyen nem.
A Windows-t customizálni érdemben mindig is csak 3rd party cuccokkal(Stardock cuccok és társaik). Mindig is a legnagyobb közös nevezőre lőtt, a rétegigények kielégítését a 3rd party cégekre bízta.Lefogadom, hogy azért fixálták a taskbar helyzetét, mert a sokak által utált telemetria azt mutatta, hogy az emberek 99%-a ott használja, és nyertek vele valamit, hogy elvették a mozgathatóságát, ha mást nem hát azt hogy nem kell supportálniuk az alternatív helyzetekből adódó esetleges problémákat(pl ablak illesztések).
-
Kansas
addikt
válasz
Dr. Akula #21 üzenetére
Aki nem volt süket vagy nem hagyta direkt figyelmen kívül, meghallotta.
Azt valóban mondták, hogy "ez lesz az utolsó Windows", de azt sosem mondták, hogy a világ végéig nem fog változni. A Win11-et épp hívhatnák Win10.1-nek is, nem különbözik annyira, mint a korábbi szomszéd Windows verziók.
A rolling release-ek és a szolgáltatás-szemlélet megjelenésével el lehet felejteni azt hogy egy termék változatlan az egész életciklusa alatt, és ami egyszer jó volt az mindig jó lesz...
-
Dr. Akula
félisten
Akkor neked ez pont szopó.
De 3rd partyval megoldható (taskbar).
Nekem csak megnyitott böngészőnél írja az oldal nevét, ha nem indítom el, csak az ikonjára húzom a kurzort, akkor meg a böngésző nevét. Far Managernél pl. nyitva is a progi nevét írja, nem mondjuk a könyvtárat ahol állok, qBittorrent szintén. Notepad++: nyitott filenév + Notepad++ megnevezés. Szóval ahogy nézem egyedül a böngésző a kivétel, az is csak nyitott honlapokkal.
-
Juhaszatti
addikt
Munkámból kifolyólag sűrűn ülök még Win 7-es gépek elé, egész sokan hoznak hozzánk ilyeneket javításra.
De én már biztosan nem használnám. A 10-es után már kevésbé áll kézre, kevésbé tűnik átgondoltnak a felület, macerásabb a kezelése.Kicsit olyan mint a 16:9-es telefon kijelzők után a 19,5:9-es panelek. Eleinte nem értettem minek ez, tök felesleges, minek nyújtják. Most ha kezembe veszem a régi S7 Edgem, sokkal kevésbé áll kézre, sokkal kevésbé érződik praktikusnak vagy kényelmesnek.
-
Kansas
addikt
válasz
fatpingvin #20 üzenetére
Ahogy az pedig nem adekvát kérdés, hogy "Miért nem olyan a Windows, mint a Linux?(vagy tetszőleges korábbi Windows)".
Mert nem. A Windows nem Linux, a Windows 10/11 pedig nem Windows /95/98/Xp/7/8... -
Ringman
félisten
válasz
Dr. Akula #17 üzenetére
jobb oldalon használom winxp óta, szóval nálam ott a helye. (meg amúgy is szélesek a kijelzők, nem magasak, így értelme sincs az alsó/felső taskbarnak, mert értékesebb helyet vesz el.
ált. több programból van több pld megnyitva (2-3 word, 2-3 excel, 7-8 külön browser - töb tabbal), így is van hogy 4k-s kijelzőn összevonja az azonos programokat, mert nem fér ki egymás alá minden.
amúgy a programok neve helyett a megnyitott dokumentumot, honlap nevét, stb-t írja ki.
-
Kansas
addikt
Nem vettél zsákbamacskát, pontosan lehetett tudni az összes Windows megjelenésakor, hogy egyszer vége, a legtöbb esetében azt is, mikor. Voltak kivételek, a WinXp sokáig húzta, a Win8 nagyon rövid ideig.
A Windows 7 a standard 10 évet kapta, 5 év mainstream, 5 év extended, és ez normál átlagemberek számára(akik nem tudtak ESU támogatást venni horribilis pénzekért) 2020 január 14-én ért véget. Nem most.Magadat csaptad be, ha abban a hitben ringtál, hogy "nekem ez pont megfelel, ezt használom a világ végéig". Bár végül is használhatod, komoly kompromisszumokkal és komoly kockázatot vállalva(már ha netre kötöd).
Ugyanazzal az erővel, amivel pingvinre áttérsz és megszokod annak a más kinézetét és működését, áttérhetsz épp supportált Windows-ra is. Igaz, abból nincs csillió-féle kiadás ugyanannyi féle kinézettel, de egy OS-t nem a kinézetéért használ az ember, hanem mert azon fut megfelelően az a program amit igazából használni akar, legyen az bár szórakozás vagy munka célú. A kozmetikai önmegvalósítás nem feladata, de legalább is semmiképp nem elsődleges funkciója. -
Elírás:
Utóbbit a Windows 7 esebetében alkalmazta
Cikkhez:
Nem netre kötött rendszerek esetén ez nem gond -
Ha csak a supportot szüntetik meg az nem baj, akkor igan ha az adott célgépek meg is állnak mert a win 5 percenként figyelmeztet ... undirító ez a hozzáállás... lehet megveszel/lizingelsz valamit ,de nem akarsz se szebbet se jobbat... főképp ha minden megy... sok területen nem kell a csilivili okosrendszer.... aztán meg csodálkoznak ,hogy sokan ha kényszer van áttérnek a pigvin-hez... aztán csók ms....
-
macilacipaci
csendes tag
8.1 utolsó update fail.
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Hegyirabló #6 üzenetére
Otthon igen, cégnél nem.
-
Dr. Akula
félisten
"amely mellett persze a Windows 10-et is életben tartja, hiszen ehhez is kínálnak még terméktámogatást"
Muszáj neki, tekintve hogy 11-ből még nincs is LTSC kiadás, az üzleti életben meg ahhoz kötnek minden supportot.
#4fatpingvin: Van még XP-re, sőt Win95-re is igény. Igaz, kényszerből. Nem minden szoftvert írnak át modernebbre, főleg ha már a gyártója is megszűnt. Egy lakás árát meg nem tudod leakasztani az újra.
#2CPT.Pirk: Nem is az 1/200 volt a baj, hanem hogy még utána vagy 20x el kellett ismételni, természetesen közben újraindításokkal.
-
fatpingvin
addikt
"A Windows 7 esetében ugyanakkor ez nem feltétlenül igaz, és ebben az esetben a hardverek cseréje is szükségeszerű lehet."
????????
az a gép amin win7nek kell futnia azon ezután is win7 fog futni. az a gép ami max win7-et tud futtatni azon amúgy se kéne windowsnak lennie 2023-ban. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Frissítések telepítése... 1 / 244
Ohh Win7, mintha csak tegnap lett volna.A W8 meg egy szót sem érdemel.
-
Márton
nagyúr
És októbertől még növekedett is a Win7 használók aránya a statcounteren
Én váltanék.. csak legyen olyan szép és használható az UI mint a win7-é, jöjjön vissza az nvidia 3d vision támogatás (ilyen a monitorom, projim), stb. Persze van w10-em is, 98%-ban a VR, a maradék 2% meg egyebek miatt, ami a 10-esen jobban fut (pl. youtube 8k panorámák nézése).
Szóval dual bootolok, mert egyszerűen nem tudok mást tenni
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Most már mindenféle kerülőút nélkül búcsúzik a Windows 7-es, 8-as és 8.1-es kiadása.
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Synology NAS
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Windows 11
- Fotók, videók mobillal
- A Sony technológiáinak krémje lett az Xperia 1 VII
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Lenovo Tab M10 HD 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Hp Prodesk 600 G3/ G5/ G6 SFF/ i5 8-9-10 gen, i7-9700 vagy "félkonfig"/ Win11- Számla, garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- AKCIÓ! Acer Predator Triton Neo 16 15 notebook - Ultra 9 185H 32GB RAM 2TB SSD RTX 4070 WIN11
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest