Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Sonja #21211 üzenetére

    Köszönöm! Akkor még egyszer átnyálazom a DSM beállításait az NFS környékén. Esetleg a kisbetű-nagybetű a felh. nevében játékos lehet...? Tudom, hogy a linux alapból érzékeny rá.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Sonja #21211 üzenetére

    Még egy kis továbbrugdosás kellene a csatolások root vagy nemroot kérdéskörében, de most kissé általánosabb lesz a kérdés: mivel most ott tartok, hogy a NAS két külön megosztott mappáját, amelyeknek kb. ugyanaz a beállítása, ugyanazzal az NFS módszerrel csatolva az egyiket látja normál user is, a másikat csak root... Szóval megnézném a laptopomon a felhasználókat meg a csoportjaikat, ez kiváló alkalom, hogy kissé megismerjem a Kubuntu user management-jét.

    Bocs, tehát a kérdés: ha simán belemegyek a Kickoff indító menü Rendszerbeállítások pontjába, akkor a felhasználó menedzsment kimerül kb. abban, hogy a saját jelszavamat át tudom állítani... Hogyan tudom a grafikus felh. m-et root-ként indítani? Hogy van egyáltalán, a Rendszerbeállítások az egy program, ami egységesen vezérel mindent alapszinten, vagy csak elindítja a külön alkalmazásokat az ikonokra kattintva? Még általánosabban: hogyan tudhatom meg, hogy az indító menüben lévő ikonok mögött konkrétan melyik program áll, hogy terminálból, ha kell, sudo-val elindítsam? Vagy felhasználó menedzsmenthez egyszerűen telepítsem a kuser programot és használjam azt sudo-val?

    Ezek tuti alapvető kérdések, de kezdő áttérőként ilyenekbe szalad be az ember...

Új hozzászólás Aktív témák