Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Fujifilm X
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen széket vegyek?
- VR topik
- L bajonett, Panasonic, Sigma, Leica
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
félisten
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
wasd.hu
senior tag
-
KROK640
félisten
Már vártam hogy mikor lesz ilyen

Az lenne az igazán durva hogyha AMD AM5 el is még csinálnák -
akaido
addikt
Te is ráejtetted a procit sarokkal?

Nem, hanem proci csere közben sérült az alaplapi aljzat ügyetlenkedés következményként...Cink_Elek helyrehozta, egy ideig működött is, de aztán random előjöttek fagyások. -
Joebrehi
újonc
-
Joebrehi
újonc
Fején találtad a szöget. Szinte biztos, hogy nem a végfelhasználók a célcsoport.
Még eDP portja is van, ami nagyon nem kell senki "nappalijába".
-
E.Kaufmann
veterán
Sokáig használtam egy Biostar hibrid RAM-os lapot, sajnos tönkrement a CPU foglalata, hiába próbáltam helyrehozatni.
Te is ráejtetted a procit sarokkal?
-
ViZion
félisten
még a ram hiszti előtt hónapokkal vettem 2x32 gb ddr4-et, újat. Aprón a "belépős" 8-16 gb volt jó áron, meg a páratlan modulok. Minden értelmesebb kit már szinte az új áráért volt hirdetve...
Na ez volt a kiindulás... szerinted jobb lett?
-
BütyökLiza
csendes tag
-
akaido
addikt
B150M Combo-G tessék, DDR3+DDR4-et is tud. Bár nem mai darab.
Sokáig használtam egy Biostar hibrid RAM-os lapot, sajnos tönkrement a CPU foglalata, hiába próbáltam helyrehozatni.
-
#35301632
törölt tag
Voltak már ilyenek régebben is. Szerencsére ha upgradelni fogok az DDR4 lesz, de addigra tuti felmegy annak is az ára. Mondjuk 16 GB bőven elég, az meg csak nem lesz horror árban.
-
Aprósólyom
addikt
Com port minden létező lapon van, itt valamiért kivezették és nem csak header van. Ez valóban furcsa.
Ez a superio chip része aminek igen sok olyan funkciója van amit nem szoktak kivezetni.
GPIO, WDT, PS/2, több Com port, LPT...
Aztán még van LPC/eSPI... Illetve nem lennék meglepve ha floppy vezérlőt is tudnának a mai lapok.
Ez mind olyan funkció ami miatt nem gyártanak/terveznek új chipeket mert semmi értelme sincs, ugyanakkor ipari lapokon meg messze egyszerűbb megoldani így a legacy funkciókat.Ezen a lapon még PCI is van, igazából simán elmenne ipari lapnak is speckó célra. PCIe is full hosszú, nem kell reszelni ha valaki mondjuk bele akar rakni raid vezérlőket vagy isten tudja még mit.
Realtek 8111H is egy ősi chip 10+ éves, legtöbb kínai lapon az van. Faék egyszerű. ALC897 hasonlóan régi.
Fején találtad a szöget. Szinte biztos, hogy nem a végfelhasználók a célcsoport.
Még eDP portja is van, ami nagyon nem kell senki "nappalijába". -
JasL
őstag
Ha az Apple lehagy pár portot az újabb évi macbookjain, mindenki kiakad, hát itt aztán meg van minden, mint a búcsúban, 20 évre visszamenőleg, és mégis mindenki ugyanúgy kiakad!

-
xeon forever
addikt

Hát ha több pénz kell, akkor csináljunk.
Egyébként a közgazdasági egyetemeket bezárták az egész bolygón?
-
ViZion
félisten
továbbgondolva: lehetne DDR3 octa-channel, vagy hatalmas DDR3 raid-tömbök
Szívesen!
Cikkhez: ehh... csupasz és szuerény VRM... akiknek ez a kategória kell, azok sztem inkább használtat néznek és jobban is járnak, erre fogadni mernék.
-
E.Kaufmann
veterán
Valóban pazarolja, ugyanakkor elindítasz egy böngészőt pár lappal és az meg lezabálja a maradékot, most is eszik nálam majd 4 gigát (a 32-ből
), de mondjuk itt is rá lehet kenni a mindenféle fancy meg trendy keretrendszerekre, amit szintén be kell tölteni, ahelyett, hogy a JS már meglévő tudását használnák direktbe... -
wasd.hu
senior tag
+1
megvan az sok tízezres nagyságrend, ezek a csatik sem kopnak majd ki egyhamar -
wasd.hu
senior tag
Valahol vége kell, hogy legyen, mert akkor nem lesz kliens gép a betanított AI-hoz, de lassan a felhőshöz se...
Mondjuk az éáY és w11 épp pazarolja az erőforrásokat és elég fenntarthatatlan irányba tart, de amúgy igen.
-
E.Kaufmann
veterán
-
wasd.hu
senior tag
-
Dißnäëß
nagyúr
-
Balu77
őstag
Régen volt ilyen combo lapom, talán pont ASRock volt az is, vagy Abit. Bár a PS/2 és COM portot nem értem.
Igaz speciális kör, de pl. a még sok helyen futó korábbi fejlesztésű pénztárgépek, régebbi pos terminálok. És ilyenből akad elég szép számban. Csak idehaza 10 ezres nagyságrendben lehet com portos eszközzel számolni.
-
thomasa
senior tag
-
vakablak93
őstag
Pár napja néztem rá a ram árakra... Elég beteg ami folyik.
Tavaj a laposomba vettem 2x 24 Gb SoDimm DDR5 ramot, kemény 90 € volt amazonon.
Most 450€ a legolcsóbb, de többsegében 500+Csak azért érdekelt, mert új laposon gondolkozom, de már csak úgy hogy ezeket megtartom.
-
subaruwrc
félisten
3 fázis imádni fogja a 14900kt.
-
Candy
tag
Nem feltétlen látom értelmét/hasznát, ha ipari felhasználásra lenne, akkor nem hiszem, hogy ramot cserélgetnének benne, bármi másnál meg a jövőállóság tekintetében azért elég zavaró tud lenne a H610, plusz a hűtött VRM-ek hiánya, ami okán még kábé egy sima 12600-at el lehet benne futtatni, de annál éhesebb CPU-t nem. (Gondolom a lap valami értelmesebb B-Z chipes, DDR4-es lap árában lesz, szóval, ha nincs szükség a mostanában már egzotikus portokra, akkor sok funkciója IMHO nincs.)
És igen, ez a termék akkor lenne hasznos, ha AM5 lenne és DDR4, mert akkor sokan még kiköhögnék az AM5 felárát, viszont így, hogy még DDR5-öt is kell venni hozzá, azért elég erős.
-
wasd.hu
senior tag
-
chris-v
senior tag
"lehet készíteni az áruhiteleket,személyi kölcsönöket"
fejlődő pályán áll ez évtizedes távlatban..."Valamiért és valakitől megkapták a felső utasítást,hogy a pc-t mint szórakozási lehetőséget kikell nyírniuk.És tökéletes úton haladnak azthiszem.De nemcsak a pc fog ismét burzsuj kategóriába tartozni"
mesélj mégNem hiszem, hogy jót tesz a piacnak a kigró és enyhülést sem mutató emelkedés, DE az sem fenntartható, hogy 1kg jobb minőségű kenyér többe került, mint pl 8gb RAM. Úgy látom a piac az IT szektorban is korrigálni kezd.
Olyan kellene amin van DDR3 is

Lassú, de olcsó, szóval sokat bele lehetne szúrni, legalább sok legyen, ha nincs sebesség
-
wasd.hu
senior tag
Arra felesleges apellálni,hogy a ram árak csökkeni fognak(Ahogy a vga-k ára sem csökkent,sőt épp ellenkezőleg).Most 2-3x annyiba kerülnek a ramok mint ezelőtt és mégis veszik az emberek mint a cukrot.Tény,hogy ezzel vásárló bázis visszaesést érnek el mivel egyre kevesebben tehetik meg ezeket az árakat.De erre is van megoldásuk ami nem más mint,hogy még tovább fogják emelni az árakat,hogy azok fizessék meg a kiesést akik hajlandóak még megfizetni.
Valamiért és valakitől megkapták a felső utasítást,hogy a pc-t mint szórakozási lehetőséget kikell nyírniuk.És tökéletes úton haladnak azthiszem.De nemcsak a pc fog ismét burzsuj kategóriába tartozni hanem nagyon sok minden más is követni fogja.Jövőre lesznek cukiságok.PS6,új intel procik,amd procik,talán még beesnek az új vga-k is mind amd és nv részről.Fel lehet kötni a gatyeszt rendesen.Szóval lehet készíteni az áruhiteleket,személyi kölcsönöket
"lehet készíteni az áruhiteleket,személyi kölcsönöket"
fejlődő pályán áll ez évtizedes távlatban..."Valamiért és valakitől megkapták a felső utasítást,hogy a pc-t mint szórakozási lehetőséget kikell nyírniuk.És tökéletes úton haladnak azthiszem.De nemcsak a pc fog ismét burzsuj kategóriába tartozni"
mesélj mégNem hiszem, hogy jót tesz a piacnak a kigró és enyhülést sem mutató emelkedés, DE az sem fenntartható, hogy 1kg jobb minőségű kenyér többe került, mint pl 8gb RAM. Úgy látom a piac az IT szektorban is korrigálni kezd.
-
Baltazár123
őstag
Arra felesleges apellálni,hogy a ram árak csökkeni fognak(Ahogy a vga-k ára sem csökkent,sőt épp ellenkezőleg).Most 2-3x annyiba kerülnek a ramok mint ezelőtt és mégis veszik az emberek mint a cukrot.Tény,hogy ezzel vásárló bázis visszaesést érnek el mivel egyre kevesebben tehetik meg ezeket az árakat.De erre is van megoldásuk ami nem más mint,hogy még tovább fogják emelni az árakat,hogy azok fizessék meg a kiesést akik hajlandóak még megfizetni.
Valamiért és valakitől megkapták a felső utasítást,hogy a pc-t mint szórakozási lehetőséget kikell nyírniuk.És tökéletes úton haladnak azthiszem.De nemcsak a pc fog ismét burzsuj kategóriába tartozni hanem nagyon sok minden más is követni fogja.Jövőre lesznek cukiságok.PS6,új intel procik,amd procik,talán még beesnek az új vga-k is mind amd és nv részről.Fel lehet kötni a gatyeszt rendesen.Szóval lehet készíteni az áruhiteleket,személyi kölcsönöket
Ezekkel a megállapításokkal több szempontból is lehet vitatkozni. Egyrészt viszik mint a cukrot? Ezt miből állapítottad meg? Ha csak a HA-t nézed, ami főleg használtpiac. Ott is az alacsonyabban árazott, "beragadt" ramokat kapják ki hamar. Teli áron már nagyon ritka a kapás, még úgy is, hogy valóban elképzelhetőek még magasabb árak.
Az árak meg normalizálódnak idővel. A VGA piac is, ha visszagondolsz pár éve (ami ma reálértékben többet ér) 100-110e forintért adtak új 1050Ti kártyákat. Nézd meg ma mit kapsz 100e forintért.
Ha az AI még több ramot szipkáz el, akkor is lesz egy fordulópont és párhuzamosan, ha zsíros üzlet, akkor egyre többen fognak megjelenni gyártóként. Ez több év viszont, mire a piac reagálni fog, ha tartósan ilyen magas lesz a kereslet a termékre.
A felhasználók dolga ilyenkor nem a jelzálog alapú kölcsön felvétele, hanem megnézni az alternatív lehetőségeket. Jönnek windows alapú konzolok, akár ott van az asus kézi konzolja vagy jön a steam deck, utána az új xbox is pár év múlva. Kompromisszumokat kell kötni és nem baj ha kicsit röcög a játék, attól még lehet teljes és sikeres életet élni
Aki meg rugatmatlan, az így járt, az vegye meg drágán. Én nem most, hanem a legelső hírek után feljavítottam a gépeimet, RAM+háttértár+VGA és a PS5-be vettem nvme-t, meg külön vettem háttértárakat is. Jó sok évig el leszek ezzel a konfiggal és még a tartalék gépemet (egy i52500k volt, az megy a szekrény mélyére) is lecseréltem egy ryzen 5 3600-ra, mert piszok olcsón adják újonnan ezt a procit és ahhoz képest még vállalható a teljesítménye. Kicsit jobb 550 alaplappal és ebbe tehetek később komolyabb procit is, ha úgy adódik. A fő játszós gépem elég sokat megy, nap 10 órát kb és félek tőle, hogy megadja magát. Így viszont csak előveszem a tartalék gépet és elég sokáig meg leszek azzal is, nem kell azonnal gépet vennem. Sok évig, így értem. Kompromisszummal, persze.
-
Terek
tag
Arra gondoltak, hogy 2-3 év múlva nem kell új lapot venned, ha már értelmes áron lesznek újra a DDR5 memóriák.
Meglevő DDR4 lapot nem érdemes erre lecserélni, de ha valaki most váltana LGA1700-ra, akkor ez adna neki némi plusz flexibilitást a jövőre nézve. Az persze kérdéses nyilván még így is, hogy érdeme-e ezt megvenni, de ebben látom az egyetlen értelmet.
Ha AM5 lapot csinálnának így, lehet érdekelne, mert van 2x16 és 2x8 DDR4 memóriám és addig használnám azokat.
Arra felesleges apellálni,hogy a ram árak csökkeni fognak(Ahogy a vga-k ára sem csökkent,sőt épp ellenkezőleg).Most 2-3x annyiba kerülnek a ramok mint ezelőtt és mégis veszik az emberek mint a cukrot.Tény,hogy ezzel vásárló bázis visszaesést érnek el mivel egyre kevesebben tehetik meg ezeket az árakat.De erre is van megoldásuk ami nem más mint,hogy még tovább fogják emelni az árakat,hogy azok fizessék meg a kiesést akik hajlandóak még megfizetni.
Valamiért és valakitől megkapták a felső utasítást,hogy a pc-t mint szórakozási lehetőséget kikell nyírniuk.És tökéletes úton haladnak azthiszem.De nemcsak a pc fog ismét burzsuj kategóriába tartozni hanem nagyon sok minden más is követni fogja.Jövőre lesznek cukiságok.PS6,új intel procik,amd procik,talán még beesnek az új vga-k is mind amd és nv részről.Fel lehet kötni a gatyeszt rendesen.Szóval lehet készíteni az áruhiteleket,személyi kölcsönöket
-
Baltazár123
őstag
OK, de lehet kapni rendes DDR4-es lapot is ezekhez a processzorokhoz, a cégnél is ilyen van.
Arra gondoltak, hogy 2-3 év múlva nem kell új lapot venned, ha már értelmes áron lesznek újra a DDR5 memóriák.
Meglevő DDR4 lapot nem érdemes erre lecserélni, de ha valaki most váltana LGA1700-ra, akkor ez adna neki némi plusz flexibilitást a jövőre nézve. Az persze kérdéses nyilván még így is, hogy érdeme-e ezt megvenni, de ebben látom az egyetlen értelmet.
Ha AM5 lapot csinálnának így, lehet érdekelne, mert van 2x16 és 2x8 DDR4 memóriám és addig használnám azokat.
-
E.Kaufmann
veterán
A DDR4 se olcsó sajnos. Arra viszont jó lehet egy ilyan alaplap, hogy feljebb vált az ember és használja tovább a meglevő DDR4 ramokat. Aztán majd vesz bele DDR5-t 2028-ban.
OK, de lehet kapni rendes DDR4-es lapot is ezekhez a processzorokhoz, a cégnél is ilyen van.
-
Baltazár123
őstag
A DDR4 se olcsó sajnos. Arra viszont jó lehet egy ilyan alaplap, hogy feljebb vált az ember és használja tovább a meglevő DDR4 ramokat. Aztán majd vesz bele DDR5-t 2028-ban.
-
wasd.hu
senior tag
Ipari beviteli eszköz, vezérlők, vagy esetleg vonalkód olvasó, POS, gyártósori beolvasók.. is lehet ilyen. Nem feltétlenül a hagyományos bill/egérre kell gondolkodni. Az látszik hogy nem extrém körülményekhez való ez a lap de ipari célra is jó lenne kompromisszumokkal.
+1
biztos lesz benne ipari célú felhasználás
jó deszkák voltak ezek annó, most pedig megismétlődnek a piaci fordulatokRealtek 8111H
dínó, mégis célszerszámokban mai napig kifogástalanul működik, ami érték -
ChRiS_RS
aktív tag
Imádom ezeket az öszvér lapokat. És anno is az ASRock volt ilyen hozzáállású.
Emlékszem még erre a deszkámra: 939SLI-eSATA2 Uli chipsettel... és 939-ről AM2re lehetett váltani bővítőkártyával. De szép korszak volt.

-
Sanchez638
addikt
-
bambano
titán
Ausnak is van ilyen lapja, sajnos a pci slotjában nem jól működik az interrupt kezelés.
-
E.Kaufmann
veterán
Na jó, de azek a procik tudják kezelni a DDR4-et, úgy nem kunszt. Ugyanezt tessék AM5-el is
-
MasterDeeJay
veterán
Ipari beviteli eszköz, vezérlők, vagy esetleg vonalkód olvasó, POS, gyártósori beolvasók.. is lehet ilyen. Nem feltétlenül a hagyományos bill/egérre kell gondolkodni. Az látszik hogy nem extrém körülményekhez való ez a lap de ipari célra is jó lenne kompromisszumokkal.
-
Louro
őstag
Memóriát még megértem, de a PS/2 minek? A billentyűzet és egér ára is el fog szállni? Az 1000 forintos alap bill 2000 lesz?
-
zzola
titán
-
rxmiss
aktív tag
-
vzozo
senior tag
ejgen, ez inkabb csak a juzereknel elfekvo keszletek miatt lehet erdekes, ujonnan a ddr4 talan meg jobban meg fog dragulni, foleg ha a gyartok leallnak vele a ddr5 miatt.
(egyebkent meg micron belengette h az ipari ddr5-okbol csak so-dimm-et akarnak gyartani egyszercsak, az is szep buli lesz ha igaz)
DDR4 még ennél is jobban drágulni?
Nyáron vettem 32 gigát pluszba a home szerverembe, néztem egyet, hogy a szokásos 50-60 eurós ár helyett egyből 70-be került. Most kíváncsiságból behívtam a német "árkeresőt", és 150-160 euró ugyanaz.
Hoppá.
-
rxmiss
aktív tag
ejgen, ez inkabb csak a juzereknel elfekvo keszletek miatt lehet erdekes, ujonnan a ddr4 talan meg jobban meg fog dragulni, foleg ha a gyartok leallnak vele a ddr5 miatt.
(egyebkent meg micron belengette h az ipari ddr5-okbol csak so-dimm-et akarnak gyartani egyszercsak, az is szep buli lesz ha igaz)
-
MasterDeeJay
veterán
Régen volt ilyen combo lapom, talán pont ASRock volt az is, vagy Abit. Bár a PS/2 és COM portot nem értem.
Com port minden létező lapon van, itt valamiért kivezették és nem csak header van. Ez valóban furcsa.
Ez a superio chip része aminek igen sok olyan funkciója van amit nem szoktak kivezetni.
GPIO, WDT, PS/2, több Com port, LPT...
Aztán még van LPC/eSPI... Illetve nem lennék meglepve ha floppy vezérlőt is tudnának a mai lapok.
Ez mind olyan funkció ami miatt nem gyártanak/terveznek új chipeket mert semmi értelme sincs, ugyanakkor ipari lapokon meg messze egyszerűbb megoldani így a legacy funkciókat.Ezen a lapon még PCI is van, igazából simán elmenne ipari lapnak is speckó célra. PCIe is full hosszú, nem kell reszelni ha valaki mondjuk bele akar rakni raid vezérlőket vagy isten tudja még mit.
Realtek 8111H is egy ősi chip 10+ éves, legtöbb kínai lapon az van. Faék egyszerű. ALC897 hasonlóan régi.
-
DopeBob
addikt
Szerencsére a DDR4 az nagyon olcsó
-
KISDUCK
addikt
Régen volt ilyen combo lapom, talán pont ASRock volt az is, vagy Abit. Bár a PS/2 és COM portot nem értem.
Felkészültek arra is ha felmenne az usb meg a hdmi ára.
-
darkarthur
senior tag
Régen volt ilyen combo lapom, talán pont ASRock volt az is, vagy Abit. Bár a PS/2 és COM portot nem értem.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Alternatív kriptopénzek, altcoinok bányászata
- E-roller topik
- Apple iPhone SE (3. generáció) - szélsebes múltidézés
- Sorozatok
- Apple Watch
- Parkside szerszám kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Battlefield 6
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- További aktív témák...
- 27% - NZXT N7 Z790 FEHÉR ALAPLAP!
- Asus ROG Strix B250I Gaming Mini-ITX alaplap (Wi-Fi, Bluetooth) - Igény esetén félkonfigként
- Corsair Vengeance RGB Pro - 2x32 (64GB) 3200 Mhz CL16 DDR4 Számítógép memória.
- 27% - ASUS TUF Gaming X870-PLUS WIFI Alaplap
- PC bontás - NZXT H630, Seasonic Plat 860W, X99, i7-6900K, NZXT Kraken, 64Gb, GTX 980Ti, 6TB
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest








