Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netboy

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudnátok javasolni egy jó kis progit amivel kideríthető mennyire működik stabilan egy húzott gép (proci)?

    Van egy Abit KD7-es alaplapom amiben eddig egy 1700 as athlon ketyegett de gondoltam, ha már régen nem volt annyi pénzem, hogy megvegyem az alaplapba a legjobb procit a leggyorsabb memoriával akkor majd most tuningolunk egy kicsit a régi gépen.
    Az alaplap biosa maximum athlon +3000(333) et támogatja a leírás szerint de a kézi beállításoknál megadható magasabb fsb is. Gondoltam én tökéletes lesz a gépbe egy Athlon XP +3000(400) és egy 1GB-os 400-as Samsung ram mert hát ugye az FSB a lényeg mint tudjuk. Az elképzelés jó de nem olyan egyszerű a dolog.
    Memteszt tökéletesen lefut, boot cd-ről tökéletesen fut a windows DE amint a winchesterről bebootol a gép, összeszakad a windows. Utoljára fogta magát és a winchester leált mint ha a tápot kihúztam volna belőle. A probléma, hogy ezután nem lehet többé elindítani a wint még a régi procival sem (sajnos újratelepítés).

    Gondoltam már arra, hogy szar a tápegység vagy az alaplap (van 3 pupos kondi rajta) de a régi procival stabilan megy a gép.

    Valami tippet tudnátok adni?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák