Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeL

    addikt

    válasz lipi67 #38367 üzenetére

    Nem akarok én vitázni :N Persze, gyorsabb a Qxxx, de ár/teljesítményben most a G860 a legjobb CPU, hiába csak két magos. És az árához képest annyira nincs lemaradva attól a Q szériától. Átlag felhasználónak elég a mATX-es 12-14.000-es alaplap is. Ha valaki nem akar tuningolni minek vegyen 20.000+ -ba kerülő alaplapot mikor a legolcsóbbak is kiszolgálják. Én pl. nem vagyok tuningos, inkább veszek magasabb órajelű CPU-t de nem kell húznom akkor. A hőfokokra érzékeny embereknek amúgy is nagy, jól szellőző ház kell, de átlag user nem fog parázni az 50 fokos alkatrészek miatt, még azok is bőven beleesnek az elfogadható hőfok tartományba. mATX-es alaplapon is van mindig 1-2 plusz venti csatlakozó, jó CPU hűtő + jó hűtésű VGA-val nem lesz senkinek sem hőfok problémája. A tömörítés meg kódolás meg ilyen olyan tesztekben amúgy lehet jobb a Qxxx proci, de játékokban már semmivel sem hoz több FPS-t, vagy ha igen nagyon elenyésző az előnye. Most a tuningot ne nézzük. Mindkettőt lehet húzni nyilván. De itt a fő szempont hogy a lehető legkisebb pénzráfordítással lépjünk előre. Ebből a szempontból sokkal jobban megéri a platformváltással egybekötött CPU csere, mert a 4 magos 775-ös processzor árán lecseréli, modernizálja az alaplapot, CPU-t, memóriát. És amúgy lehetne ezen tényleg vitázni, de ez csak az én véleményem, te másképp látod én elfogadom ezt is, viszont nálam az olcsóság+jövőállóság a fő szempont, ha megveszem a G860-at mos utána már csak CPU-t kell később cserélnem i5-re vagy i7-re akár. A platformcserét úgysem ússza meg senki, előbb utóbb úgyis váltani kell mindenkinek ha fejleszteni akar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák