Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyler8

    tag

    válasz yolan #13038 üzenetére

    sok tesztben láttam már hogy játékokba a ram nem számít sokat 1 fpst kb még a legnagyobb ramtuning is... csak a procit szeretném húzni(persze ezzel gyorsul a ram is) ameddig lehet és a videokártya húzása helyett egy jobbat akarok venni bele de kérdeztem pár dolgot...sorry de akkor leírom mégegyszer őket:

    -Ha változtatok az fsb:ram arányon akkor is a cpu-zben "DRAM Frequency"-t kell kettővel megszorozni hogy megkapjam a ram sebességét?

    -cpuzn a Rated FSB amit ha jól gondolom uGuruba PSB-nek írnak 800nak van megadva és tudja-e valaki hogy ennek mennyi a tűrőképessége? a képen cpuzbe 912 ez az érték

    -milyen vga-t tegyek ebbe a gépbe amit még kihajt ez a proci mert 2. gépnek szeretném meghagyni(most asus 7600gt van)

    ► borders are made for the dumb ◄

  • laccc85

    csendes tag

    válasz yolan #13038 üzenetére

    Hát ha nekem 1:1 ben mentek a ramok az fsb-vel,akkor max 3850MHz-et tudtam kiszedni a prociból.
    És én azért irtam az 1000MHZ-t a ramokra, mert felette,már hibázik a prime-al.
    és ugye a 450 es fsbvel, ha 800/1666 (ram/fsb) vel megy a gép 9 es szorzóval akkor 4500MHz- megy a proci 1000 -en a ram és igy a legstabilabb, és ahogy kérdezted is, igy megy mind a kettő maxon,stabilan.
    Bár annyira nem tesztelgettem hogy lenne még jobb, de te biztos jobban értesz hozzá, lehet lenne ötleted.
    De egy 7 es szorzóval azért nem néztem meg, mert akkor ugye 450-es fsb vel a proci nem menne csak 3150MHz-en és a ram nem birja csak a 450-et.
    De ha még nem jól csinálok valamit, lehetne állítanmi akkor vároma segitséged:)

    ezért is akarok madj 1066 os ramot, hogy kisebb szorzóval és nagyobb fsb-vel menjen:)

Új hozzászólás Aktív témák