Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Msony

    tag

    Nos, tulajdonosa lettem egy Teclast X16 Power gépnek.
    Lehet, ha kicsit utánaolvasok, hogy mik a hátulütők, akkor jobban meggondolom mit veszek.
    De fontos szempont volt, hogy cerkás legyen a cucc (bár nem is tudom minek kell ehhez annyira ragaszkodni).

    Hadd ne kelljen most ide karcoljam a diszkripsönt, itt mindent elolvashattok, meg összehasonlíthattok ami kell: [link]

    Szóval jöjjenek az első tapasztalatok.
    Gearbest-en vettem, mert ott 350$-ért megkaptam ingyen billentyűzettel. Én marha nem kértem róla céges számlát és direkt nem DHL-el akartam kiszállíttatni, mert azt tutira levámolják. Ezt is levámolták és a posta még lassabban is dolgozott vele. Utólag nem fogadták el a számlaigényemet, mert nem volt rajta az eredeti blankettán, kínaiaktól meg mire beszerzem, az sok idő. így még vám rájött és az áfa. Borsos ára volt a cuccnak. Rendeltem még alin hozzá tollat is 22$-ért jó drágán, mert gearbest-en 16$ lett volna. Miután megérkezett a tollat sikerült is leejtenem, pont a hegyére természetesen, így aztán szépen le is pattant a műanyag a hegyéről.

    Cserélni meg gondolom nem lehet. Nem tudom, hogy más aktív tollal működne-e a cucc, amine cserélhető a hegye. Ha tudtok okosat, ne kíméljetek.

    Android alatt télleg sok kínai szutyok van, volt mit takarítani. Hely bőven van rajta, de csak android alatt, win alatt kevés, még a legújabb build-re sem tudtam frissíteni. Egyenlőre, mert küzdöttem kicsit vele, usb penről nem megy a telepítés, szóval még nemtom hogy varázsolok rá majd frissebb rendszert. Majd vki bőkjőn meg egy infóval ezügyben.

    Fél napos használat után, úgy lemerülő félben sikerült is töltőre raknom a masinát, csakhogy amilyen idióta módon alakítják ki a csatlakozókat nem jó helyre dugtam be. Pont akkora az a vacak szivarvég, hogy befér a mellette levő usb aljzatba, így sötétben minden adott ahhoz, hogy sikeresen haza lehessen vágni a vasat.

    Az ilyenkor szokásos kép fogadott, a képernyő keresztbe állt és azonnal lekapcsolt a gép. Mivel a töltöttsége 16%-on volt így nem tudtam, hogy azért nem lehet életet lehelni a cuccba, mert hazavágtam, vagy csak simán lemerült. Bedugtam a töltőt most már jó helyre, de semmi jel. Ez egyébként megszokott jelenség teclastéknál. Fél óra töltés után már be lehetett kapcsolni, szerencsére a védelem működött, nem károsodott a gép. Egyébként fura volt az első win bootolás, mert percekig nem tudtam mire véljem, hogy fehér villogó képernyő fogadott apró pici piros pöttyőkkel, majd miután mégis felállt a rendszer kiírta, hogy a video drivert helyre kellett álljtani.

    Remélem ennyi izgalom után nem lesz újabb meglepetés.
    A HDMI kimenet persze közel került a fülhalgató kimenethez, ami csak akkor teszi szinte használhatatlanná az eszközt, ha a kimenő jelből a hangot és a képet külön akarod levenni. Ha nem micro hdmi kábellel csatlakozol, hanem hdmi/micro hdmi csatlakozóval, akkor a jack kábel már nem fér el. Mikrofon bemenet sincs, így külső jelforrásból származó hangot sem tudsz vele rögzíteni.
    A billentyűzet pedig ritka esetben kihagy, ha gyorsan gépelek, ha hátracsapom, akkor edig nem érzékeli.
    leginkább asztali üzemmódra tervezték, minden más körülmény között kényelmetlen használni, az X98 ettől sokkal jobban hasznosítható és könyebb még tokkal és üveg védőfóliával is.
    A képernyője télleg nehezebben érzékel, köszönhetően annak, hogy tollal is lehet vezérelni. Ami egyébként érintésérzékeny lenne, de inkább nyomásra érzékel a toll és nem a kijelző. Vagyis ne várd, hogy 1024 nyomást fog érzékelni, de mondjuk alap funkciókra megfelel ha a gyerkőcöd alkotn szeretne egy festményt mondjuk.
    A normál usb kapuba ha bedugtál valamit, akkor fogó kell hozzá, hogy kiszedjed belőle, tehát rendesen meg van csinálva, nem fog lötyögni a pendrive.
    A win télleg lomhás, de ezt sztem optimalizációva fel lehet tunningolni, ennyi vasanyaggal jobban kell produkálni, mint a bájtréles X98-nak.

    Majd ezt az eljárást végigcsinálom, meglássuk mit hoz ki belőle: [link]

    Egyenlőre ennyit elsőre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák