Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz álmos #706 üzenetére

    A backtestet azért hoztam fel mert valamihez csak mérni kell egy stratégiát. Ez az egyetlen mérési pont...ezek legmeghatározóbb elemei PF, találati arány, DD...stb...de ezt neked nem kell mondanom. Másik összevetési "mérőszám" lehet live teszt. De ez is csalóka, ahogy a legtöbb stratégiában. Lehet, hogy az aktuális piaci folyamatok pont kedveznek a stratégiának. Szóval nehéz eldönteni...

    Ezt ismered? ;) nem rég bukkantam rá...

    A kérdésemre válaszoltál. Ezek az értékek milyen időszakra vonatkoznak profit factor és társai amikről írtál? Hány darab kötést csináltak a rendszerek azokra az értékekre?

    Egy pár rókával én is szívesen egyeztetnék. Az a nagy bajom, hogy autodidakta módon kellett mindent megtapasztalnom és kikísérleteznem, de most kissé stagnálok. Jó volna megosztani a tapasztalatokat. Ezért is van ez a topik.

    Igen az ilyen chatszobás dolgok már más tészták. Csak iszonyú bizalmatlan vagyok. Nyílván valami valamiért.

    Eddig a backtestre úgy tekintettem mint egy "mérőszámra". Ha kitaláltam vagy rátaláltam egy igéretes stratégiára akkor azt megpróbáltam leprogramozni, hogy megnézzem mit hozott volna az adott időtávokon. Minnél hosszabb távra mentem vissza annál több stratégia romlott drasztikusan. És őszintén bevallva, ami backtestben nem megy az élesben sem...(feltételezem itt, hogy sikerült leprogramozni teljes egészében).

    Egy ismerős egy arany stratégiát tesztelt egy fél évre vissza majd egy kicsit élesben. Gyönyörű eredményekkel...7 körüli Pf és társai. Mondtam neki nézd meg hosszabb távra...rögtön veszteséget termelt. Viszont ő mégis elkezdte élőben....nem nehéz kitalálni mi lettt a vége...majdnem lenullázta a számláját.

    Eleve sokkal nehezebb forexre fejleszteni. Hírek, pip ingadozás, order visszatartás....

    Ezeket a jobb rendszereket nem próbáltad más instrumentumra tesztelni? Határidős kontraktusok mondjuk? Esetleg részvények, különböző időtávok?

    Van egy rendszerem nekem is ami nagyon kafa, de 0 spread kell hozzá... :DDD :DDD félretettem, hátha bekerülök valami céghez ahol megengedik a dolgozóknak a 0 spreadet...kis naív vagyok én...;)

    Az "über stratégiákkal" meg az a bajom, hogy oké, oké, van egy mentor aki elmeséli, hogy így mennyi lóvét akasztott, de távolról jött ember azt mond amit akar...nem rég egy ADX rendszerrel kapcsolatban lomboztam le a haver milliós álmait.

    Van rendszered ami fut élesben? Mióta kereskedsz?

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák