- Mindenkinél több és erősebb AI gyorsítót ígér Elon Musk
- M.2 csatlakozók terén (is) jónak ígérkezik az MSI közelgő AMD-s alaplapja
- Kivégezheti a kisebb VGA-gyártókat az NVIDIA döntése
- Szinte a semmiből robbanna be az 1,4 nm-es eljárásával a Rapidus
- Félszáz terabájtos HDD-k előtt nyitotta ki az ajtót a Seagate
-
PROHARDVER!
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Algol
senior tag
válasz
attiati
#1073
üzenetére
"előfordulhat, hogy fordított irányban, befelé nézegetve tették bele a ventit?"
Ezt a legegyszerűbb ellenőrizni. Működés közben tedd oda kezed és érezned kell, kifelé fújja-e a levegőt vagy sem. Ha bizonytalan lennél az irányban tégy egy könnyű papírlapot - mondjuk egy szalvétát - a rács elé, ha fordítva van berakva a ventilátor, akkor a papírt odaszippantja a rácshoz, normál esetben mindig kifele tolja a légáramlás. A ventilátorokon egyébként feltüntetik a forgási- és légszállítási irányokat, a műanyag keretükön találhatók ezek a nyilak, ha már kiszerelted, akkor megnézheted.
Ha ez bebizonyosodna - mármint az, hogy fordítva szerelték be a ventilátort - akkor rögtön megvan minden probléma oka."Ahhoz hol tudok venni olajat/zsírt"
A ventilátorok kenésére lágy zsírt kell alkalmazni. Az olaj nem jó, túlságosan gyorsan kifolyik a csapágyból.
Gépjármű- vagy kerékpárboltokban kaphatsz. Hogy most milyen néven kapható, azt nem tudom; ami nekem itthon van azon az áll, hogy "lítiumbázisú kenőzsír MSZ11710/4", de ez már nagyon-nagyon régi.A ventilátort szét kell szerelni, le kell húzni a rotort a csapágyból. Aztán a csapágyat és a tengelyt meg kell tisztítani az esetleg ott levő megkeményedett zsírmaradványoktól. Ehhez jó a WD-40, de hosszabb távú kenésre nem. Majd be kell zsírozni és összeszerelni, azt az öntapadós matricát (vagy helyette valami hasonlót) mindenképpen vissza kell ragasztani, hogy ne engedje be a port a csapágyba.
"Egyébként lehet kapni külön tápventit, vagy bármelyik 8cm-es venti kompatibilis lesz vele?"
Tápventilátor helyettesítésénél három adatuk hasonlóságára kell ügyelnünk - legyenek ezek 10-20 %-os eltérésen belül -, légszállítás, statikus nyomás, indítási feszültség. Ezért nem egyszerű egy tápventilátort helyettesíteni.
Ha majd arra kerülne sor, hogy ki kellene cserélni ezt a ventit, majd akkor nézek helyére alkalmas halk példányt. Érdekes, hogy fél évvel ezelőtt javítottam egy pontosan ilyen (FSP 350 60-HLC) tápot, meg is kentem a ventilátorát, de most nem emlékszem, hogy 8 vagy 12 cm-es venti volt-e a tápban.Ha a házadban a tápegység ventilátorán kívül nincs más ami kifelé húzhatná a meleg levegőt, akkor érdemes lehet beépíteni egyet, minél nagyobbat, értelemszerűen akkorát, amekkora elfér a kialakított ventilátorhelyen. Oda számításba jön az általad említett típus.
A plusz ventilátor tehermentesíthetné a tápegységed ventilátorát, így az alacsonyabb fordulatszámon mehetne.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Yurbuds Ironman fülhallgató
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 3600 16GB DDR4 256GB SSD 2TB HDD RTX 2060 Super 8GB RAMPAGE Shiva 450W
- Bomba ár! Lenovo ThinkBook 13s-IML - i5-10210U I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i3-1115G4 I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



