Hirdetés

Aktív témák

  • Konstantinus

    csendes újonc

    válasz Whaazzup #7 üzenetére

    Rég nem használtam már Windows-t, de lehet hogy akkor kipróbálom a memóriateszt miatt.
    Érdekes módon, sikerült legutóbb a két K jelű és az egy M jelű modult együtt elindítani, így 3 GB RAM volt elérhető, stabilan működött jópár órán keresztül. Kikapcsolás, újra bekapcsolás után viszont már nem ismerte fel a RAM-okat.

    Próbaképpen betettem a 2 régi 1 GB-os modul mellé egy ugyancsak régi 512 MB-os PQI modult, és láss csodát, felismerte! Ezen felbátorodva betettem még egy 512 MB-os mpdult, ami meg PMI márkájú, de elvileg mindkettő 400 Mhz-es. Csodák csodájára, azt is felismerte, pedig kb 1 évvel ezelőtt hiába rakosgattam őket ide-oda a slotokban. Most 512-512-1024-1024 formában mennek, a processzorhoz közelebb vannak az 512 MB-os modulok. Ámde fölöttébb különös, hogy csak 266 Mhz-re állítja be őket az alaplap, ha automatikusra van állítva a RAM frekvencia felismerése. Ugyanakkor a BIOS egy másik "general" lapján 400 Mhz-esként mutatja őket...

    Ha manuálisan átállítoma frekvenciát 400 Mhz-re, akkor is elindul a gép, de mire félig begépeltem ezt a szöveget, amit most írok, magától ujraindult, tehát nem volt stabil a működés. 266 Mhz-en viszont úgy tűnik elketyeg, Így 2 GB 400 Mhz-es memóra helyett 3 GB 266 Mhz-es memóriát tudhatok magaménak. Félsiker.

Aktív témák