Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stehe

    aktív tag

    Sziasztok, segítségeteket kérném, van egy téma amiben nem boldogulok: Van egy Yamaha RX-V685-ös erősítőm egy Samsung NU8002-es tétével összekötve HDMI kábellel. A tv távirányítóját tudom használni az erősítőhöz is, mivel a tv-n lehetőség van beállítani plusz eszközöket a tv távirányítójához. Ez eddig tök jól működött, ha bekapcsoltam a tv-t, automatikusan bekapcsolt az erősítő, és fordítva, illetve a hangosítás / halkítás is ment. A napokban viszont beszereztem egy média lejátszót, amit az erősítő HDMI 1-es bemenetére kötöttem rá. A tv-n lehetőség van távirányítóhoz felvenni eszközöket úgyis, hogy az AVR-en keresztül van rákötve. Itt viszont ha beállítom a médialejátszó vezérlését is a tv távirányítójához, automatikusan törli az AVR eszköz irányítását a tv távirányítójával. A tv leírása szerint egy HDMI porthoz egy eszköz adható (a TV-re HDMI-n keresztül csak az erősítő van rákötve), viszont a tv mégis megengedi a lehetőségét annak, hogy AVR-en keresztül rákötött eszközök is kezelhetőek legyenek.

    Elnézést a hosszú posztért, de valakinek van ötlete, hogyan lehetne beállítani, hogy a tv távirányítója mind a lejátszót, mind az AVR-t tudja kezelni?

Új hozzászólás Aktív témák