Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    Sracok, ujra nekilattam a Chernobyl Chronicles forditasnak, a legelso palya nagy parbeszedei teljesen leforditva, eromu parbeszed leforditva, most nekilattam a pripjatyi parbeszednek, kisse nyogvenyelosen haladok, egyreszt mert rohadtul unom :DDD , masreszt az orosz-angol forditasbol adodoan vannak reszek, melyek nem egyertelmuek, es itt sokat kell vacakolnom, amig valami koztes megoldaskent szolgalo szoveget otlok ki, aztan igyekszem egy kis valtozatossagot is belevinni, hogy ne mindig ugyanazokat a szavakat hasznaljam, aztan meg egy kis erzelmi szinezetet is akarok belevinni, hogy ne csak egyhangu, ugyanolyan stilusu szoveget olvassatok, epp ezert mint aki ott lenne a helyszinen, es tenyleg o beszelne, at kell szerkesszem a mondatokat, hogy masra essen a hangsuly mint ahogy az eredeti szovegben van stb, van ahova elhintek 1 szikra humort is, amikor eszembe jut, habar ez az otlet csak ma fogalmazodott meg bennem.

    Shield : aztan meg a neveket is felul kell vizsgaljuk, jott par uj es jobban hangzo otletem, mellesleg felturtam azt az allomanyt, ami a karkaterek beszelgetesevel foglalkozik, es talaltam orosz nyelvu utalasokat, pl Mahon szerepe avagy a neve az orosz szerint Hoher, Barlonda megnevezese csavargo, Skiff-nek (ami valamifele vitorlazast jelent, vitorlas hajoval - huha, Vitorla is jol hangzana, vagy Vitorlas) szoval Skiff nevet, aminek eloszor a Ladik nevet adtam, most a Kajak jutott eszembe, szoval Skiff vagy Kajak vagy Vitorla lesz, majd meg eldontjuk, egyes nevekre meg mindig nincs otletem sajnos.Jo lenne, ha meglenne az orosz eredeti valahonnan es onnan kibongeszni az orosz neveket, talan Saga59 tudna egy annyit segiteni, hogy utannanezne hogy melyiknek mi az ertelme magyarul...

    Riot Gin : ezt a modot neked ajanlom, majd mindjart en is leszedem, ha tudom, es ranezek, lattam benne 1 jo cuccot, azaz egy jo kis bort, hatizsakos kezdo karakteren.[link]
    A mod : [link]

    TZS : na mi az abra. neztel bele a magyar modba, vagy meg nem volt idod ?

Új hozzászólás Aktív témák