- Milyen videókártyát?
- Milyen notebookot vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- Hoztunk 15+ kevésbé ismert Windows-tippet és -trükköt
- Bluetooth hangszórók
- Micro Four Thirds
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
attilav2
őstag
Nemcsak szoftveres titkosítás létezik, a legtöbb SSD-ben van 256-bites hardveres titkosítás, csak egy ezt támogató alaplap kell ami enged jelszót állítani az SSD-nek. Viszont bár hiába támogatják az SSD-k a titkosítást az alaplapgyártók még nem kattantak rá nagy tömegben a támogatására sajnos
Írja le ide a tapasztalatait aki használ ilyen hardveres titkosítást és hogy milyen alaplapot használ, illetve az is érdekelne hogyha berakok 2 SSD-t egy hardveres titkosítást támogató alaplapba akkor mindkettőnek megadhatok jelszót vagy csak a boot eszköznek? És ha mindkettőnek megadok jelszót akkor indításkor mindkettő jelszavát bekéri az UEFI, vagy csak annak a jelszavát kéri amiről bootolok?
Az asus a88x-plus sajnos úgy tünik nem támogatja a hardveres SSD titkosítást, ilyen pontot nem találtam az UEFI-ben. Ha tudtok full atx-es a88x lapot ami támogatja írjátok ide. -
petishow
csendes tag
Hello !
Nekem van egy olyan gondom nem tudom formázni a merevlemez mert egy részét titkosítva van a tartalma
és mindig ezt a hiba kód adja fel telepítésnél, vagyis formázásnál:
0x80070057Windows hivatalos oldalán van ez írva : [link]
De az nem írja hogy formázni le , próbáltam Linux-al is és nem tudta le formázni . Mindig az a hiba kód ugrott fel nekem.Ha valaki tud valami megoldás akkor legyen szíves írja mar meg nekem , vagy tippet .
Előre is köszönöm..
-
MichaelSD
őstag
válasz
killerjohn #26 üzenetére
Nem én, de mások akik értenek ehhez megvan a lehetőségük.
-
MichaelSD
őstag
válasz
killerjohn #24 üzenetére
Ez a téma flame veszélyes, ezért mindenki döntse el mit, hogyan használ.
Az én álláspontom, hogy az algoritmus csak egy pici része a megoldásnak. Az egész kivitelezésnek kell beláthatónak lenni. Ha biztonságról van szó, akkor a kód legyen látható, csak akkor tudni mit csinál a program és mit nem. Ha meg az angol akkor az utolsó két bekezdés itt.
Kihangsúlyoznám, hogy nekem nem minőségi kérdésről van szó, hanem egyszerű "hiszem ha látom" probléma.
-
Évek óta használom. Ráadásul a rendszerpartició Truecrypt a tároló particiók meg bitlocker-es védelemmel vannak ellátva.
És igen,nálam is pont az a helyzet,hogy ami a gépen van bizalmas adat azt senki ne tudja lemásolni,megtekinteni... Pl fejlesztési adatok,fontos bizalmas magán és céges információk.
-
fingom sincs, mi volt. céges gép, szóval eleve nem is installálgatok rá minden szart, meg nem nézegetek hiányos öltözetű néniket sem rajta. valami gallyra ment, statisztikai valószínűsége van, amit csökkenteni lehet, nullára redukálni viszont nem. igazából nem is lényeg, miért történt, megtörtént, és kezdeni kellett vele valamit.
@ddekany: ahogy írod, azt a gépet üzleti célokra használod.
-
ddekany
veterán
válasz
macilaci78 #11 üzenetére
"rajta több példányban egy jelszóval védett Excell-tábla formájában"
Csak honnan tudod, hogy mikor azt megnyitod, nem marad a titkosítatlan rendszer partíción valami ideiglenes fájl utána, akár egy töröltben, vagy akár a swap fájlban? Ez ebben a módszerben a gond. Akkor már inkább KeePas, mert ott talán igyekeztek erre figyelni a készítők. (Bár nekem meg a rendszer partíció is titkosított, tehát nem annyira gáz ha odaszemetel a KeePas.)
-
ddekany
veterán
Nekem is a teljes HDD-m titkosított (TrueCrypt-el - ingyenes, és jó hozzá akár a legolcsóbb Win7 verzió is). Egyszerűen nagyon feszélyezett, hogy ha betörnek és elviszik a gépemet, úgy turkálhatnak az életemben és persze az ügyfeleim cuccaiban (munka) ahogy akarnak. Igen, valószínűleg nem ez a betörők profilja, meg a leendő orgazdáé sem, de tudod mikor konkréten ellopják, mégis csak zavarna sok embert. Csak erre nem nagyon gondol senki, amíg be nem következett. Így most felőlem vihetik, max. veszek egy új gépet.
Miért teljes HDD titkosítás?
Egyrészt nem lenne praktikus aszerint két "könyvtárba" osztani az összes cuccomat, hogy mi bizalmas és mi nem, hiszen már eleve van egy könyvtárstruktúrám ami más szempontok alapján van kialakítva (munka, film, stb). Meg eleve, most akkor minden nyavalyás fájnál amit produkálok gondolkodjak el ezen, hogy ez mennyire publikus?
Másrészt csak az a biztos... a fene tudja, hogy mi marad valami ideiglenes mappában, vagy akár a swap fájlban, vagy hibernálási fájlban.
-
Zolee11
senior tag
Az nem egyszerű, viszont ez elég ritka lehet, ha van normális vírusírtó + hd sentinel. Egyből előjelek nélkül egy hdd sem hal meg, és azért ennyire gajra sem megy magától a rendszer, ott valamit komolyan el kell tolni, vagy vírus.
Azzal is egyetértek, hogy lassulás szinte nem is mérhető, kb. max. 10% a lassulás (adatátvitelben), viszont cserébe van nagyobb cpu terhelés másolás, írás, olvasás közben is, de ez egy korszerű processzornál elenyésző mérték.
-
legutóbb két hete volt ilyenem, pont nyaralás alatt hívtak fel valami miatt. de recovery key-t kellett beadnom neki, úgy tudtam csak egyáltalán bármiféle diagnosztikát meg startup repair-t futtatni. az helyrerakta annyira, hogy legalább a checkdisket el volt hajlandó indítani a windoze, ami javított néhány bejegyzést, és utána fel bírt állni a rendszer. persze egyből írtam ki mindent dvd-re, mint az őrült.
backdoor nincs, tpm-en kereszül tudták feltörni (igen, ez egy workaround, nem a bitlockert törték meg). -
Zolee11
senior tag
Én évek óta használom teljes titkosítás mellett a rendszert, azóta újra is telepítettem, igaz ehhez el kell tudni indítani a régi op-rendszert és megtenni a szükséges lépéseket, ahhoz, hogy formázni lehessen rendszerpartíciót és újratelepíteni a rendszert. A többi kötetet, meg a jelszóval lehet majd ismét befűzni a rendszerbe, illetve az új rendszerpartíció ismét titkosítani kell. Én még olyannal nem találkoztam, hogy a win7 annyira szétesett volna, hogy legalább csökkentett módban ne induljon el, és ha ez megvan, akkor újra is lehet telepíteni teljes titkosítás mellett is. Az indításhoz lehet pendrive-ot is használni, illetve egy jó hosszú kóddal is fel lehet oldani, ha az indítófájl megsérülne.
Szerintem nagyon jó kis találmány, tudtommal nincs backdoor, mivel ezen kérelmeket a microsoft elutasította, hisz ha lenne, akkor semmit sem érne az eljárás... -
macilaci78
nagyúr
Leválasztott neki egy 2 gigás partíciót. És? Neki ilyen igényei vannak.
Én egy 1 gigás pendrive-ot használok titkosítva, jelszavakat, egyéb bejelentkezési és személyes adatokat tartok rajta több példányban egy jelszóval védett Excell-tábla formájában. Nekem ez a "kisokos". -
kraftxld
félisten
Óvatosan a bitlockerrel, a legtöbb image mentő program nem tudja menteni, és amelyik menteni tudja az titkosítatlanul tudja (max a saját formátumán belől tud pluszban titkosítani).
Sőt ha nincs meg a kulcsod hozzá akkor keresztet lehet vetni rá. -
Sőt ha beszarik a gép, vagy csak a vinyó akkor mehet a kukába... Ha nincs titkosítva akkor még csak-csak visszahozod az adataidat, de így még talán a Kürt Kft. sem segít.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Avagy mit kínál a Microsoft adataink védelmére?
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- Csere-Beszámítás! Lenovo Ideapad 3! R3 7320U / 16GB DDR5 / 512GB SSD
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 MAGYAR - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E540 - i5-4GEN I 8GB I 128SSD I DVDRW I 15,6" FHD I CAM I W10 I Garancia
- Apple Watch SE 2 44mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest