Hirdetés
- Milyen alaplapot vegyek?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Újra nekifeszül az asztali konzolok piacának a Valve
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- OLED TV topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
#54072192
törölt tag
válasz
Armagedown
#132
üzenetére
A példaként felhozott feladat a Microsoft Compatibility Appraiser, más néven a compattelrunner.exe, ez kapcsolatos a telemetriával. Az ilyeneket kell keresni, nem pedig azt mondani, hogy csak úgy a levegőben van az adatgyűjtés. Nem 24/7 működik, ugye?
Ez a folyamat nem a rendszerrel indul, tehát nincs hatása a bootra. Más feladatok is használják, például a StartUpTask. Ha nálad a letiltás ellenére elindul, akkor valamelyik feladat visszakapcsolja, bár nem tudom hogy melyik, ugyanis nálam sosem fut le, ha nem engedem neki, tehát ilyennel nem találkoztam.De menjen mellé a többi program is, elég sok gyűjt adatokat. Az Office is létrehoz 2-3 ilyen taskot. A Geforce Experience például olyan, hogy a telemetria letiltása mellett és bejelentkezés nélkül nem is hajlandó működni (a játéksáv használatához meg bejelentkezni sem kell, de hát ugye az bloatware...).
Mondjuk előtte érdemes lenne megfigyelni, hogy mennyivel merül lassabban a gép, ha ezek nem futnak, mert lehet, hogy elhanyagolható a különbség, és nem az alkalmanként futó feladatok miatt merül.Az aksival spóroláshoz vannak beállítások (akár takarékos mód), és viccen kívül Edge-et kell használni pl. a Chrome helyett. Még ha nem is a legjobb böngésző, de lassabban merül vele a gép. Majd kiderül, hogy a Chromiumos verziója milyen lesz.
A bérkommentelős linket nehéz poénnak venni a korábbi megjegyzéseid és hozzáállásod után. De oké.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kuponkunyeráló
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen alaplapot vegyek?
- CASIO órák kedvelők topicja!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Lexus, Toyota topik
- Milyen processzort vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen monitort vegyek?
- További aktív témák...
- OnePlus 13 Gyors teljesítmény és modern dizájn Midnight Ocean 16/512 GB
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3925, 100% Akkumulátor
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- Lenovo T450s notebookok - 14", i5-i7, 4-12GB RAM, eu vil.bill, számla, gar
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - AMD Ryzen 5 PRO I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


